CehlarikPrimary

Útočník Peter Cehlárik po utorkovom povolaní z farmy v Providence prvýkrát v sezóne štartoval za Boston Bruins. Z individuálneho hľadiska mu debut vyšiel výborne, strelil dva góly a stal sa treťou hviezdou zápasu. Radosť mu však pokazila prehra Bostonu na ľade Philadelphie 3:4. Richard Pánik gólom pomohol ukončiť víťaznú jazdu San Jose, jeho Arizona výhrou 6:3 nedovolila Sharks pridať ôsmy triumf v rade.

Cehlárikove góly výhru nepriniesli
Ani Cehlárikove dva zásahy nepomohli Bostonu k ďalšiemu víťazstvu. Bruins totiž podľahli na ľade Philadelphie 3:4 a utrpeli tretiu prehru z posledných štyroch duelov.
Skóre otvoril David Pastrňák, ktorý v čase 4:39 zužitkoval prihrávku Toreyho Kruga a pridal už 27. zásah v sezóne. So 121 gólmi sa navyše stal najlepším kanonierom Bruins pred 23. narodeninami.
O necelých päť minút neskôr si pripísal premiérový gól Cehlárik, ktorý z pravého kruhu premenil prihrávku Jakea Debruska. Druhú asistenciu si pripísal David Krejčí.
Zdalo sa, že Boston smeruje k víťaznému záveru. Ale Philadelphia sa pred svojimi fanúšikmi dokázala vzchopiť a predviedla veľkolepý obrat.
"Je to pre nás obrovské víťazstvo. Najmä keď sme prehrávali už o dva góly," vyhlásil útočník Sean Couturier. "Ukázali sme charakter, ešte určite nie sme odpísaní."
Bol to práve Couturier, kto riadil veľkolepú otočku. Konto Bruins zaťažil hetrikom, svojím úplne prvým v základnej časti NHL. V play off dokázal nastrieľať tri góly už v dvoch zápasoch.
Na úvodnom góle Couturiera, ktorou v času 25:32 vyrovnal priebežný stav duelu na 2:2, sa asistenciou podieľal aj Jakub Voráček.
"Síce sme viedli 2:0, ale súper sa dostával do mnohých šancí," priznal tréner Bostonu Bruce Cassidy. "Postupne našiel spôsob, ako ich premieňať. Nám sa bohužiaľ druhá polovica zápasu nevydarila."
Bruins v závere dokázali už len skorigovať, keď sa druhýkrát presadil Cehlárik. Za svoj výkon bol vyhlásený za tretiu hviezdu večera.
V drese Bruins boli v stredu večer až traja Slováci. Brankár Jaroslav Halák neodvrátil porážku 15 úspešnými zákrokmi.
Kapitán Zdeno Chára sa opäť posunul v historických tabuľkách, keď dobehol Teemu Selanneho na treťom mieste medzi Európanmi s najvyšším počtom zápasov v základnej časti. Duel na ľade Flyers bol už Chárov 1451. v kariére.

Cehlárik skóroval po prihrávke DeBruska

Pánik pomohol ukončiť jazdu Sharks
Arizone sa podarilo uťať víťaznú sériu San Jose, ktoré predtým vyhralo sedemkrát v rade. Púštny celok po výhre 6:3 vybojoval štvrtý triumf z posledných piatich zápasov a na postupové priečky stráca už len štyri body.
Pánik sa presadil v úvodnej tretine, keď v početnej nevýhode ušiel do brejku a zvýšil vedenie Coyotes na 2:0. Slovenský forvard si pripísal desiaty gól v sezóne.
Coyotes viedli po 28 minútach hry o tri góly a smerovali za cenným triumfom. Presadilo sa šesť rôznych strelcov Arizony, dvoma bodmi sa na výhre podieľali predovšetkým Christian Fischer a Lawson Krouse.
Góly San Jose zaistili Kevin Labanc, Evander Kane a Logan Couture. Tomáš Hertl, ktorý v utorok nastrieľal Pittsburghu hetrik, sa nepresadil.
"Proti Hertlovej formácii sme odviedli dobrú prácu," pochvaľoval si kouč domácich Rick Tocchet. "Máme početnú maródku, ale dokázali sme bojovať a nájsť cestu k víťazstvu."

