frolik112

Jediného českého střelce měl čtvrteční program NHL, dobrou formu potvrdil útočník Michael Frolík. Ten se znovu trefil, jeho Calgary ovšem doma nestačilo na Nashville. Ondřej Kaše přispěl nahrávkou k výhře Anaheimu, dvěma zásahy potvrdil úžasnou výkonnost John Tavares. Jako správný kapitán dovedl Islanders k výhře nad Dallasem. Washingtonu se pak povedlo svou bodovou sérii protáhnout na dvanáct zápasů.

Calgary Flames - Nashville Predators 3:4
Třetí porážku z posledních čtyř utkání utrpělo Calgary, které na svém ledě podlehlo Nashvillu 3:4. Flames aktuálně figurují na sedmém místě tabulky Západní konference.
Byl to duel dvou odlišných částí. V úvodních dvou třetinách na ledě dominovali hosté, vypracovali si náskok čtyř gólů a zdálo se, že suverénně kráčí za triumfem.
Domácí ale v poslední třetině zvedli hlavu. Díky třem brankám v rozmezí necelých tří minut se vrátili do utkání, jednou se trefil rovněž český útočník Michael Frolík. Na vyrovnání už ale Flames nedosáhli.
"V prvních dvou třetinách jsme nepředvedli vůbec nic," nebral si servítky útočník Calgary Matthew Tkachuk. "Když se dostanete do ztráty čtyř gólů, je těžké s tím něco dělat."
Predators závěrečný tlak soupeře ustáli a oslavili čtvrtou výhru z posledních pěti utkání. Ta je vynesla už na osmou příčku v Západní konferenci.

Columbus Blue Jackets - Ottawa Senators 0:2
Cenný triumf vydřela Ottawa, která zvítězila na ledě Columbusu 2:0 a zapsala čtvrtou výhru z poslední pěti zápasů. O góly se postarali Kyle Turris a Ryan Dzingel.
Hlavní hvězdou zápasu byl ovšem brankář hostů Mike Condon. Ten vytáhl dohromady 42 zákroků a oslavil třetí čisté konto v sezoně. Na konci duelu vyhodil Condon puk mimo hřiště, ani minutová hra pěti proti třem ale Blue Jackets nepomohla.
New York Islanders - Dallas Stars 3:0
Skvělou formu z posledního období potvrdil John Tavares, hvězdný útočník dovedl dvěma góly své New York Islanders k triumfu 3:0 nad Dallasem.
Kanadský reprezentant se prosadil v první i třetí třetině, v posledních čtyřech zápasech nasázel hned sedm branek. Výhru při své premiéře na lavičce Islanders pak mohl oslavit nový kouč Doug Weight.
Toronto Maple Leafs - New York Rangers 2:5
Roli favorita splnili hráči New York Rangers, kteří zvítězili na ledě Toronta 5:2 a rázně tak ukončili šňůru tří porážek v řadě.
Hvězdou utkání se stal rakouský útočník Michael Grabner, který ve třetím dějství vstřelil dva góly a upevnil tak náskok Rangers. V dresu domácích vyšel naprázdno nováček Auston Matthews.
Minnesota Wild - Arizona Coyotes 4:3
Postavení na čele tabulky Západní konference si upevnila Minnesota, která před svými fanoušky udolala Arizonu 4:3 a vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů.
Utkání bylo dlouho vyrovnané, do závěrečné části šly týmy za nerozhodného stavu 3:3. V čase 52:54 však Nino Niederreiter zužitkoval přesilovou hru a rozhodl o výhře Wild. Talentovaný útočník v duelu připsal celkem tři body.
St. Louis Blues - Washington Capitals 3:7
V jednoznačnou záležitost se proměnil souboj St. Louis s Washingtonem. Hosté ovládli dění na hrací ploše a svého soupeře zdemolovali suverénně 7:3.
Capitals si už v první části vypracovali dvoubrankový náskok, v té druhé přidali další čtyři zásahy. Po dvou bodech v jejich dresu posbíral Andre Burakovsky, Evgeni Kuznetsov a Daniel Winnik. Washington bodoval už ve dvanáctém utkání v řadě.

San Jose Sharks - Tampa Bay Lightning 2:1
Třetí triumf v řadě vydřelo San Jose, které na svém ledě udolalo Tampu Bay 2:1 a poskočilo na čtvrtou příčku v tabulce Západní konference.
Sharks se ujali vedení v úvodu druhé části, kdy mířil přesně Ryan Carpenter. Hosté vyrovnali zásluhou Jonathana Drouina, poslední slovo si ale vzali domácí. V čase 40:22 udeřil Logan Couture a svým 15. gólem v sezoně určil konečný stav.
Další čtvrteční výsledek:
Anaheim Ducks - Colorado Avalanche 2:1
1. Žhavá ofenziva
Dlouho se hráči Calgary nemohli v duelu s Nashvillem prosadit, dočkali se až v závěru třetí části. A stálo to za to. Flames udeřili hned třikrát v rozmezí 175 vteřin a z utkání udělali drama.
2. Allenovo trápení
Není v optimální pohodě, gólman St. Louis Jake Allen rozhodně pamatuje na lepší období. Mladý gólman byl střídán ve čtyřech z posledních šesti svých zápasů, naposledy nedochytal bitvu s Washingtonem.
3. Fischerův milník
Na duel proti Calgary jen tak nezapomene. Zkušený útočník Nashvillu Mike Fisher si v něm připsal asistenci, která byla jubilejní 300. v jeho zámořské kariéře.
1. Mike Condon (OTT): 0 inkasovaných gólů, 42 úspěšných zákroků
2. Nino Niederreiter (MIN): 2 góly, 1 asistence, 4 střely
3. John Tavares (NYI): 2 góly, 6 střel
Na co se těšit:
Zámořská soutěž má na programu šest utkání, zajímavou podívanou slibuje mezikonferenční střet dvou tradičních týmů Bostonu s Chicagem.