ASG Shooting Stars

Súťaže zručností pod názvom 2020 NHL All-Star Skills™ by New Amsterdam Vodka, ktoré sa budú v piatok 24. januára (sobota 25. januára od 1:00 SEČ) konať pred sobotným Zápasom hviezd, budú mať dve nové kategórie. Okrem klasického súboja hviezd uvidíme aj súťaž Gatorade NHL Shooting Stars™ a minizápas žien pod názvom Elite Women's 3-on-3 by adidas™.

Navyše sa bude konať aj tradičná súťaž o najrýchlejšieho korčuliara, bitka v nájazdoch, súboj o najpresnejšiu strelu či súťaž o najtvrdšiu strelu.
Víkend hviezd sa koná v piatok a v sobotu v Enterprise Center v St. Louis, domovskej hale víťazov Stanley Cupu St. Louis Blues.
Víťaz každej z piatich súťaží zručností dostane 30-tisíc dolárov. Po zápase žien venuje Nadácia NHL (National Hockey League Foundation) 100-tisíc dolárov príslušným charitatívnym organizáciám v mene hviezd American and Canadian All-Stars.
Bridgestone NHL Fastest Skater™: Najrýchlejší korčuliar
Súťaže sa zúčastní osem hráčov. Každému sa bude merať čas v jednom kole pozdĺž mantinelov. Súťažiaci si môže vybrať smer jazdy a štartovať maximálne tri stopy (cca. jeden meter) za štartovú čiaru. Odštartuje na zvuk píšťalky a čas sa počíta od prekročenia štartovej čiary. Víťazom bude hráč s najrýchlejším časom. Ak budú mať dvaja prví korčuliari rovnaký čas, stretnú sa vo finálovom kole.

fastest-skater-diagram

Bud Light NHL Save Streak™: Brankári v nájazdoch
Súťaže sa zúčastnia najmenej štyria brankári a 36 hráčov. Súťaží sa podľa divízií a brankári sa snažia o čo najvyšší počet úspešných zákrokov v rade. Každý brankár bude čeliť minimálne deviatim strelcom z opačnej divízie. Nájazdy prebehnú podľa pravidiel NHL, ako posledný pôjde kapitán divízie. Ak brankár nájazd kapitána chytí, pokračuje sa ďalej až dovtedy, kým ho niekto iný neprekoná. Víťazom sa stane brankár s najdlhšou sériou úspešných zákrokov za sebou. Ak budú na čele dvaja brankári s rovnakým počtom, rozhodne vyšší počet chytených nájazdov v jednom kole. V prípade, že aj ten bude zhodný, rozhodne nájazdové 'predĺženie' s náhlou smrťou.

save-streak-diagram

Honda NHL Accuracy Shooting™: Presnosť streľby
Súťažiť bude osem hráčov, ktorí budú 25 stôp od bránkovej čiary strieľať puky na terče, ktoré sa objavia na LED obrazovke v bránke. Keď strelec trafí terč, ten zmizne a objaví sa inde. Víťazom sa stane hráč, ktorý zostrelí všetky terče v najkratšom čase. V prípade remízy medzi prvými si to títo rozdajú znova vo finálovom kole.

accuracy-shooting-diagram

Elite Women's 3-on-3 presented by adidas™: Zápas žien
Stretnú sa výber Ameriky proti Kanade - American All-Stars vs. Canadian All-Stars. Každý tím je zložený z deviatich hráčok a jednej brankárky. Hrať sa bude v troch proti trom na dve tretiny po 10 minútach hrubého času. Ak sa zápas skončí remízou, nasleduje predĺženie na tri minúty hrubého času. V prípade remízy po predĺžení určí víťaza súťaž Gatorade NHL Shooting Stars™.
Enterprise NHL Hardest Shot™: Najtvrdšia strela
Súťaže sa zúčastnia minimálne štyria hráči. Každý bude mať dva pokusy, meria sa rýchlosť puku v míľach za hodinu. Hráč si môže nakorčuľovať od najbližšej modrej čiary a potom vystrelí stojaci puk na bránku. Aby sa pokus počítal, puk musí letieť do bránky. Víťazom bude hráč, ktorému radar nameria najrýchlejšiu strelku. V prípade rovnakej rýchlosti budú mať daní dvaja hráči ešte jeden pokus.

hardest-shot-diagram

Gatorade NHL Shooting Stars™
Súťažiť bude desať hráčov - osem hokejistov NHL a jedna žena z každého z dvoch tímov. Súťažiaci sa postavia na vyvýšenú platformu za bránkou a budú zostreľovať rôzne terče na ľadovej ploche. Každý terč bude mať inú bodovú hodnotu. Každý súťažiaci má sedem pokusov a bude sa mu spočítavať bodové hodnotenie za zostrelené terče. Ak bude po skončení na čele hráčov s rovnakým počtom bodov, rozhodne sa medzi nimi tak, že každý bude mať tri dodatočné pokusy. Ak bude remíza aj po nich, rozhodne sa v sériách po jednom pokuse. Kvôli súťaži Shooting Stars bude v Enterprise Center nainštalovaná špeciálna ochranná sieť.