pastrank CZ 11 25

Kanonýr David Pastrňák se podílel v sobotním utkání NHL dvěma góly na výhře Boston Bruins nad Colorado Avalanche 5:1 a byl vyhlášen první hvězdou večera v TD Garden. Po asistenci si připsali také jeho spoluhráči Pavel Zacha a David Krejčí. Za poražené inkasoval pět branek ze 40 střel Pavel Francouz.

Dvakrát skóroval také Tomáš Hertl ze San Jose Sharks, kteří prohráli na ledě Ottawa Senators 2:5. Martin Nečas se podepsal branku a asistencí pod výhru Carolina Hurricanes na hřišti Los Angeles Kings 4:2. Další útočník Lukáš Sedlák neodvrátil gólem porážku Philadelphia Flyers s New Jersey Devils 2:3.
Pastrňák, který v minulém vystoupení 29. listopadu proti Tampa Bay Lightning (3:1) poprvé po devíti zápasech nebodoval, otevřel skóre ve 14. minutě v přesilové hře. Po přihrávce Brada Marchanda se trefil z levého kruhu. Bruins zvýšili 69 sekund před koncem první třetiny, kdy si Charlie McAvoy narazil puk se Zachou a z dorážky překonal Francouze Trent Frederic.
V čase 24:48 vyslal Krejčí do úniku Pastrňáka, který forhendovým blafákem upravil na 3:0 a připsal si sedmý gól z posledních šesti utkání. S 16 brankami je pátý v tabulce střelců.
V 38. minutě chytil Francouz Tomáši Noskovi trestné střílení. Ve třetí třetině nejdříve snížil Andrew Cogliano, ale v 56. minutě dovršili výsledek během 10 sekund Frederic a Jake DeBrusk.
Hertl v Ottawě dostal San Jose v 8. minutě v přesilové hře do vedení 1:0. U levé tyče dorazil puk odražený po střele Alexandra Barabanova od zadního mantinelu. V polovině úvodní třetiny sice vyrovnal Brady Tkachuk, ale za 38 sekund vrátil Sharks náskok Hertl, který zakončil přečíslení po přihrávce Erika Karlssona.
Ve druhé třetině Senators otočili skóre díky Claudeovi Girouxovi a Timu Stützlemu a v závěrečném dějtsví ještě pečetili výhru Thomas Chabot a opět Giroux. V sestavě Sharks nechyběl ani bek Radim Šimek.
Nečas 19 sekund před koncem první třetiny v přesilové hře při signalizovaném dalším vyloučení překonal Johanthana Quicka z pravého kruhu a zvýšil náskok Caroliny na 2:0. V 35. minutě pak našel od levého mantinelu před brankou Sebastiana Aha, který poslal Hurricanes do tříbrankové náskoku.
Sedlák v posledních čtyřech zápasech nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence. V 56. minutě duel s Devils z otočky vypálil z pozice mezi kruhy a trefil k pravé tyči. Snížil tak na konečných 2:3.
Útočník David Kämpf z Toronto Maple Leafs si připsal asistenci při prohře v Tampě 3:4 po prodloužení. Ve 26. minutě ve vlastním oslabení připravil střeleckou pozici pro Mitchella Marnera, který otevřel skóre.
Forvard Dominik Kubalík z Detroit Red Wings se podílel na jediné brance svého týmu při porážce s Vegas Golden Knights 1:4. V 32. minutě v přesilovce na z pravého kruhu našel před brankou Oskara Sundqvista, který dotalčil puk za Adina Hilla a snížil na 1:2. Obránce Filip Hronek za domácí teprve podruhé z posledních devíti utkání nebodoval.
New York Rangers nastoupili proti Chicago Blackhawks bez útočníka Filipa Chytila, jehož vyřadilo zranění v dolní části těla. Za hosty, kteří slavili výhru 5:2, odchytal pouze první dvě třetiny Petr Mrázek, než odstoupil kvůli problémům s třísly. Z 22 střel inkasoval jednou a podílel se na vedení 3:1. Za Rangers hrál bek Libor Hájek.
Daniel Vladař se podepsal 27 zásahy pod vítězství Calgary Flames nad Washington Capitals 5:2. Poprvé inkasoval 34 sekund před koncem první třetiny, kdy Conor Sheary vyrovnal na 1:1. V čase 58:54 jej z pravého kruhu překonal John Carlson a snížil na 2:4.
Karel Vejmelka z Arizona Coyotes se podílel 29 úspěšnými zákroky na zisku bodu na hřišti Vancouver Canucks po prohře 2:3 po prodloužení. Coyotes sice dvakrát vedli, ale v čase 64:09 rozhodl v přesilové hře svým druhým gólem v utkání Bo Horvat.
Pittsburgh Penguins s obráncem Janem Ruttou porazili St. Louis Blues 6:2. Florida Panthers s bekem Radkem Gudasem slavili výhru v aréně Seattle Kraken 5:1.