palat2

Tampa Bay se v boji o play off přiblížila díky pondělnímu vítězství nad Chicagem 5:4 po prodloužení na jediný bod Boston Bruins, kteří drží druhou divokou kartu ve Východní konferenci. Gólem a asistencí k tomu přispěl útočník Ondřej Palát, který byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. V dresu poražených se zapsali mezi střelce slovenští forvardi Tomáš Jurčo a Richard Pánik.
Trefil se i Tomáš Tatar, který se podílel na výhře Detroitu na ledě Caroliny 4:3 po prodloužení. Brankář Petr Mrázek k ní pomohl 39 úspěšnými zákroky.

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks 5:4 po prodl.
Palát 10. minutě svou 16. brankou v sezoně vyrovnal v přesilové hře na 1:1, když tečoval před Scottem Darlingem ránu Victora Hedmana od modré čáry. Jenže další minuty patřily Chicagu, které získalo náskok už 4:1, přesto se nakonec radovali Lightning.
Hned za 48 vteřin po Palátově gólu vrátil vedení Blackhawks Patrick Kane a ve 14. minutě se radoval ze své první branky v sezoně Jurčo. Posila z Detroitu ve svém desátém utkání za Chicago slavila premiérovou trefu v novém působišti. V čase 28:47 upravil na tříbrankový rozdíl svým 21. gólem v sezoně Pánik.

Za tři minuty ale zahájil obrat domácích Jonathan Drouin, za dalších 62 vteřin se i po Palátově asistenci trefil Anton Stralman a tři a půl minuty před koncem druhé třetiny se v přesilové hře postaral o vyrovnání znovu Drouin. Vítězný gól dal 35 sekund před koncem prodloužení Yanni Gourde.
Za Lightning nastoupil od 14. minuty do konce první třetiny slovenský brankář Peter Budaj, který nahradil Andreie Vasilevskiyho. Ruský gólman se od druhého dějství na led vrátil. Budaj stihl tři zákroky a neinkasoval.

Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings 3:4 po prodl.
Mrázek před vítěznou trefou zlikvidoval šanci Jeffa Skinnera a z protiútoku rozhodl v čase 61:59 Andreas Athanasiou. Ten z brejku překonal Eddieho Lacka, který následně opustil led na nosítkách po srážce právě se střelcem branky. Tu svým atakem na Athanasioua způsobil Victor Rask, proto gól po potvrzení podle videozáznamu platil.
Red Wings v utkání dvakrát vedli. V polovině utkání zařídil obrat z 0:1 na 2:1 dvěma trefami během 70 vteřin Anthony Mantha a ve 49. minutě se postaral o náskok 3:2 slovenský útočník Tomáš Tatar, který proměnil přesilovou hru a připsal si osmou trefu z posledních deseti zápasů.
Prodloužení vynutil 52 vteřin před koncem třetí třetiny při power play svou druhou brankou v utkání obránce Justin Faulk. Hurricanes i přes porážku pojedenácté za sebou bodovali a na pozice pro play off ve Východní konferenci ztrácejí jen čtyři body.
Buffalo Sabres - Florida Panthers 4:2
Florida v sestavě i s Jaromírem Jágrem, který pro zranění v dolní části těla nedohrál sobotní duel s Chicagem (7:0), po ztrátě zůstává se sedmi zápasy do konce vzdálena od postupu do play off na propastných sedm bodů.
Sabres vedli ve 22. minutě už 3:0, a přestože Panthers ve druhém dějství snížili na 2:4, tak si už Buffalo výhru pohlídalo. Pětačtyřicetiletý Jágr, který v minulém utkání odstoupil ve druhé třetině po předchozím zákroku Pánika, vyšel popáté z posledních sedmi duelů bodově naprázdno.
New York Islanders - Nashville Predators 1:3
Možnost dotáhnout se na Boston v boji o play off promarnili Islanders, kterým se doma nedaří. Prohráli v Barclays Center popáté za sebou a na vlastním ledě v této sérii získali jediný bod. Za Bruins stále zaostávají se sedmi duely do konce o dva body.
Predators získali dvoubrankový náskok Kevin Fiala a Viktor Arvidsson. Ve 38. minutě sice snížil Josh Bailey, ale 21 sekund před koncem při power play pojistil do prázdné branky vítězství třetího týmu v pořadí Centrální divize Ryan Johansen.
St. Louis Blues - Arizona Coyotes 4:1
Vítězství Blues zařídila útočná formace Jaden Schwartz, Alexander Steen a Vladimir Tarasenko. Schwartz zaznamenal dvě branky a asistenci, Tarasenko gól a dvě přihrávky a Steen dosáhl na své maximum v NHL se čtyřmi asistencemi v jednom utkání.
Blues vylepšili svou pozici držitele druhé divoké karty na účast v bojích o Stanley Cup v Západní konferenci, na které mají před nejbližším pronásledovatelem Los Angeles Kings náskok už 11 bodů.
Calgary Flames - Colorado Avalanche 4:2
Flames si díky výhře drží první divokou kartu v Západní konferenci o dva body přes St. Louis. Proti nejhoršímu celku soutěže zazářil útočník Sean Monahan, který byl u všech branek Calgary a nasbíral čtyři body za gól a tři asistence.
Obě branky Avalanche vstřelil Sven Andrighetto, ale šesté porážce svého týmu za sebou nezabránil. Colorado vyhrálo jediné z posledních devíti utkání.
1. Obrat Lightning
Tampa Bay prohrávala s Chicagem už 1:4, ale důležité body v boji o play off neztratila, protože nakonec slavila vítězství 5:4 po prodloužení.
2. Islanders se doma trápí
New York Islanders prohráli s Nashvillem 1:3 a po páté prohře na vlastním ledě za sebou ztrácejí ve Východní konferenci na druhou divokou kartu pro play off stále dva body.
3. Série Hurricanes pokračuje
Carolina sice prohrála doma s Detroitem 3:4 po prodloužení, přesto se její úspěšná série nezastavila. Bodovala už pojedenácté za sebou a díky tomu má stále se ztrátou čtyř bodů naději na play off.
1. Sean Monahan (CGY): 1 gól, 3 asistence, 3 střely
2. Jaden Schwartz (STL): 2 góly, 1 asistence, 4 plusové body
3. Alexander Steen (STL): 4 asistence, 2 střely, 4 plusové body
Na co se těšit:
Hraje se 11 zápasů. Ve Východní konferenci pokračuje dramatický boj o play off. Toronto Maple Leafs přivítají Floridu, Boston Bruins budou hrát o důležité body proti Nashvillu, Carolina s Detroitem a Philadelphia Flyers proti celku Ottawa Senators.