Chara

Slovenský obranca Zdeno Chára sa po osemzápasovej absencii vrátil do zápasového kolotoča. Zápas Boston Bruins na ľade Philadelphia Flyers však nevyšiel úplne podľa jeho predstáv, domáci sa radovali z víťazstva 4:3 po predĺžení. Za Flyers predviedol výborný výkon český gólman Petr Mrázek a Claude Giroux rozhodol o výhre dvoma gólmi. Jakub Voráček pridal dve asistencie.

Washington Capitals si zaistili konečné prvé miesto v Metropolitnej divízii, keď porazili rivalov z Pittsburgh Penguins 3:1. Alex Ovechkin odohral jubilejný 1000. zápas v NHL.
Philadelphia Flyers - Boston Bruins 4:3 po predl.
Chára sa objavil v zostave prvýkrát od 13. marca. V zápase proti Carolina Hurricanes vtedy utrpel zranenie v hornej časti tela a vynechal kvôli nemu osem zápasov. V sobotu na štadióne Philadelphie už bol opäť v plnej sile a hoci nebodoval, strávil na ľade čas 21:14 a päťkrát vystrelil na bránku.
Za Bruins sa raz presadil David Pastrňák, ktorý má na konte 33 gólov a na dosiahnutie kariérneho maxima mu chýba už len jeden zásah. Domáci však boli nakoniec nad sily Bruins. V drese Flyers predviedli skvelé výkony aj český brankár Petr Mrázek a útočník Jakub Voráček.
Gólman Flyers lapil 36 streleckých pokusov Bruins, okrem iných aj veľkú šancu Pastrňáka a je to on, komu mužstvo vďačí za dôležité dva body. Voráček k tomu prispel dvoma prihrávkami vrátane asistencie na víťazný gól ďalšieho z hrdinov zápasu Claudea Girouxa, ktorý sa veľmi vydaril.
"Snažil som sa ho (Khudobina) zmraziť," uviedol strelec rozhodujúceho gólu potom, ako skúsil naznačiť zakončenie medzi nohami, ale nakoniec zvolil bekhendový blafák. "Myslím, že sa to podarilo a ja som mohol puk upratať do siete. Bol to zábavný moment."
David Krejčí neodohral časť druhej tretiny kvôli zraneného zápästiu, ale nakoniec sa stihol vrátiť.

Tampa Bay Lightning - Nashville Predators 1:4
Súboj mužstiev z popredia oboch konferencií prekvapujúco ľahko vyhrali hostia, hlavne vďaka parádnej forme Filipa Forsberga.
Švédsky útočník sa podieľal na troch zo štyroch gólov svojho tímu a sám strelil dva vrátane toho rozhodujúceho. Odpoveď Ondřeja Paláta, ktorý pohotovo švihom z kruhu prekonal Juuseho Sarosa, tentoraz nestačila.
"Je to pre nás dobrá výhra a zároveň dobrý test proti jednému z najlepších mužstiev ligy," radoval sa Forsberg, ktorý tretíkrát v kariére prekonal hranicu 60 bodov. To sa predtým podarilo len J.-P. Dumontovi. "Tento výkon je presne taký, aký by sme mali predvádzať v play off a na ľade súpera obzvlášť," dodal.
"Urobili sme veľa dobrých vecí. Ale len v 50 minútach hry," hodnotil zápas kouč Tampy Jon Cooper.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 1:3
Penguins a Capitals si strihli generálku na možné druhé kolo bojov o Stanley Cup. A možno trochu prekvapujúco z nej vyšli víťazne hosťujúci hráči.
Gólman Washingtonu Philipp Grubauer sa podieľal na úspechu 36 úspešnými zákrokmi. "Je fajn, že sme získali body, ktoré nám pomohli vyhrať divíziu," usmieval sa s vedomím, že v tabuľke Metropolitnej divízie už Penguins jeho tím nemôžu preskočiť.
"Je to povzbudenie, pretože niekoľko posledných zápasov sa nám tu teda veľmi nevydarilo. Do ďalšej fázy sezóny nás to len posilní."
Brankár Pittsburghu Matt Murray prvýkrát od 4. januára odišiel porazený v riadnom hracom čase. Dokopy išlo o desať zápasov (9-0-1) trvajúcu sériu. Kapitán Capitals Alex Ovechkin odohral 1000. zápas v NHL a je siedmym Rusom, ktorý dosiahol túto hranicu.

Ostatné zápasy:
Montreal Canadiens - New Jersey Devils 1:2
Anaheim Ducks - Colorado Avalanche 4:3 po predl.
Kto iný ako jeden z najzaujímavejších hráčov tejto sezóny Taylor Hall by mal rozhodnúť o dôležitej výhre Devils. Kanadský útočník si víťazný gól nechal na záver zápasu a presadil sa zo samostatného úniku v oslabení.
Carey Price nastúpil za Canadiens na 556. duel v kariére a vyrovnal sa legendárnemu Jacquesovi Planteovi na čele historických tabuliek klubu.
Kľúčový môže byť aj zásah Ondřeja Kašeho v účtovaní Západnej konferencie. Český forvard sa presadil po vydarenej individuálnej akcii v predĺžení. Ducks však môže v závere základnej časti trápiť zdravotný stav brankárskej jednotky Johna Gibsona, ktorého už v prvej tretine vystriedali.