Útočník Taylor Hall dovedl třemi body za gól a dvě asistence New Jersey Devils k vítězství v pondělním třetím utkání 1. kola play off Východní konference nad Tampa Bay Lightning 5:2. Na snížení stavu série na 1:2 se podílel výrazně také brankář Cory Schneider, který si připsal 34 úspěšných zákroků.

New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning 5:2 (stav série 1:2)
Po bezbrankovém úvodním dějství se dostali po 42 vteřinách druhé části do vedení Lightning. Přihrávku Nikity Kucherova z rohu zužitkoval Alex Killorn, který zůstal osamocený před Schneiderem. Ve 33. minutě se postaral o vyrovnání Hall, jenž se dostal k puku mezi kruhy a nekompromisní ranou překonal Andreie Vasilevskiyho.
Vstup do závěrečné třetiny opět vyšel nejlepšímu týmu Východní konference a i druhému gólu Lightning předcházela Kucherovova ideální přihrávka z pravého rohu. Tentokrát našel na levém kruhu Stevena Stamkose, který se trefil střelou zápěstím.
Obrat Devils zahájil ve 45. minutě v přesilové hře pěti proti třem Will Butcher. Asistoval mu Hall, jenž v čase 52:55 připravil i vítězný gól pro Stefana Noesena.
"Věděli jsme, že soupeř bude chtít odpovědět. Oni měli hodně energie před vlastními fanoušky a my jsme jim nabídli příliš mnoho přesilových her. Využili toho k obratu," prohlásil kapitán Lightning Stamkos.
V poslední minutě se ještě trefili při hře hostů bez brankáře Blake Coleman a Ben Lovejoy. Dvě branky do prázdné branky v jednom utkání play off vstřelili Devils poprvé v klubové historii.
"Byl to klíčový zápas pro naše sebevědomí. V závěru to bylo vzájemné brnkaní na nervy. Víme, že se soupeř dá dohromady a bude připravený na čtvrtý zápas. Musíme být připravení a ještě více bojovat," uvedl Schneider.
Další zápas: Středa 18. dubna (čtvrtek 19. dubna 1:30 SELČ) v Prudential Center v Newarku.