BruinsPrimary

Další dva celky mají po bohatém sobotním programu NHL, který čítal celkem 14 duelů, zajištěný postup do play off. V případě Bostonu k němu přispěl gólem a asistencí útočník David Pastrňák, slavit může i Winnipeg. Důležitou výhru pak zaznamenala Carolina, jež se mohla opřít o Petra Mrázka. Český gólman předvedl 24 zákroků a dostal jediný gól.

Boston má jistotu play off, zářil Pastrňák
Dvojitou radost si užili na ledě Floridy hráči Bostonu. Nejen, že soupeře deklasovali 7:3, ale zároveň si taky zajistili postup do bojů o Stanley Cup.
"Tohle je pro nás ohromně důležitá výhra," prohlásil obránce Zdeno Chára, jenž krátce před utkáním podepsal s klubem prodloužení smlouvy o další rok. "Dostat se do play off není jednoduché, bojují o to všechny týmy. Jsme rádi, že se nám to povedlo, ale rozhodně nesmíme polevit."
V aréně Panthers vyšla Bostonu skvěle především druhá třetina, ve které soupeři nasázel pět branek. Bruins se mohli spolehnout na bodový příspěvek osvědčených jmen.
Po dvou bodech za gól a nahrávku si připsali shodně David Pastrňák, Brad Marchand, Patrice Bergeron i Chára. Ten se stal 22. obráncem v historii ligy, jenž dosáhl na metu 200 branek v základní části. Navíc se stal nejstarším střelcem Bruins od dubna 2011, kdy skóroval ve 43 letech Mark Recchi.
Dvě nahrávky pak přidal útočník Danton Heinen, gólman Jaroslav Halák přidal k jedné asistenci i 31 úspěšných zákroků.
"Porazili jsme se tak trochu sami," zlobil se domácí trenér Bob Boughner. "V celém zápase jsme měli 24 ztrát puků, právě po nich jsme inkasovali úvodní čtyři góly. Naše hloupost rozhodla."
Boston je tak po Tampě Bay druhým týmem ve Východní konferenci, jenž má s předstihem zajištěnou účast v play off. Bruins v něm nebudou chybět potřetí v řadě. Slavný klub se navíc potřiadvacáté v historii dostal na metu 100 bodů. To se nikomu jinému v NHL nepovedlo.

Pastrňák překonal Montembeaulta z úniku

Zacha rozhodl o výhře Devils
Sezonu už pouze dohrávají, přesto se rvou o každý triumf. Hráči New Jersey se ho v rámci sobotního programu dočkali, když na svém ledě udolali Arizonu 2:1 v nájezdech.
Hlavní postavou duelu byl český útočník Pavel Zacha. Ten bodoval i ve svém druhém utkání po návratu z marodky, v šesté sérii nájezdů navíc úspěšnou exekucí přisoudil triumf svému mužstvu.
"Pozorně jsem sledoval všechny nájezdy, abych viděl, jak se gólman chová," vysvětlil Zacha, jenž nakonec překonal brankáře Darcyho Kuempera střelou mezi betony. "Jsem rád, že to vyšlo."
Lépe do duelu při tom vstoupili hosté, už po 151 vteřinách hry otevřel skóre obránce Oliver Ekman-Larsson. Na jeho trefu ale odpověděl v čase 17:01 Drew Stafford, jenž zužitkoval Zachovu asistenci.
Další góly už ze hry nepadly, bod navíc pro sebe domácí urvali až v dramatickém rozstřelu. Zacha se v sezoně dostal na bilanci 11 branek a 8 nahrávek.

Kuemper vychytal Hischiera lapačkou

Flyers ztrácí půdu pod nohama
Boří se do problémů, play off se hráčům Philadelphie vzdaluje. Tým kolem kapitána Claudea Girouxe v sobotu podlehl doma New York Islanders 2:4 a na postupové pozice ztrácí sedm bodů.
"Cítíme se teď hodně špatně," přiznal obránce Robert Hagg. "Soupeř hrál po celé utkání lépe, my jsme si vítězství nezasloužili".
Flyers sice udeřili jako první, když se v čase 6:39 po přihrávce Radka Gudase prosadil právě Hagg, hosté ale dokázali skóre otočit. Nejprve vyrovnal Brock Nelson, po něm se trefil i Nick Leddy.
Domácí sice vrátil do hry v čase 46:16 produktivní obránce Shayne Gostisbehere, o výhře hostů ale rozhodl dvěma údery v rozmezí necelé minuty a půl veterán Josh Bailey.
"Ofenziva nám nyní funguje, na nedostatek branek si nemůžeme stěžovat," pochvaluje si Bailey. "Samozřejmě, v naší hře je i několik složek, na kterých musíme hodně zapracovat."
Islanders si výhrou upevnili postavení na pátém místě tabulky Východní konference, naděje Flyers na postup se odsouvá do roviny teorie.

