SimonJets

Útočník Dominik Simon potvrdil střelecké probuzení, svou druhou trefou v posledních dvou zápasech pomohl v pátek k vítězství Pittsburghu nad Winnipegem 4:0 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Zářil také forvard Tomáš Nosek, který při výhře Vegas v Anaheimu 3:2 zaznamenal gól a asistenci.

Dvěma přihrávkami přispěl Detroitu k úspěšnému výsledku proti Nashvillu 4:3 po prodloužení obránce Filip Hronek a byl podepsán i pod vítěznou trefou Dylana Larkina. Asistenci i vítězství mohl slavit také útočník Radek Faksa, jehož Dallas vyhrál nad Washingtonem 2:1 po prodloužení.
Simon se střelecky chytil
Po 16 duelech trvajícím čekání na gól se Simon prosadil podruhé za sebou. Při středeční výhře na ledě New York Rangers 7:2 ukončil čtyřiadvacetiletý forvard i sedmizápasový bodový půst brankou a asistencí. A proti Jets se opět předvedl ve formě.
V 35. minutě zvýšil Simon na 3:0. Po přihrávce Evgeniho Malkina bekhendem trefil levou tyč, gólman Connor Hellebuyck následně chytil puk do lapačky, ale byl s ní už za brankovou čárou. Tříbrankový náskok pro Penguins ale potvrdil až videozáznam.
"Myslel jsem si, že je to gól. Nebyl jsem si úplně jistý, ale když jsem to viděl na videu, věděl jsem, že je to za čárou. Je to skvělý pocit. Nejdůležitější je, že vyhráváme. Teď se nám opravdu daří," řekl Simon, který byl v utkání se sedmi střelami na branku vůbec nejaktivnějším hráčem.
Pittsburgh oslavil osmou výhru za sebou, což se mu podařilo naposledy v období mezi 26. březnem a 7. dubnem 2016. Při současné sérii má skóre 32:9. Gólman Matt Murray i ve svém sedmém utkání po návratu po zranění v dolní části těla vychytal výhru a díky 33 zákrokům udržel potřetí v sezoně a celkově podeváté v kariéře v NHL čisté konto.

Simonova branka proti Winnipegu

Hronek asistoval u výhry
První dvoubodový zápas v kariéře prožil obránce Hronek a byl pro něj o to sladší, že se svými přihrávkami podílel na ukončení série porážek Detroitu. Jednadvacetiletý odchovanec Hradce Králové si tak polepšil v 17. zápase v NHL na šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. Obě proti Nashvillu měl ale i díky skvělé práci spoluhráčů.
Poprvé se Hronek zapsal do statistik v 35. minutě. Na obranné modré čáře přistrčil puk Andreasovi Athanasiouovi, který ujel obránci Danu Hamhuisovi, bekhendem překonal Pekku Rinneho a snížil na 1:2. V čase 64:34 pak při hře čtyř proti čtyřem rozhodl po asistenci českého nováčka Dylan Larkin.

Paradoxem je, že si Hronek nepřipsal při vítězném gólu kladný bod do statistiky plus/minus. Předal totiž puk Larkinovi a odebral se na střídačku. Nejproduktivnější hráč Red Wings následně předvedl parádní sólo obranným pásmem Nashvillu a zakončil ho bekhendovou střelou k pravé tyči.
"Sehráli jsme předtím v prodloužení strašnou přesilovku, chtěl jsem tam jít znovu a něco předvést," uvedl Larkin, který vstřelil už čtvrtý gól v prodloužení v sezoně.
Povedený jubilejní 1000. zápas v NHL si tak mohl vychutnat rakouský útočník s českými předky Thomas Vanek. Příspěvkem čtyřiatřicetiletého rodáka z Vídně byla v 35. minutě trefa na 2:2. Vylepšil si bilanci na 770 bodů za 364 gólů a 406 asistencí.
"Když jsem vyrůstal jako dítě v Rakousku, snil jsem o tom, že bych si zahrál jeden zápas v NHL. Teď jich mám tisíc, dal jsem gól a vyhráli jsme. Měl jsem tady hodně přátel a rodinu. Bylo to prostě perfektní," užil si Vanek jubileum.
Nosek přispěl dvěma body
Vegas vyhrálo na ledě trápícího se Anaheimu i díky vydatném příspěvku Noska, který byl u vedoucí branky Golden Knights a v polovině utkání pak vyrovnal na 2:2. Hned za 33 sekund po ideální přihrávce Paul Stasntyho rozhodl trefou do odkryté branky Max Pacioretty a zařídil pro loňského nováčka NHL pátou výhru v řadě.

