tatar_sk_roundup

Montreal napriek asistencii Tomáša Tatara v stredu na domácom ľade prehral s Chicagom 1:4. Vo svojom rodnom meste zažiaril brankár Corey Crawford, Zach Smith dal za Blackhawks dva góly. Útočník Jakub Voráček rozhodol o veľmi cennom víťazstve hokejistov Philadelphie na ľade St. Louis, keď gólom na 4:3 ukončil predĺženie.

Tatar s bodom, ale aj s prehrou
Chicago Blackhawks v kanadskej aréne Bell Centre porazili domácich Montreal Canadiens 4:1 a pripísali si tak siedmu výhru z posledných desiatich zápasov.
Canadiens dali pred svojimi fanúšikmi len jeden gól, v ktorom mal prsty aj Tatar. V úvode po spolupráci s Iľjom Kovaľučkom pripravil zásah pre Philippa Danaulta a Montreal zrazu prehrával len o jeden gól, ale viac už toho 'Habs' nepredviedli.
Tatar zaokrúhlil svoju bilanciu v tejto sezóne na 40 bodov, ktoré nazbieral vďaka 16 gólom a 24 asistenciám. Naďalej si udržiava pozíciu najproduktívnejšieho muža Montrealu, na prvom mieste má už sedembodový náskok pred Maxom Domim.
O úvodné dva góly zápasu po postaral Zack Smith, ktorý to stihol v rozmedzí dvoch minúta a 50 sekúnd a zaistil tak hosťom dvojgólové vedenie po prvej tretine.
Po Danaultovom góle Alex DeBrincat vrátil Blackhawks dvojgólový náskok a hviezda ofenzívy hostí Patrick Kane sa asistenciou posunul na métu 998 bodov v základnej časti NHL. V tretej dvadsaťminútovke to potom celé zavŕšil Drake Caggiula.

Caggiula získal puk a udrel proti Montrealu

Dôležitou postavou víťazov bol aj brankár Corey Crawford, ktorý zaznamenal 32 úspešných zákrokov. Tridsaťpäťročný gólman tak opäť potvrdil, že sa mu v jeho rodnom meste výborne darí. Z ôsmich štartov na ľade Bell Centre má bilanciu 6-0-2, dvakrát svoje vystúpenia skrášlil aj čistým kontom.
"Úplne miluje hrať hokej v Montreale," vyhlásil Kane. "Za tie roky tu odchytal naozaj veľa dobrých zápasov."
Český útočník Dominik Kubalik v drese Blackhawks nepredĺžil svoju streleckú sériu, počas ktorej dal sedem gólov v piatich zápasoch.
Voráček prvou hviezdou v St. Louis
Súboj St. Louis Blues - Philadelphia Flyers rozhodol český útočník Jakub Voracek, ktorý sa na ľade Blues presadil necelú minútu a pol pred koncom nadstaveného času.
Tridsaťročný Voráček pri svojom jubilejnom desiatom góle v predĺžení ukázal priam neuveriteľnú trpezlivosť. Ivan Provorov zaviezol puk do útočného pásma, tam ho odovzdal českému útočníkovi, ktorý so strelou skrátka čakal... Potom sa dostal medzi kruhy a keď sa zbavil dvoch súperov pred sebou a suverénne vystrelil k tyčke.

Flyers pridali tretiu výhru zo štyroch zápasov až po naozaj tvrdom boji. Ešte po 32 minútach prehrávali 0:1, ale potom v priebehu troch minút otočili skóre Tyler Pitlick a Michael Raffl.
Už po 26 sekundách tretieho dejstva využil presilovku Travis Konecny. Hostia následne zvládli aj 101 sekúnd v hre troch proti piatim, ale Blues sa nevzdávali.
V snahe o desiatu domácu výhru v rade sa o vyrovnanie postarali Ryan O'Reilly a Alexander Steen. V posledných viac ako šiestich minútach riadneho hracieho času však už gól nepadol a veľká Voráčkova chvíľa prišla až v predĺžení.
"Je jasné, prečo je tento tím tak úspešný v play off," poznamenal na adresu domácich Voráček. "Keď sme vyrovnali na 1:1, cítil som, že začali hrať fyzický hokej, všetkých osemnásť chlapcov dohrávalo súboje. V tých chvíľach to bolo z ich strany naozaj skvelé. Keď potom takúto hru predvádzajú aj v play off, tak mi je jasné, prečo to minulý rok celé vyhrali."