Posledným účastníkom 2. kola play off sa stal tím Boston Bruins, ktorý v rozhodujúcom siedmom dueli série doma rozstrieľal Toronto Maple Leafs 7:4. Kapitán Zdeno Chára bol s takmer 29 odohranými minútami najvyťaženejším hráčom na ľade a pripísal si dva body v hodnotení plus/mínus. David Pastrňák zažiaril gólom a asistenciou, David Krejčí pridal tri prihrávky.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 7:4 (konečný stav série 4:3)
S ambíciami Bruins to dlho nevyzeralo veľmi nádejne. Boston však fantasticky zvládol záverečnú tretinu duelu, v ktorej súperovi nastrieľal štyri góly a rozhodol o svojom postupe do ďalšej fázy bitiek o Stanley Cup.
"Toto bol jeden z najúžasnejších zápasov, aký som kedy hral," priznal útočník Bostonu Brad Marchand. "Hralo sa v obrovskej intenzite, do toho skvelí diváci. Celý čas sme verili, že to zvládneme."
Domáci sa mohli znovu spoľahnúť na významný príspevok českých útočníkov. David Pastrňák v čase 51:39 zvýšil po prihrávke Patricea Bergerona už na 6:4, v prvej tretine zase jeho strelu Jake DeBrusk pohotovým tečom pretavil na prvý gól. Pastrňák má celkovo na konte už trinásť bodov.
Poriadne aktívny bol aj David Krejčí, ktorý zažiaril troma asistenciami. Český reprezentant odohral už siedmy duel, v ktorom nazbieral dve a viac prihrávok, čím v historickom rebríčku Bruins preskočil Kena Hodgea, Waynea Cashmana a Gregga Shepparda.
Maple Leafs odštartovali duel oveľa lepšie, veterán Patrick Marleau už po 125 sekundách udrel z presilovej hry. Ten istý hráč trafil aj o štyri minúty neskôr po prihrávke Mitcha Marnera.
Marleau tak rozšíril svoj strelecký účet v play off na 72 gólov, vďaka čomu poskočil na 14. miesto historického poradia pred Bryana Trottiera.
Po prvom dejstve išli do kabíny napriek tomu spokojnejší domáci. K zásahu DeBruska sa totiž pridali aj Danton Heinen a Patrice Bergeron, a Bruins tak tesne viedli.
Ale náskok sa v druhej časti rozplynul. Najprv Travis Dermott prvým gólom v play off vyrovnal stav. Asistoval mu dôrazný bek Roman Polák, ktorý si pripísal svoj úplne prvý bod v sérii. Kasperi Kapanen potom prevalil výhodu na stranu kanadského tímu.
Fínsky útočník sa stal úplne najmladším hráčom v histórii, ktorý sa presadil v oslabení siedmeho zápasu. Doteraz bol v tomto smere prvý Kris Draper, ktorý to zvládol vo veku 22 rokov a 341 dní. Kapanen má ešte stále len 21 rokov.
Nádejne rozohraný zápas však hostia nepriviedli do úspešného konca. V záverečnej časti totiž Bruins spustili lavínu a štyrmi zásahmi úplne otočili skóre. Svojho súpera prestrieľali 36:24 a môžu sa radovať z postupu do ďalšej časti.
"Je to veľké sklamanie," povedal útočník Toronta Nazem Kadri. "Ale musíme si z toho zobrať to pozitívne. Chceli sme postúpiť, ale na druhej strane vieme, že tento tím čaká skvelá budúcnosť."
Boston si v ďalšom kole zmeria sily s tímom Tampa Bay Lightning.