Bailey dal po Komarovově pasu druhý gól v utkání

Mrázek jistil úspěch Caroliny
Další důležitý krok směrem k postupu do play off učinili hráči Caroliny, kteří před svými fanoušky deklasovali Minnesotu 5:1. Hurricanes aktuálně v tabulce Východní konference náleží sedmá příčka, náskok na devátý Columbus se vyšplhal na devět bodů.
"Každý z kluků podal tentokrát skvělý výkon, můžeme být spokojení," prohlásil domácí útočník Teuvo Teravainen. "Na ledě jsme nechali úplně všechno."
Byl to právě mladý Fin, kdo se stal hvězdou duelu. Teravainen vstřelil gól, k tomu přidal i dvě asistence. Brankou a nahrávkou se blýskl i Jordan Staal, na druhé straně jen korigoval porážku jeho starší bratr Eric.
"Ve třetí třetině to vypadalo, jako bychom si nebyli schopní dát přihrávku," kroutil hlavou hostující obránce Jared Spurgeon. "Soupeř nás hodně napadal a my jsme nevěděli, jak tomu máme čelit."
Důležitou postavou domácích byl rovněž brankář Petr Mrázek, který předvedl dohromady 24 úspěšných zákroků a oslavil osmou výhru z posledních devíti startů.

Mrázek zlikvidoval Fialův bekhendový pokus

Winnipeg má jistotu play off
Dalším celkem, jenž si v Západní konferenci zajistil postup do play off, je Winnipeg. Ten na svém ledě deklasoval Nashville 5:0 a může se těšit na boje o trofej.
"Hráli jsme dobře, byli jsme jistí v obraně a zároveň dokázali využít každého zaváhání soupeře," pochvaloval si útočník Kyle Connor.
Právě on hattrickem a jednou asistencí nasměroval Jets k zisku stěžejních dvou bodů. Pozadu nezůstal ani jeho parťák z druhé formace Kevin Hayes, jenž přispěl gólem a třemi asistencemi.
"Jsme hodně zklamaní," hlesl hostující obránce Roman Josi. "Byl to pro nás jeden z největších zápasů dosavadního průběhu sezony a soupeř byl zkrátka lepší. Je to mrzuté."
Jets si výhrou navíc udělali polštář čtyř bodů na čele tabulky Centrální divize. Druhá příčka aktuálně patří právě Predators. Kanadský celek má navíc jedno utkání k dobru.

Connor vstřelil svůj první hattrick v kariéře v NHL

Ostatní zápasy: Dallas znovu narazil, Tatar zářil při výhře Montrealu
Postupu do play off se přiblížili hráči Colorada, kteří doma přehráli Chicago 4:2. Gólem a asistencí se blýskl domácí útočník Colin Wilson.
Pouze bod vydoloval z domácího střetu s Ottawou ambiciózní Edmonton, jenž nakonec podlehl 3:4 po prodloužení. To rozhodl útočník Brady Tkachuk, byl to pro něj druhý zásah v utkání.
Pořádnou přestřelku viděli diváci v Bell Centre, kde Montreal deklasoval Buffalo 7:4. Na vysokém triumfu se podílel gólem a dvěma asistencemi i slovenský útočník Tomáš Tatar. Ten má v sezoně na kontě už 54 bodů.
Cenný skalp urvali hráči New York Rangers, kteří uspěli v Torontu 2:1 po prodloužení. Rozhodující zásah obstaral útočník Ryan Strome.
Bídné období prožívá Dallas, jenž podlehl Pittsburghu 2:3 a utrpěl čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů. Stars přesto stále drží sedmé místo v tabulce Západní konference.
Skvělou formu potvrdili hráči St. Louis, kteří si vyšlápli na Tampu Bay a po výsledku 4:3 slaví třetí úspěch v řadě. Po gólu a nahrávce připsali Vladimir Tarasenko a Brayden Schenn.

St. Louis vstřelilo tři branky během 75 sekund

Kanadská bitva vyzněla pro Calgary, které přetlačilo Vancouver na jeho ledě 3:1. Češi vidět nebyli. David Rittich nenastoupil, Michael Frolík se do statistik bodově nezapsal.
Jen s bodem se museli spokojit hráči Vegas, kteří v domovské T-Mobile Areně podlehli Detroitu 2:3 po prodloužení. Tečku za duelem udělal svou brankou Anthony Mantha po 19 vteřinách přidaného času.
Bitva dvou mužstev, pro která sezona skončí po základní části, přetlačilo Los Angeles doma Anaheim 4:3 po nájezdech. Ten rozhodující proměnil kapitán Anze Kopitar.