Ducks zdolali Oilers, v sérii vedou 3:2

Anaheim čtyřmi góly velkolepě otočil souboj s Edmontonem, výhrou v druhém prodloužení se ujal v sérii náskoku 3:2

Napsal NHL.com/CS / NHL.com

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 4:3 v 2. prodl. (stav série: 3:2)

V obrovské drama se proměnilo páté utkání semifinálové série Západní konference mezi Anaheimem a Edmontonem. Ducks nakonec rozhodli o svém triumfu 4:3 až ve druhém prodloužení a v sérii se ujali vedení 3:2 na zápasy.

Hlavním hrdinou thrilleru se stal útočník Corey Perry, který v čase 86:57 vstřelil rozhodující gól. Navíc si připsal i další dvě asistence.

Ještě pět minut před koncem základní hrací doby se při tom zdálo, že si Oilers odvezou z Kalifornie pohodlné vítězství. Vedli totiž 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se domácí zmohli na odpor.

V čase 56:44 však udeřil kapitán Ryan Getzlaf a během následujících tří minut bylo vyrovnáno. Druhou trefou navázal obránce Cam Fowler, skóre pak definitivně dorovnával Rickard Rakell. Do konce utkání v tu chvíli chybělo pouhých patnáct vteřin.

"Věděli jsme, že jak vstřelíme první gól, spadne to z nás a můžeme přidat další," prohlásil domácí útočník Ryan Getzlaf. "Přesně to se stalo. Tohle je pro nás ohromně důležité vítězství."

Oilers při tom po dvou domácích porážkách začali velice dobře. V první třetině sice museli čelit náporu soupeře, tu druhou už ale ovládli.

V čase 20:15 se prosadil po šťastném odrazu Leon Draisaitl, krátce poté zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu kapitán Connor McDavid.

Kanadský tým v tu chvíli držel otěže zápasu ve svých rukou, navíc v čase 32:28 připojil už třetí branku Drake Caggiula. Domácí ale odmítli sklopit hlavy a předvedli jedinečný obrat.

Ducks byli napříč utkáním střelecky mnohem aktivnější. Na hostujícího gólmana Cama Talbota dohromady vyslali salvu 64 střel. Domácí gólman John Gibson čelil dohromady 38 střeleckým pokusům hráčů Edmontonu.

Hrdina zápasu: Corey Perry (ANA)

Nejprve se dvěma asistencemi podílel na stíhací jízdě, ve druhém prodloužení pak sám rozhodl o mimořádně důležitém triumfu.

Další zápas série: Neděle 19:00 (Pondělí 01:00 SELČ) v Edmontonu