tor lak

Brankár Peter Budaj sa v utorok prvýkrát v sezóne predstavil v úlohe dočasnej jednotky Kings, ale debut sa mu nevydaril, brankár duel nedochytal a Kings prehrali s Torontom 1:5. Obranca Erik Černák odohral svoj prvý zápas v NHL, keď sa objavil v zostave Lightning v prehratom zápase proti Buffalu. Dvadsaťjedenročný bek v drese Tampy nazbieral päť hitov a skončil v jedným plusovým bodom.

Budaj nedochytal
Odkedy sa Los Angeles po Jonathanovi Quickovi zranil aj druhý gólman Jack Cambell, Peter Budaj sa posunul do úlohy jednotky. V utorkovom zápase proti Maple Leafs sa v nej však naozaj neuviedol ideálne.
V bránke strávil len necelú polovicu zápasu, v 25 minúte ho po štyroch inkasovaných góloch z 19 striel ho nahradil nováčik Calvin Petersen, ktorý predviedol 15 úspešných zákrokov.
Los Angeles prehrali tretí duel v rade, Toronto sa naopak radovalo zo štvrtej výhry z piatich posledných duelov.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal John Tavares, ktorý zažiaril gólom a asistenciou. Hviezdny Kanaďan predĺžil bodovú sériu, počas ktorej si v 6 dueloch pripísal štyri góly a päť asistencií. Jeho spoluhráč Nazem Kadri strelil dva presilovkové góly.

slovak budaj 1113

Voráčkov gól Flyers nepomohol
Florida potvrdila vo Philadelphii skvelú formu, keď vyhrala piaty duel v rade. Panthers rozhodli dvoma gólmi v druhej tretine. Skóre otvoril v čase 28:15 v presilovej hre obranca Aaron Ekblad a v 38. minúte zvýšil Evgenii Dadonov.
Po výhru sa 30 úspešnými zákrokmi podpísal gólman Roberto Luongo, ktorého prekonal len Voráček v 44. minúte strelou z pravého kruhu po prihrávke Oskara Lindbloma. Český strelec bol za svoj výkon vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu, ale musel prvýkrát po šiestich dueloch absolvovať duel bez tímového zisku.

Asistenciu pri prvom góle Panthers si pripísal útočník Mike Hoffman, ktorý bodoval už trinásty raz za sebou a vyrovnal klubový rekord, ktorý doteraz patril len Pavlovi Buremu za obdobie medzi 10. marcom a 5. aprílom 2000.
"Snažím sa len vždy pomôcť k víťazstvu. Na ostatné veci a úspechy bude pekné pozrieť sa do minulosti, až budem trochu starší. Teraz sa sústredím len na to, aby sme vyhrávali," povedal Hoffman, ktorý počas svojej série nazbieral 15 bodov za sedem gólov a osem asistencií.
Wilson hneď skóroval
Tom Wilson po disciplinárnom treste odohral prvý duel za Washington v sezóne. Hneď vo svojom úvodnom predstavení v ročníku pomohol Capitals k výhre gólom na klzisku Minnesoty 5:2. Dvoma gólmi a jednou asistenciou sa predviedol obranca Dmitry Orlov.
Wilson vynechal prvých 16 duelov potom, ako bol suspendovaný za zákrok na hlavu útočníka St. Louis Blues Oskara Sundqvista z prípravného duelu z 30. septembra. V utorok bol jeho trest skrátený z pôvodných 20 na 14 duelov.
"Bolo ťažké len sa pozerať na spoluhráčov, ako hrajú. Neexistuje lepší pocit, ako byť späť v kabíne a opäť byť na ľade," uviedol Wilson, ktorý na konci prvej tretiny zvýšil náskok Capitals na 2:0.
Po troch zápasoch bodoval Jakub Vrána, ktorý v 50. minúte asistoval pri góle T.J. Oshieho na 5:1.
Thorntonov hviezdny večer
Joe Thornton strelil svoj 400. gól v NHL, ktorý pre Sharks navyše bol aj rozhodujúci. San Jose viedlo už 3:0, ale potom Nashville otočil stav na 4:3. V 54. minúte však Joe Pavelski vyrovnal svojím druhým gólom v sezóne a Thornton už po 13 sekundách upravil na 5:4.

Thornton 400. gólom zaistil Sharks náskok

Tomáš Hertl bodoval aj v druhom dueli po návrate do zostavy, predtým vynechal tri zápasy kvôli zraneniu. V ôsmej minúte sa podieľal na presilovkovom góle Pavelskiho, ktorý zvýšil na 2:0 pre Sharks. Hertl si tak v sezóne udržal priemer bod za zápas - v 16 dueloch nazbieral päť gólov a 11 asistencií.
Ostatné zápasy: McDavid s Draisaitlom žiarili, Devils s výhrou
Devils, do ktorých zostavy sa vrátil Pavel Zacha, ukončili sériu troch porážok a vyhrali ešte len druhý z posledných ôsmich duelov. Taylor Hall zažiaril dvoma gólmi a dvoma asistenciami. Podarilo sa mu to proti Penguins, v ktorých drese Evgeni Malkin odohral 800. duel za Penguins a pridal sa tak k trojici Mario Lemieux, Jaromír Jágr a Sidney Crosby, ktorý v Pittsburghu ako jediní prekonali tento míľnik.
Edmonton po štyroch prehrách v rade porazil Montreal 6:2. Tomáš Tatar v drese porazených nebodoval. Oilers pomohla obnovená súhra v útoku Connora McDavida a Leona Draisaitla. McDavid zaznamenal tri asistencie, Draisaitl strelil dva góly a na jeden prihral.
New York Islanders po troch porážkach zabrali a doma zdolali Vancouver 5:2. Dvoma gólmi k tomu prispel útočník Tom Kuhnhackl. Mathew Barzal vďaka dvom asistenciám prekonal hranicu 100 bodov, po 101 dueloch má na konte 24 gólov a 77 asistencií.

Kuhnhackla nezastavil ani pád

Buffalo porazilo Tampu Bay 2:1 a pridalo tretie víťazstvo za sebou. Sabres zariadili dvojgólový náskok Jeff Skinner, ktorý si polepšil na 13 gólov v sezóne, a Kyle Okposo. Líder Východnej konferencie po novom s Černákom v zostave len znížil gólom Anthonyho Cirelliho.
Detroit porazil Arizonu 6:1 a potvrdil skvelú aktuálnu formu. Red Wings si vychutnali víťazstvo štvrtýkrát za sebou a siedmykrát z posledných ôsmich duelov. Obranca Mike Green zažiaril troma bodmi za gól a dve asistencie.