hertl stalock

Útočník Tomáš Hertl se gólem a asistencí podílel na mocném finiši San Jose Sharks v nedělním domácím duelu s Minnesota Wild, ale porážku se svými spoluhráči nakonec neodvrátil. Klub z Kalifornie dokázal díky Hertlově sedmé brance v sezoně v 55. minutě dotáhnout manko z 0:3 na 3:3, nakonec však podlehl 3:4 po prodloužení.

San Jose Sharks - Minnesota Wild 3:4 po prodl.
Hertl skóroval snadno do prázdné branky poté, co rána obránce Dylana DeMela vypadla Alexovi Stalockovi a vykřesal Sharks po nepovedeném startu do utkání šanci na třetí výhru za sebou. Obrat ale San Jose nedovršilo a v čase 63:26 rozhodl Nino Niederreiter.
Wild si do 25. minuty vypracovali tříbrankový náskok a u všech branek byl Eric Staal, který si nejdříve připsal asistenci u gólu Ryana Murphyho v přesilové hře a pak dvakrát skóroval.
Sharks se vrátili do hry díky dvěma trefám obránce Brenta Burnse v početních výhodách. Burns, který v minulém ročníku nastřílel v 82 zápasech 29 branek, měl dosud na kontě z předešlých 28 duelů v ročníku jen dva přesné zásahy a v neděli svou bilanci zdvojnásobil.
U první trefy 53 sekund před koncem druhé třetiny mu asistoval i Hertl, který se prosadil ve třetím utkání za sebou a polepšil si na 18 bodů za sedm branek a 11 asistencí z 29 utkání.

Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 3:1
V United Center padly všechny čtyři góly až ve třetí třetině. Vítěznou branku si připsal v čase 55:13 Artem Anisimov a Blackhawks se po předchozí sérii pěti porážek radovali z druhého vítězství za sebou. Arizona si připsala čtvrtou prohru v řadě.
Bezbrankový stav prolomil až ve 48. minutě Tommy Wingels a dostal domácí do vedení. Coyotes sice dokázali vyrovnat díky Anthonymu Duclairovi, ale pak rozhodli Anisimov s Nickem Schmaltzem. Oběma asistoval Patrick Kane, který se s 781 body osamostatnil na pátém místě historické tabulky produktivity Blackhawks. Dosud měl stejně jako Doug Wilson na kontě 779 bodů.
Devětadvacetiletý Kane, jehož si Chicago v roce 2007 vybralo jako jedničku draftu, má před sebou už jen Stana Mikitu, Bobbyho Hulla, Denise Savarda a Stevea Larmera. "Měl jsem štěstí, že jsem hrál za celá ta léta tady se skvělými hokejisty a měl jsem důvěru trenérů i vedení. Užívám si to a doufejme, že se to tady nezastaví a bude to pokračovat," řekl Kane, který s Blackhawks získal třikrát Stanley Cup.

St. Louis Blues - Buffalo Sabres 3:2 po prodl.
Blues slavili čtvrté vítězství v řadě díky Vladimiru Tarasenkovi, který v čase 64:34 po samostatné akci rozhodl. Ruský útočník projel po pravém křídle až před Robina Lehnera a bekhendem jej překonal. Zabránil tak obratu Sabres, kteří ve třetí třetině díky dvěma gólům Evana Rodriguese vyrovnali na 2:2.
"Snažil jsem se natlačit před branku a zakončit jednoduše, protože jsme předtím měli hodně šancí a neproměnili jsme je. Byl to šťastný gól, ale celkově si myslím, že naše lajna byla celý zápas lepší. Měli jsme dát více gólů a zápas nemusel jít do prodloužení," prohlásil Tarasenko, který nastupuje nyní ve formaci s Paulem Stastnym a Vladimírem Sobotkou.
St. Louis do utkání vstoupilo skvěle a už po 40 sekundách vedlo díky brance Braydena Schenna. Na konci druhé třetiny zvýšil na 2:0 po Tarasenkově asistenci Stastny.
Blues se museli obejít bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče Jadena Schwartze, který si v sobotním utkání na ledě Detroit Red Wings (6:1) poranil kotník na pravé noze a bude minimálně šest týdnů mimo hru. Pětadvacetiletý Schwartz si v této sezoně připsal v 30 utkáních 35 bodů za 14 branek a 21 asistencí.

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 1:0
O třetí výhře Maple Leafs v řadě a celkově jedenácté z posledních 15 utkání rozhodl už v 34. sekundě zápasu Zach Hyman. Hlavní hvězdou večera se stal brankář Curtis McElhinney, který pochytal všech 41 střel Oilers a připsal si první čisté konto v sezoně.
McElhinney se dočkal startu poprvé od 25. listopadu, kdy chytal při porážce s Washington Capitals (2:4). Nahradil Frederika Andersena, který po sobotní výhře na ledě Pittsburgh Penguins 4:3 odpočíval.
Maple Leafs chyběl kapitán Auston Matthews, který utrpěl v sobotu v Pittsburghu zranění v horní části těla. Dvacetiletý kanonýr tak vynechal celkově pátý duel v sezoně. Podle trenéra Mikea Babcocka by ale mohl být v úterý proti celku Philadelphia Flyers zpět v sestavě.
1. Curtis McElhinney (TOR): 41 úspěšných zákroků, 1. nula v sezoně
2. Vladimir Tarasenko (STL): 1 gól, 1 asistence, 8 střel
3. Eric Staal (MIN): 2 góly, 1 asistence, 6 střel