mrazek_cs_roundup

Bez výraznějšího příspěvku českých hráčů proběhl bohatý úterní program NHL. Výrazněji na sebe upozornil pouze gólman Petr Mrázek, ani jeho 33 zákroků ovšem neodvrátilo porážku týmu Carolina Hurricanes na ledě Dallas Stars. Z hráčů do pole nikdo z tuzemských reprezentantů nebodoval.

Duel mezi Anaheim Ducks a St. Louis Blues byl odložen poté, co v první třetině obránce Blues Jay Bouwmeester zkolaboval na střídačce. Bouwmeester byl odvezen na nosítkách a duel v Honda Center v Anaheimu byl v čase 12:10 přerušen.
Mrázek porážku Hurricanes neodvrátil
Vynikající individuální výkon útočníka Jamieho Benna dovedl celek Dallas Stars k domácímu vítězství 4:1 nad týmem Carolina Hurricanes. Zkušený kapitán mužstva z Texasu totiž dokázal hned dvakrát vyzrát na hostujícího gólmana Petra Mrázka a oslavil hattrick.

Benn vstřelil svůj šestý hattrick v kariéře v NHL

"Jakmile se Jamie dostane do tohoto rozpoložení, je opravdu velmi těžko k zastavení," prohlásil kouč Dallasu Rick Bowness.
Poprvé Benn udeřil v čase 7:54, když se opřel do přihrávky Stephena Johnse a tvrdou ranou nedal českému brankáři žádnou šanci. Na úvodní trefu lídra Stars dokázali hosté zareagovat, v čase 17:38 vyrovnal Sebastian Aho, jenž se dokázal střelecky prosadit už v šestém utkání po sobě.
To ovšem bylo ze strany Hurricanes vše. Dallasu naopak vrátil ve druhé části vedení Denis Gurianov, ještě do přestávky ho pak znásobil Benn. "Je to jednoduché, nebyli jsme dostatečně dobří," procedil mezi zuby hostující trenér Rod Brind'Amour. "Neudělali jsme dost pro to, abychom si mohli vítězství odvézt. Body přitom nutně potřebujeme."
Konečnou podobu výsledku pak stanovil opět kapitán Stars, který v čase 58:41 zamířil přesně do prázdné branky Caroliny.
Mrázek si celkem připsal 33 úspěšných zákroků, k bodovému zisku ale své mužstvo nedotlačil. Carolina tak po dvou výhrách vyšla tentokrát naprázdno a v tabulce Východní konference klesla na devátou příčku.
Lightning přidali osmou výhru
Ve spanilé jízdě pokračují hráči týmu Tampa Bay Lightning, kteří uspěli na ledě Pittsburgh Penguins 2:1 po prodloužení a přidali už osmý triumf v řadě.
Celek z Floridy se opět mohl opřít o vynikající výkon gólmana Andreje Vasilevského, jenž předvedl 35 úspěšných zákroků a protáhl svou bodovou sérii už na 19 utkání.
"Andrej je ohromně důležitou součástí našeho týmu. Žádná obrana není perfektní, kvalitní gólman představuje důležitou pojistku. A přesně takového my máme. V posledních týdnech chytá v úžasné formě," prohlásil trenér Tampy Bay Jon Cooper.
V duelu dvou špičkových týmů Východní konference udeřili jako první domácí, když v čase 11:31 zužitkoval po přihrávce kapitána Sidneyho Crosbyho přesilovou hru Evgeni Malkin. Pro ruského reprezentanta to byla 18. trefa v sezoně.
Hosté si vyrovnání schovali na úvod druhé části. Rovněž v početní výhodě vyrovnal Mikhail Sergachev, jenž od modré čáry propálil houštinu těl. Vyrovnaný střet dospěl až do prodloužení, v jeho třetí minutě se o rozuzlení zápletky postaral brankou útočník Lightning Yanni Gourde.

