GettyImages-650705938

Obránce Andrej Šustr přispěl svou druhou brankou v sezoně k vítězství Tampa Bay nad Minnesotou 4:1 a asistencí se na něm podílel také útočník Ondřej Palát. Forvard Radim Vrbata sehrál jubilejní 1000. zápas v NHL, ale musel v něm strávit porážku Arizony s Ottawou 2:3 po prodloužení.
Naopak vítěznou jízdu Calgary si užívá útočník Michael Frolík, který přispěl dvěma přihrávkami k vysoké výhře 5:0 ve šlágru s Montrealem. Asistence Jakuba Voráčka neodvrátila porážku Philadelphie v Torontu 2:4.

Tampa Bay Lightning - Minnesota Wild 4:1
Šustr ve 25. minutě zvýšil náskok Lightning už na 3:0. Po protiútoku mu zpětnou přihrávkou za pravý kruh nabil Nikita Kucherov a český zadák střelou zápěstím našel skulinu mezi betony Devana Dubnyka. Celkově to byla jeho šestá branka v 257. utkání v NHL.
Kucherov navíc vedle asistence zařídil výhru Tampy Bay dvěma brankami. V sedmé minutě otevřel skóre střelou přes ideální clonu Tylera Johnsona i Ondřeje Paláta, který si připsal přihrávku. Palát byl i u jeho trefy 69 vteřin před koncem při power play do prázdné branky. Načal akci na obranné modré úspěšným soubojem s Mikaelem Granlundem, ale puku se při tom nedotknul, takže asistenci neměl.
Tampa Bay, která v utkání ztratila kvůli zraněním v dolní části těla Johnsona, Vladislava Namestnikova a Cedrica Paquettea, bodovala v pěti z posledních šesti duelů a z toho čtyřikrát vyhrála. Na pozice pro play off ve Východní konferenci ztrácí čtyři body. Minnesota vyšla dvakrát v řadě naprázdno, což se jí stalo poprvé od 5. listopadu.
Calgary Flames - Montreal Canadiens 5:0
Vítězné tažení Flames pokračuje a nezastavil ho ani rovněž rozjetý Montreal. Calgary slavilo poosmé za sebou, zatímco šňůra Canadiens se po debaklu zastavil na šesti výhrách v řadě.
Frolík byl u první i u poslední trefy utkání. V osmé minutě pohotovou rozehrávkou z vlastní obranné třetiny založil protiútok, po kterém Matthew Tkachuk připravil gól pro Marka Giordana. V závěru pak nabil na modrou čáru Derykovi Engellandovi, po jehož střele dorážel úspěšně Johnny Gaudreau. Ten si v utkání připsal celkem čtyři body za gól a tři asistence.
Flames odpor Montrealu zlomili definitivně ve druhé třetině díky brankám Michaela Stonea, Seana Monahana a Micheala Ferlanda. Brankář Brian Elliott udržel díky 24 zásahům poprvé v sezoně čisté konto a celkově to byla jeho 35. nula v 360. duelu v NHL.
V dresu Montrealu chyběl podruhé za sebou pro zranění v horní části těla centr Tomáš Plekanec.
Arizona Coyotes - Ottawa Senators 2:3 po prodl.
Vrbata se stal desátým českým hokejistou, který dosáhl na hranici 1000 startů v NHL, ale jubilejní duel nebyl úplně podle jeho představ. Ze čtyř střeleckých pokusů na branku se kanonýr Coyotes neprosadil a připsal si dva záporné body za účast na ledě při inkasovaných gólech.
"Je to velké číslo a provází ho hodně emocí. Chci se soustředit jen na zápas. Strávil jsem tady polovinu své kariéry a jsem rád, že to vyšlo tak, že můžu tento zápas sehrát před fanoušky Coyotes," řekl ještě před duelem pětatřicetiletý Vrbata, který se stal celkově 310. hráčem s tisícovkou utkání v NHL. Radost mohl mít aspoň ze zisku bodu.
Arizona v utkání dvakrát vedla, ale obrat Senators zařídil dvěma brankami obránce Erik Karlsson. V 53. minutě vynutil prodloužení, které pak ukončil po 40 vteřinách vítězným gólem.
Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 4:2
Voráček si připsal asistenci u trefy obránce Shaynea Gostisbehereho, který v 58. minutě snížil na 2:3. Flyers ale ztrátu v důležité bitvě o play off nedotáhli a vyšli naprázdno poprvé po čtyřech zápasech, z nichž tři vyhráli a jednou podlehli v prodloužení. Na druhou divokou kartu ve Východní konferenci, kterou drží New York Islanders, ztrácejí pět bodů.
V brance Philadelphie se poprvé od 25. února, kdy Flyers prohráli v Pittsburghu 2:4, objevil Michal Neuvirth. Inkasoval z 29 střel třikrát, přesně minutu před koncem pečetil výhru Maple Leafs Nazem Kadri už při power play do prázdné branky.
Carolina Hurricanes - New York Rangers 4:3
Výhru Hurricanes řídili nováčci. Devatenáctiletý finský útočník Sebastian Aho si připsal tři body, dvěma góly v přesilovkách ve třetí třetině otočil výsledek z 2:3 na 4:3 a zaokrouhlil svou bilanci v sezoně na 20 branek.
O dva roky starší ruský forvard Valentin Zykov ozdobil svou premiéru v NHL trefou ve 14. minutě, kterou získal Carolině vedení 2:1. Prosadil se z dorážky bekhendem po Ahově střele. "Nebyl nejkrásnější, ale byl to gól," radoval se z podařené premiéry Zykov.
Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 0:1
Série Blackhawks se zastavila na sedmi výhrách za sebou. Postaral se o to brankář Jonathan Bernier, který pochytal všech 43 pokusů Chicaga. Byla to pro něj druhá nula v sezoně a jubilejní 100. výhra v NHL. Čisté konto udržel ve 241 utkáních počtrnácté.
Jedinou branku utkání vstřelil ve 38. minutě Corey Perry, který ukončil desetizápasové čekání na gól. Do sestavy Ducks se po jednom zápase stráveném na tribuně vrátil útočník Ondřej Kaše, v obranných řadách Blackhawks naopak chyběli Michal Kempný i Michal Rozsíval.
Los Angeles Kings - Nashville Predators 3:2 po prodl.
Slovenský útočník Marián Gáborík pomohl vítězství gólem a asistencí. Los Angeles dvakrát dotáhlo ztrátu a hrdinou utkání se stal Jarome Iginla, který v čase 63:34 svou druhou brankou v utkání rozhodl. Kings dali všechny tři góly v přesilových hrách.
Ve 26. minutě po Gáboríkově přihrávce vyrovnal na 1:1 svou první trefou ve třetím duelu za Kings po příchodu z Colorada Iginla. V polovině třetí třetiny Gáborík v přesilové hře vynutil nastavení dorážkou po střele Alece Martineze.
Další čtvrteční výsledky:
Colorado Avalanche - New Jersey Devils 3:2
Vancouver Canucks - New York Islanders 3:4 po prodl.
San Jose Sharks - Washington Capitals 4:2
1. Vrbatovo jubileum
Radim Vrbata dosáhl při porážce Arizony s Ottawou 2:3 po prodloužení jako desátý český hokejista v historii na hranici 1000 startů v NHL. Pětatřicetiletému bývalému hráči Colorada, Caroliny, Chicaga, Tampy Bay a Vancouveru nevyšel slavnostní duel podle představ. Nebodoval a připsal si dva minusové body.
2. Flames nadále oslňují
Calgary potvrdilo formu ve šlágru s Montrealem, který deklasovalo 5:0 a slavilo osmou výhru za sebou. Zastavilo tak úspěšnou sérii Canadiens na šesti vítězstvích v řadě.
3. Série Blackhawks skončila
Chicago našlo poprvé po sedmi zápasech přemožitele. Na vlastním ledě nedokázalo dát branku Anaheimu a prohrálo s Ducks 0:1. Gólman Jonathan Bernier se pod to podepsal 43 úspěšnými zákroky.
1. Johnny Gaudreau (CGY): 1 gól, 3 asistence, 4 plusové body
2. Erik Karlsson (OTT): 2 góly, 1 asistence, 6 střel
3. Jonathan Bernier (ANA): 43 úspěšných zákroků, 2. nula v sezoně
Na co se těšit:
Hraje se pět zápasů. Florida Panthers s Jaromírem Jágrem se po šesti prohrách z posledních sedmi zápasů pokusí vrátit do boje o play off v duelu s celkem Minnesota Wild