Frolik

Parádní návrat do sestavy Calgary Flames po jednom duelu stráveném na tribuně předvedl ve středu český útočník Michael Frolík. Pod domácí výhru nad Boston Bruins 5:2 se podepsal dvěma trefami a byl zvolen první hvězdou zápasu. Bruins, kteří neuspěli poprvé po čtyřech vítězstvích za sebou, nepomohly ani asistence Davida Krejčího a Davida Pastrňáka.

Frolíkův parádní comeback
Třicetiletý Frolík se dostal do pozice zdravého náhradníka v sobotním utkání na ledě Colorado Avalanche, kde Flames vyhráli 3:2 po prodloužení. Bylo to pro něj poprvé od sezony 2010-11, ve které byl vyměněn z celku Florida Panthers do Chicago Blackhawks.
Proti Bostonu se ale už v čase 5:34 mohl Frolík radovat ze své druhé trefy v sezoně. Měl snadnou úlohu, protože krásnou kombinaci Matthewa Tkachuka a Mikaela Backlunda zakončil do odkryté branky. Ve 24. minutě poté, co Pastrňák ztratil puk v obranném pásmu, si najel Frolík opět na ideální Backlundovu přihrávku a zvýšil na 4:1.
"Byl to dobrý začátek a snad se mi bude dařit podobně i dál," řekl Frolík, který ve 26. minutě ve vlastním oslabení mohl dovršit hattrick, ale v úniku na Tuukku Raska nevyzrál.
Jubilejní 100. trefu v NHL oslavil v barvách Calgary útočník Johnny Gaudreau a naopak premiérový gól si připsal ve svém šestém startu v soutěži finský obránce Juuso Valimaki.
Boston neuspěl po čtyřech vítězstvích a nebylo mu nic platné, že u obou jeho gólů byl český rukopis. Ve 23. minutě snížil na 1:3 po spolupráci s Krejčím Patrice Bergeron. Ten ve 34. minutě spolu s Pastrňákem připravil trefu pro Brada Marchanda na 2:4.
Pastrňák bodoval popáté v řadě a má na kontě ze šesti duelů 10 bodů za sedm branek a tři asistence.

Frolík využil Backlundovy nahrávky po nádherné souhře

Montreal s Plekancem opět vyhrál
I ve třetím zápase po zařazení zkušeného Tomáše Plekance Montreal Canadiens vyhráli a zdolali St. Louis Blues 3:2. Letitá opora Canadiens první tři duely po návratu po krátkém angažmá v Toronto Maple Leafs v závěru minulé sezony strávila na tribuně.
V pondělním duelu s Detroit Red Wings přispěl Plekanec ve svém jubilejním 1000. utkání v NHL k výhře 7:3 gólem. Tentokrát nebodoval, ale přispěl defenzivní prací včetně hry v oslabení a nejlepší úspěšností ze svého týmu na vhazování (55 procent).
Montreal sice dvakrát v utkání ztratil vedení, ale nakonec slavil. Po 39 sekundách hry si připsal první trefu za Canadiens útočník Max Domi, který přišel 15. června výměnou za Alexe Galchenyuka z Arizona Coyotes. V druhém dějství nejdříve vyrovnal v přesilové hře Vince Dunn a domácím vrátil vedení rovněž v početní výhodě Mike Reilly.
Za Blues znovu smazal ztrátu v další přesilovce v 57. minutě Brayden Schenn, ale 11 sekund před koncem třetí třetiny se postaral o pátou porážku St. Louis v šesti duelech této sezony Brandan Gallagher. Doklepl puk bekhendem za Jakea Allena poté, co slovenský útočník Tomáš Tatar vystihl špatnou rozehrávku beka Coltona Parayka.
Tatar, jehož získali Canadiens 10. září z Vegas Golden Knights výměnou za dosavadního kapitána Maxe Paciorettyho, bodoval potřetí za sebou a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Polepšil si na osm bodů za tři branky a pět asistencí ze šesti zápasů.
V sestavě Blues chyběl potřetí za sebou český obránce Jakub Jeřábek, který zatím sehrál v novém působišti jediné utkání.
Capitals zabrali
Po dvou prohrách doma s New Jersey Devils (0:6) a na ledě Toronto Maple Leafs (2:4) se opět radovali obhájci Stanley Cupu Washington Capitals. Vítězství před vlastním publikem nad New York Rangers 4:3 po prodloužení zařídil Capitals svou první trefou v sezoně čase 62:18 obránce Matt Niskanen.
Zužitkoval ideální přihrávku Evgenye Kuznetsova. "Je příjemné skórovat, ale bylo to snadné. Bylo to parádní práce (Kuznetsova) a já jsem to jen doklepl do branky," prohlásil Niskaken.
Kapitán Washingtonu Alex Ovechkin přispěl k úspěchu dvěma góly v přesilových hrách. Obránce John Carlson pomohl třemi body za gól a dvě asistence a Nicklas Backstrom zaznamenal dvě asistence. V dresu poražených asistoval u všech tří branek Neal Pionk.
V utkání nechybělo trio českých hokejistů. Na straně vítězů to byli útočník Jakub Vrána, který sehrál jubilejní 100. zápas v NHL, a bek Michal Kempný. V sestavě Rangers byl forvard Filip Chytil.
Kesler zajistil výhru Anaheimu
Pátou výhru si připsali Anaheim Ducks, kteří porazili New York Islanders 4:1 a zatím v novém ročníku ze sedmi utkání vyšli jen jednou naprázdno. Dvěma góly se o to postaral útočník Ryan Kesler.
Nejdříve šest sekund před koncem prvního dějství využil přesilovou hru a otevřel skóre. Ve 29. minutě zvýšil i na 2:0 a dočkal se dvou tref v utkání poprvé od ledna 2017.
Gólman John Gibson přišel o druhou nulu v sezoně až 35 sekund před koncem, kdy snížil na 1:3 Casey Cizikas. Za vítěze se prosadili také Adam Henrique a Hampus Lindholm.
V dresu Ducks se neobjevil český obránce Andrej Šustr.