Gourde rozhodl v prodloužení o výhře Tampy Bay

"Věděli jsme, že to bude vyrovnaná bitva," upozornil domácí trenér Mike Sullivan. "Třetí třetina byla z naší strany výborná, několikrát jsme trefili tyč. Měli jsme šance, abychom duel zvládli vítězně."
To se nakonec povedlo Tampě Bay. A to především díky jistotě v brance. Vasilevskij dokázal své parťáky znovu několikrát podržet. "Zachránil nás," upozornil Sergačov. "Je to nejlepší gólman v lize. Jeho bodová série, to je něco úžasného," doplnil obránce Victor Hedman.
Lightning po dalším úspěchu poskočili už na druhé místo tabulky Východní konference, triumf v Pittsburghu ale draze zaplatili. Duel totiž pro blíže nespecifikovaná zranění nedohráli útočníci Nikita Kucherov a Anthony Cirelli.
Kapanen vrátil Torontu radost
Zpátky na vítěznou kolej se prodrali hokejisté týmu Toronto Maple Leafs, kteří v domácí Scotiabank Areně udolali celek Arizona Coyotes 3:2 po prodloužení.
Vítěznou branku vstřelil útočník Kasperi Kapanen, jenž ve čtvrté minutě prodloužení přebruslil protihráče Jordana Oesterleho a z úniku propálil brankáře Adina Hilla.

