Fehervary1023

V sezóne 2021-22 každý pondelok vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V druhom týždni ročníka zasiahlo do NHL sedem slovenských hráčov. Tu je najlepší z nich:

Martin Fehérváry (Washington Capitals)
Nováčik v obrane Washingtonu zažíva skvelý štart, ktorý v sobotu vyšperkoval premiérovým gólom v NHL. Fehérváry nastupuje v prvej obrannej dvojici po boku Johna Carlsona a hrá priemerne 19 minút na zápas. Minulý týždeň naskočil na tri zápasy, v ktorých okrem gólu zvládol spolu päť kladných bodov v hodnotení plus/mínus!
Capitals odštartovali týždeň utorkovou domácou výhrou 6:3 nad Colorado Avalanche. Fehérváry v zápase odohral bez deviatich sekúnd dvadsať minút a pripísal si tri hity a dve zablokované strely.
Na vydarený výkon nadviazal aj vo štvrtok v aréne New Jersey Devils, odkiaľ si Washington odniesol triumf 4:1. Dvadsaťdvaročný obranca s odohraným časom 20:34 prvýkrát prekonal dvadsaťminútovú hranicu a okrem štyroch blokov stihol aj tri hity.
Veľký deň slovenského beka nastal v sobotu, keď Washington privítal Calgary Flames. Fehérváry strelil svoj premiérový gól v NHL, ktorým pomohol vymazať manko 0:3 a stal sa jediným hráčom z tímu, ktorý si pripísal tri plusové body v hodnotení účasti na ľade. Na konci zápasu, ktorý Capitals nakoniec prehrali 3:4 po predĺžení, bol za svoj výkon vyhlásený za druhú hviezdu duelu.

Fehérváry premiérovo skóroval v NHL

"Cítim sa stále istejší. Mám šancu hrať veľa minút a veľmi sa teším z každej šance, ktorú dostanem. Každý deň sa snažím tvrdo makať a bojovať," reagoval mladík z Bratislavy po úvodnom góle medzi elitou.
Capitals aj vďaka tomu ešte v novej sezóne neprehrali v riadnom hracom čase. Po piatich odohraných dueloch majú na konte osem bodov za tri víťazstvá a dve porážky po predĺžení.