Pacioretty se trefil při svém návratu

Nosek si nejdříve v sedmé minutě připsal druhou asistenci při signalizovaném vyloučení, při kterém překonal Johna Gibsona od modré čáry Nate Schmidt. Ducks díky gólům Daniela Spronga v početní výhodě a Cartera Rowneyho otočili mezi 22. a 23. minutou během 18 sekund stav na 2:1. Anaheim ale nakonec musel skousnut sedmou prohru v řadě.
Rozhodující obrat nastartoval šikovnou tečí střely Bryadena McNabba a následnou behkednovou dorážkou do odkryté branky Nosek. Během utkání tak vyrovnal svou bilanci z předešlých osmi utkání, v nichž měl na kontě také gól a asistenci.
Faksa opět bodoval
Ve čtvrtém z posledních pěti utkání dokázal vylepšit svou produktivitu útočník Radek Faksa a asistencí pomohl k výhře nad Washingtonem 2:1. V minulém duelu proti New Jersey (5:4) sice nebodoval, ale předtím ve třech utkáních stihl gól a tři asistence.
Proti obhájci Stanley Cupu ve 14. minutě v přesilové hře Faksou tečovanou střelu Alexandera Radulova z pravého kruhu vyrazil gólman Pheonix Copley před Tylera Seguina, který otevřel skóre.
Seguin byl hrdinou utkání, protože po vyrovnání Larse Ellera v čase 63:37 po akci Radulova rozhodl. Dallas bodoval popáté za sebou a počtvrté z toho vyhrál.

Seguin dal vítězný gól v prodloužení

Hurricanes na Blue Jackets umí
Třetí vítězství v řadě vybojovala Carolina a zdolala doma Columbus 4:3. Tým z Raleighu potvrdil, že jsou Blue Jackets jeho celkem oblíbeným soupeřem. Z posledních 22 utkání vzájemných utkání vyhráli Hurricanes počtrnácté a pouze čtyřikrát vyšli naprázdno.
Hlavní hvězdou utkání se stal útočník Greg McKegg, který byl v pátek narychlo povolán z farmy v Charlotte z American Hockey League a odbyl si premiéru v dresu Caroliny. Šestadvacetiletý bývalý hráč Toronto Maple Lefas, Florida Panthers, Tampa Bay Ligtnings a Pittsburgu ji ozdobil gólem a asistencí.
Stejnou bilanci měl ve svém 200. utkání v NHL také jednadvacetiletý tahoun Hurricanes Sebastian Aho. Jets prohráli teprve druhý z posledních osmi zápasů.
Ostatní zápasy: Colorado zabralo po šesti prohrách, New Jersey uspělo i bez Blackwooda
První vítězství po šesti porážkách se dočkalo Colorado, které doma v Denveru rozdrtilo New York Rangers 6:1. Shodně třemi body se pod úspěch podepsali ofenzivní lídři Mikko Rantanen (2+1), Nathan MacKinnon (1+2) a také obránce Tyson Barrie (0+3).

Formace Rantanen, Landeskog a MacKinnon zazářila

Pátou výhru z posledních sedmi duelů si užilo New Jersey, které uspělo na ledě Arizony 3:2 po nájezdech. Devils přišli v 17. minutě o brankáře Mackenzieho Blackwooda. Hrdina minulých zápasů se zranil v dolní části těla, ale 14 zásahy pomohl k úspěchu Keith Kinkaid.