Kapanen rozhodl z brejku v prodloužení

"Tyhle body jsme moc potřebovali," upozornil hrdina duelu. "V této části sezony má každý bod velkou váhu. Tím spíš s ohledem na naše postavení v tabulce."
Lépe do utkání ovšem vstoupili hosté, už v čase 1:04 otevřel skóre Christian Dvorak. Na druhé straně odpověděl o 13 minut později Zach Hyman, do první pauzy se tak šlo za nerozhodného stavu.
Ten vydržel až do závěru druhé třetiny, kdy ho zrušil svou 14. trefou v sezoně Carl Soderberg. Ani tohle vedení ovšem Coyotes neudrželi. Postaral se o to ve třetí části opět Hyman, jenž využil krásnou bekhendovou přihrávku Johna Tavarese a podruhé v duelu překonal Hilla.
"Jsme zklamaní, protože jsme odehráli solidní utkání," upozornil Dvorak. "Závěr bohužel nedopadl podle našich představ. Máme sice bod, ale všichni cítíme, že jsme mohli získat víc."
Tečku za dramatickým soubojem udělal v prodloužení Kapanen, Toronto tak oslavilo teprve druhý triumf z posledních pěti zápasů.
"Do utkání jsme šli s přesvědčením, že ho dokážeme zvládnout," ubezpečil trenér kanadského mužstva Sheldon Keefe. "Bylo to hodně vyrovnané, ale dva body máme. To je hlavní."
Barzal režíroval porážku Flyers
Výhodu domácího prostředí zužitkovali hráči celku New York Islanders, kteří přestříleli tým Philadelphia Flyers 5:3 a oslavili čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů.
Velký podíl na něm měl především centr elitní formace Mathew Barzala, jenž si připsal dohromady tři asistence. Vítěznou trefu pak zajistil Ryan Pulock, který pouhých 41 vteřin před koncem základní hrací doby poslal Islanders do vedení 4:3.
"Ohromně důležitá branka," radoval se Pulock. "Soupeř se dokázal vrátit do zápasu, nám se ale povedlo najít cestu k výhře. Tyhle dva body pro nás mají velkou cenu."
První třetina byla plně v režii domácích borců. Skóre otevřel v čase 7:45 Josh Bailey, ještě do první sirény se prosadili i Matt Martin a Jordan Eberle.
"Byl to pro nás důležitý zápas, protože jsme v tabulce ztráceli jediný bod. První třetina nám ale vůbec nevyšla, nebyli jsme v utkání," kroutil hlavou obránce Flyers Robert Hagg.
Hosté se ale dokázali do zápasu vrátit a třemi po sobě jdoucími brankami srovnali účty. V rozmezí tří minut prostředního dějství udeřili Travis Konecny a Hägg, v čase 58:28 obstaral vyrovnání Sean Couturier.
V tu chvíli se zdálo, že duel spěje do prodloužení, o pouhých 51 vteřin později však vypálil Pulock příklepem a vrátil výhodu na stranu domácích. Pojistku pak přidal ranou do prázdné brány Philadelphie Leo Komarov.
"Byl to hodně intenzivní zápas a my jsme v něm ukázali charakter. Byl to výtečný týmový výkon, od brankáře až po posledního hráče v poli," ocenil kapitán Islanders Anders Lee.
Stalock vynuloval Vegas
V jednoznačnou záležitost se proměnil souboj mužstev Minnesota Wild a Vegas Golden Knights. Domácí především díky perfektnímu výkonu brankáře Alexe Stalocka triumfovali 4:0.
Zkušený gólman Wild pochytal všech 26 střeleckých pokusů Golden Knights a do statistik si vepsal třetí čisté konto v ročníku.
"Potřebovali jsme našim fanouškům ukázat, že nejsme odepsaní. Že máme pořád hlad a chuť se rvát. To se nám myslím povedlo," radoval se Stalock.
Minnesotu poslal do vedení v čase 5:30 Joel Eriksson, ještě do první sirény pak náskok zdvojnásobil sedmou trefou v sezoně Jared Spurgeon.
"Prakticky ve všech aspektech hry jsme za soupeřem zaostávali," povzdechl si hostující trenér Peter DeBoer. "Neudělali jsme dost pro to, abychom mohli myslet na nějaký bodový zisk."
Wild naopak svůj náskok dokázali ještě navýšit. V čase 29:11 udeřil Kevin Fiala, definitivní podobu skóre pak dal svou 21. trefou v sezoně Zach Parise.
Pro zkušeného útočníka to byl vůbec speciální duel. Parise si totiž připsal jubilejní 400. asistenci v kariéře. Stal se tak 34. aktivním hráčem NHL a osmým rodákem z Minnesoty, kterému se to povedlo.
"Jsem spokojený. Mám radost hlavně z toho, jak nám funguje spolupráce s Kevinem Fialou. Vytvořili jsme si mezi sebou dobrou chemii. Kdykoli jsme na ledě, dokážeme si vytvořit brankové příležitosti. Nyní jsme je i proměnili."
Ostatní zápasy: Oilers uspěli i bez kapitána, duel Ducks s Blues se nedohrál
Roli favoritů splnili hokejisté Buffala, kteří před svými fanoušky zdolali Detroit 3:2. Vítěznou trefu zajistil v úvodu třetího dějství útočník Sam Reinhart.
Sérii čtyř porážek rázně ukončila Florida, jež vyhrála na ledě New Jersey 5:3. Po třech bodech za gól a dvě asistence zaznamenali Noel Acciari, Michael Matheson a Mark Pysyk.
Čtvrtou výhru v řadě nepřidali hráči Winnipegu, kteří doma podlehli New York Rangers 1:4. V dresu celku z Manhattanu zazářil dvěma góly útočník Chris Kreider, mladík Filip Chytil nebodoval.
Skvělou aktuální výkonnost osvědčilo Colorado, které přehrálo Ottawu 3:0 a připsalo si už pátý triumf v řadě. Dvě asistence zaznamenal elitní centr Nathan MacKinnon, gólman Pavel Francouz přihlížel dění na ledě jen ze střídačky.
I bez zraněného kapitána Connora McDavida uspěl Edmonton, jenž přestřílel Chicago 5:3. Brankou a třemi nahrávkami k úspěchu pomohl především nejproduktivnější hráč ligy Leon Draisaitl. Dominik Kubalik v dresu hostů nebojoval.
Jen 12 minut a 10 sekund trvalo utkání mezi Anaheimem a St. Louis. Pak bylo z důvodů zdravotních problémů hostujícího obránce Jaye Bouwmeestera, jenž zkolaboval na střídačce, předčasně ukončeno. Více o události si můžete přečíst v samostatném článku.
******Více k tématu: [Bouwmeestera postihla na střídačce srdeční příhoda]