ovibackstrom

Mal to byť vyrovnaný súboj dvoch špičkových tímov NHL, bitka celkov Washington Capitals a Pittsburgh Penguins sa ale zmenila na jednoznačnú záležitosť. Domáci svojmu rivalovi nastrieľali sedem gólov, žiaril predovšetkým útočník Nicklas Backstrom, ktorý si pripísal päť bodov. Darilo sa Michaelovi Frolíkovi, ktorý gólom a asistenciou rozhodol o výhre Calgary nad Arizonou.
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 7:1

Ďalší zo série súbojov medzi Alexom Ovechkinom a Sidneym Crosbym vyznel jednoznačne pre ruského útočníka, jeho tím totiž ovládol duel suverénne 7:1.
Capitals vykročili za výhrou už v úvodnom dejstve, kedy svojmu súperovi nastrieľali tri góly. Penguins sa pokúsili o zmenu, utrápeného Matta Murrayho v bránke nahradil skúsenejší Marc-Andre Fleury, ani to ale nepomohlo.
"Tentoraz sa nám darilo hrať veľmi rýchlo, dobre sme napádali obrancov súpera," pochvaľoval si Nicklas Backstrom. "Boli sme hladní, vyhrávali sme súboje a samozrejme sa nám darilo premieňať šance."
Práve Backstrom sa stal hlavnou hviezdou duelu. Pozbieral totiž dokopy päť bodov za dva góly a tri asistencie, čím vyrovnal svoje doterajšie maximum z jedného zápasu.
Štyri body za dva góly a dve prihrávky pripojil T.J. Oshie, trafil aj Ovechkin, ktorý tak ukončil sériu štyroch zápasov bez streleného gólu. Za hostí v závere už len korigoval Phil Kessel.
Capitals vďaka výhre poskočili na priebežnú tretiu priečku v tabuľke Východnej konferencie, na štvrté miesto odsunuli práve Pittsburgh.

Calgary Flames - Arizona Coyotes 2:1 po predl.
Až do predĺženia dospela bitka medzi celkami Calgary Flames a Arizona Coyotes, o triumfe domácich rozhodol v jeho prvej minúte útočník Michael Frolík.
Pre českého reprezentanta to bola šiesta trefa v sezóne, vďaka ktorej zaistil svojmu tímu zisk jedného bodu navyše. Frolík okrem toho dokonal obrat, do duelu totiž lepšie vstúpili hostia.
Arizonu vyslal do náskoku 18 sekúnd pred druhou sirénou Tobias Rieder, v treťom dejstve ale vyrovnal po Frolíkovej asistencii Matthew Tkachuk a poslal duel do predĺženia.

mf111616_169a

1. Švédsky uragán
Dva góly dal, na ďalšie tri prihral. Nicklas Backstrom, líder Washingtonu, bol v dueli proti Pittsburghu úplne všade. Zatienil aj spoluhráča Alexa Ovechkina.
2. Frolík páli
Solídnu formu si aj naďalej drží útočník Michael Frolík. Útočník Calgary rozhodol predĺženie s Arizonou a oslávil už šiesty zásah v sezóne.
3. Umlčané esá
Mali byť hlavnými zbraňami Penguins v dueli proti Capitals, Sidney Crosby a Evgeni Malkin sa ale vôbec nepresadili. Zhodne zbierali len záporné body v hodnotení účasti na ľade.
1. Nicklas Backstrom (WSH): 2 góly, 3 asistencie, 4 strely
2. T.J. Oshie (WSH): 2 góly, 2 asistencie, 3 strely
3. Michael Frolík (CGY): 1 gól, 1 asistencia, 3 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe je desať zápasov, veľkú pozornosť púta predovšetkým súboj St. Louis so San Jose.