Chicago

Obránce Jan Rutta byl v nedělním programu NHL mezi pěti střelci Chicaga, navrch přidal dvě asistence, domácí porážku Blackhawks s New Jersey Devils 5:7 tím ale neodvrátil. V dresu hostů nahrál na gól útočník Pavel Zacha. Tomáš Hertl pomohl San Jose otočit vývoj utkání v Los Angeles, kde Sharks od první třetiny prohrávali, ale nakonec zvítězili 2:1.

Ani ve zbývajících dvou duelech už střelci zdaleka tak produktivní jako v Chicagu nebyli. Hráči Tampa Bay Lightning upevnili svou pozici nejlepšího týmu soutěže, když dokázali zvítězit na ledě Anaheimu 2:1. Venku tak Lightning bodovali už poosmé za sebou.
Chicago Blackhawks - New Jersey Devils 5:7
Rutta si připsal třetí gól sezony a skóroval poprvé od 9. října, kdy se trefil při porážce 3:4 po nájezdech v Torontu. V 17. minutě zvyšoval během početní výhody už na 3:1, když si z bekhendu zpracoval na modré čáře odražený kotouč a vzápětí ho napálil do sítě.

V té době už měl na kontě asistenci, v závěru druhé třetiny pak připojil další nahrávku a ve své první sezoně v NHL tak prožil první tříbodový večer kariéry.
Radost z osobního vystoupení však Ruttovi i jeho spoluhráčům Michalu Kempnému s Richardem Pánikem kalil výsledek. I proto, že chvilku po Ruttovi zvyšoval už na 4:1 Tanner Kero, ale pak snížil svým druhým gólem večera po Zachově nahrávce Miles Wood a ve druhém dějství přišla smršť Devils, kteří otočili skóre až na 6:4.
Dvaadvacetiletý Wood pak ve 43. minutě dovršil nejen výsledek, ale také svůj první hattrick v NHL. Ke třem gólům přidal navrch i jednu asistenci. "Samozřejmě skvělý pocit," hlásil Wood po utkání. "V první třetině jsme působili trochu mdle, ale pak ve druhé a třetí třetině jsme se zvedli a ukázali, jaký má tento tým charakter. Je zábavné být jeho součástí."

Brankář vítězů Keith Kinkaid si přes pět inkasovaných branek připsal 39 úspěšných zákroků, což pro něho bylo nejvíce v sezoně. Devils i díky němu vyhráli v základní hrací době první utkání od 18. dubna 2006, v němž prohrávali tříbrankovým rozdílem.
Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1:2
Kings po skvělém vstupu do sezony podruhé za sebou nebodovali a připsali si třetí porážku za poslední čtyři utkání, přičemž potřetí za sebou se museli před soupeřem sklonit před svými diváky. Sharks si naopak připsali šestou výhru za minulých sedm vystoupení.
Los Angeles poslal do vedení v polovině deváté minuty při přesilovce Dustin Brown. Jeho osmý gól ročníku ale na body nestačil. Ve 46. minutě totiž vyrovnal Melker Karlsson, k němuž se odrazil puk od clonícího Tomáše Hertla po střele, kterou vyslal Logan Couture. Joel Ward pak rozhodl.
Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 1:2
Čtvrtou výhru a šestý bodový zisk za sebou si připsali hráči týmu Tampa Bay Lightning, když dokázali těsně uspět na ledě Anaheimu. Pro Lightning, kteří jsou nejlepším týmem celé soutěže, šlo zároveň o šestou venkovní výhru po sobě a nepřenechali během této šňůry svým soupeřům ani bod.
Před polovinou zápasu otevřel skóre devátým gólem sezony Vladislav Namestnikov, u jehož trefy asistovali Nikita Kucherov a Steven Stamkos. Jakob Silfverberg sice ve třetí třetině vyrovnal, ale JT Brown svou první trefou sezony ve 48. minutě rozhodl o páté porážce Ducks za posledních šest utkání, z toho pětkrát hrál Anaheim doma.

Washington Capitals - Edmonton Oilers 2:1 po nájezdech
Mladý forvard Jakub Vrána se mohl se svými spoluhráči radovat z vydřené výhry Capitals nad Oilers. Sám ale nebodoval. Pro Washington šlo o páté vítězství posledních šesti zápasů a zároveň čtvrté domácí v řadě.
Capital One Arena čekala na první gólový zápis až do začátku třetí třetiny. Jujhar Khaira pak svým prvním gólem sezony a zároveň teprve druhou trefou kariéry poslal Oilers do vedení, už ve 46. minutě ale kontroval ruský bek Dmitry Orlov a slavil rovněž svůj první úspěšný zásah sezony. Nájezdy rozhodl T.J. Oshie.

1. Miles Wood (NJD): 3 góly, 1 asistence, +2 body, 7 střel na branku
2. Jan Rutta (CHI): 1 gól, 2 asistence, první tříbodový zápas v NHL, čas na ledě 22:59
3. Braden Holtby (WSH): 29 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, šestá vychytaná výhra za sebou