Pánik ušiel v oslabení a zvýšil náskok Arizony

Ottawa zdolala Colorado
Hráči Ottawy vybojovali cenný skalp, keď na svojom ľade presvedčivo porazili Colorado 5:2 a pripísali si už tretiu výhru z posledných štyroch zápasov.
Hviezdou večera sa stal domáci útočník Matt Duchene, ktorý práve v stredu oslávil 28. narodeniny. Proti svojmu bývalému tímu sa predviedol dvoma gólmi a jednou asistenciou a do zostavy Senators sa po trojzápasovej pauze zavinenej zrazením vrátil naozaj vo veľkom štýle.
"Neviem, či to vôbec mohlo dopadnúť lepšie," rozplýval sa Duchene po zápase. "Cítim sa skvelo. Myslím si, že hrá svoj najlepší hokej v momente, keď v mojom živote všetko funguje. A to je aj tento prípad."
Senators si vypracovali dvojgólový náskok v strednej časti, keď trafili Brady Tkachuk, Mark Stone a Ryan Dzingel. Ďalšie góly potom Duchene pripojil v záverečnej tretine. Christián Jaroš sa nepresadil.
Hostia, ktorí utrpeli štvrtý neúspech z posledných piatich vystúpení, len skorigovali stav zásluhou Nikitu Zadorova a Nathana MacKinnona.

Dzingel zakončil krásnu akciu Senators

Chiasson vystrelil výhru Oilers
Dramatický stret kanadských tímov dopadol lepšie pre Edmonton, ktorý dokázal zvíťaziť na ľade Vancouveru 3:2 po nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil útočník Alex Chiasson.
Hostia v priebehu duelu dvakrát viedli, skóre otvoril Jujhar Khaira a po ňom trafil aj kapitán Connor McDavid. Domáci však zásluhou Brandona Suttera a Markusa Granlunda vždy dokázali odpovedať.
Vyrovnaný zápas tak cez dlhé predĺženie dospel až do nájazdov, v ktorých dlho dominovali obaja brankári. V štyroch prvých sériách nepadol žiadny gól, až v tej piatej trafil Alex Chiasson a rozhodol o zisku jedného bodu navyše pre Edmonton.
Oilers výhra vyniesla na deviatu priečku tabuľky Západnej konferencie, Vancouver je aktuálne desiaty.

McDavid sa presadil v početnej výhode

Calgary padlo po predĺžení
Calgary nedokázalo na svojom ľade potvrdiť úlohu favorita, líder Západnej konferencie na vlastnom ľade podľahol Buffalu 3:4 po predĺžení.
O výhre Sabres rozhodol v čase 61:10 útočník Jack Eichel, Buffalo tak ukončilo sériu troch porážok v rade a na Východe je deviate.
"Je to škoda, bod je pre nás určite málo," povzdychol si obranca Noah Hanifin. "Vytvorili sme si dosť šancí, aby sme tento zápas vyhrali. Bohužiaľ sa nám nedarilo v koncovke."
Kanadský tím síce v zápase dvakrát viedol, keď v presilových hrách trafili Johnny Gaudreau a Mathew Tkachuk, ale hostia vždy dokázali odpovedať. Najprv to bol Evan Rodrigues a po ňom aj Rasmus Dahlin.
Hostia sa v čase 50:56 vďaka gólu Jakea McCabea prvýkrát dostali do vedenia, ale vynuloval ho práve Hanifin. Duel tak dospel až do predĺženia, ktoré rozhodol kapitán Sabres. Bol to už Eichelov 16. zásah v ročníku.
Do bránky Flames sa opäť postavil gólman David Rittich, ktorý si pripísal celkovo 19 úspešných zákrokov.