TOR Auston MAtthews

Nastoupí Auston Matthews do pátého utkání série úvodního kola play off mezi Toronto Maple Leafs a Boston Bruins? To je otázka, na jejíž zodpovězení si budou muset fanoušci počkat až do samotného duelu. O startu elitního forvarda kanadského celku se totiž rozhodne až krátce před úvodním buly, které je na programu v noci na středu.

"Auston byl během rozbruslení na ledě, mohl pracovat na některých věcech," uvedl hlavní trenér Toronta Sheldon Keefe v rozhovoru se zámořskými novináři. "V tuhle chvíli ale nemáme jasno, jaký bude jeho status směrem k zápasu."

Matthews odstoupil z předchozího střetu s Bruins po druhé třetině z důvodu nemoci. Maple Leafs bez své hlavní hvězdy podlehlo Bostonu 1:3, stejným poměrem ztrácí i v celé sérii. Má tak před sebou náročný úkol, v TD Garden bude odvracet první postupovou šanci soupeře.

Sestřih: Toronto - Boston 1:3

"V této fázi sezony každý hráč dělá maximum, aby mohl být na ledě," ubezpečil Keefe. "Máme tu ale lékařský tým, který musí posoudit zdravotní stav kluků. A případně potvrdit, že jsou připravení do zápasu naskočit."

Nejlepší střelec základní části a autor 69 branek se sice na středečním rozbruslení objevil, po pár minutách ale ledovou plochu opět opustil. Matthews zároveň vynechal i pondělní kompletní tréninkovou jednotku.

"Auston je válečník," uvedl útočník Maple Leafs Ryan Reaves. "Určitě se s tím popere a udělá všechno, aby mohl hrát. Uvidíme, jak na tom bude před samotným zápasem."

Šestadvacetiletý forvard si ve čtyřech duelech série připsal tři body za branku a jednu asistenci. Pokud by nemohl do pátého střetu s Bruins nastoupit, pozici prvního centra by velmi pravděpodobně zaplnil Max Domi.