VGK-BOS

Další gól mladého útočníka Davida Pastrňáka přinesl nedělní program celkem sedmi zápasů v NHL. Pastrňák již šestnáctou trefou sezony a také nahrávkou pomohl k vítězství 4:1 nad finalisty minulého ročníku Vegas Golden Knights a nadále jasně kraluje střelcům celé ligy.

Zápas proti Calgary Flames znamenal po třízápasové odmlce způsobené zdravotními potížemi návrat do sestavy San Jose Sharks pro jinou zářivou českou hvězdu Tomáše Hertla. A návrat to byl úspěšný, Hertl pomohl k výhře 3:1 asistencí.
Pastrňák přidal další gól
V hale TD Garden měli domácí na své straně vedení 3:0 už v čase 20:58, kdy se trefil Brad Marchand a sedmou nahrávku sezony si připsal Pastrňák.

Pastrňák proměnil v přesilové hře Krugovu přihrávku

Gólový záblesk číslo 16 v této sezoně pak přišel necelé čtyři minuty před vypršením základní hrací doby, kdy byl Pastrňák na konci nádherné kombinace během přesilovky pět na tři. Jedním z asistentů byl David Krejčí a bodoval tak ve čtvrtém utkání za sebou.
Jaroslav Halák předvedl více než solidní porci 37 zákroků.
Golden Knights odehráli 100. zápas klubové historie v základní části NHL. Na stejnou metu se dostal i český forvard Tomáš Nosek, jenž před příchodem do nejmladšího týmu soutěže odehrál 17 zápasů za Detroit Red Wings.
Šampioni opět na kolenou
Alex Galchenyuk, Slovák Richard Pánik a brankář Darcy Kuemper byli hlavními strůjci vítězství 4:1 svého týmu Arizona Coyotes na ledě obhájců Stanley Cupu, jímž jsou Washington Capitals. Galchenyuk a Pánik si shodně připsali gól a asistenci, Kuemper výtečných 38 zákroků.
Coyotes přitom prohráli předchozí tři utkání, ale na šampiony si vyšlápli a přidělali jim vrásky, neboť poté, co Capitals podruhé za sebou doma nebodovali, mají na kontě jen sedm vítězství ze 16 odehraných zápasů.
"Víme, že každý večer máme jako obhájci na zádech terč. A týmy bez ohledu na jejich program přijedou a vydají ze sebe to nejlepší," podotkl kouč poražených Todd Reirden. "Dnes jsme ale sami nehráli dost dobře."
Panthers slavili počtvrté za sebou
Duel dvou týmů, jejichž hráči měli v nohách sobotní vystoupení, se odehrál na Floridě, kde Panthers využili výhody domácího prostředí a porazili Ottawu jednoznačně 5:1.
Senators přitom začali dobře a v 19. minutě je při přesilové hře poslal do vedení devátým gólem v sezoně Ryan Dzingel. Jenže pak to přišlo...
V průběhu druhé třetiny dokonali Panthers obrat pětigólovou náloží. Dvakrát se mezi střelce zapsal Aleksander Barkov, další trefy obstarali Jonathan Huberdeau, Troy Brouwer a Frank Vatrano.

Brankář James Reimer pomohl 34 zákroky a Panthers se čtvrtou výhrou v řadě výrazně přiblížili z předposlední pozice na Východě týmům nad sebou.
"Hrát dva zápasy ve dvou dnech v rozmezí méně než 24 hodin, představuje velmi náročný program," prohlásil Reimer. "Ne každý den máte v nádrži 100 procent, ale musíte do toho dát vše, co máte. A myslím, že právě to jsme dnes udělali."
Sharks doma znovu předčili Flames
Popáté za sebou před svými diváky a pošesté v řadě celkem porazil tým San Jose hostující Calgary, tentokrát po výsledku 3:1.
Brankář David Rittich byl po bezchybném sobotním výkonu na ledě Los Angeles Kings (1:0) a prvním čistém kontu kariéry v NHL tentokrát na střídačce, přednost dostal zkušený Mike Smith.
Jeho 26 zákroků na body nestačilo. I proto, že Flames vůbec nevyšly nástupy do úvodních dvou třetin. Nejprve otevřel už po 50 sekundách skóre Evander Kane, v čase 21:28 Joonas Donskoi zvýšil na 2:0.

Kane zamířil přesně z levého kruhu a otevřel skóre

Sean Monahan sice dostal Calgary na začátku 27. minuty znovu do hry, jenže poslední slovo měl při hře hostů běz gólmana kapitán Joe Pavelski.
U jeho trefy si desátou asistenci v sezoně připsal uzdravený Tomáš Hertl. Drží tak průměr bodu na zápas, za 15 startů stihl 15 bodů (5+10).
Sérii porážek stopli Avalanche
V neveselém rozpoložení šli do vzájemného zápasu Edmonton Oilers a Colorado Avalanche. Kanadský celek nebodoval před tímto soubojem třikrát za sebou, hosté nenašli recept na úspěch v pěti předchozích utkáních.
Trápení učinili jasnou přítrž Avalanche, kteří vedli na konci 31. minuty už 4:0 a ve zbytku zápasu nepřipustili žádné větší komplikace.
Pod konečnou výhru 4:1 přispěli shodně dvěma body Carl Soderberg (1+1), Tyson Barrie (1+1), Mikko Rantanen (1+1) a Nathan MacKinnon (0+2).
Z brankoviště vše jistil Semyon Varlamov, na jehož kontě bylo 26 povedených zákroků.
Devils znovu bez šance
Třetí porážku za sebou a do třetice vysokým rozdílem si připsali hráči New Jersey Devils. K utkání na ledě týmu Winnipeg Jets vyjížděli Devils s touhou po odčinění předchozích výprasků v Ottavě (3:7) a Torontu (1:6), ale hokejový um k tomu nedodali a prohráli 2:5. Sedmizápasový trip tak završili šestou prohrou.
Venkovní vystoupení jsou pro New Jersey zatím černou můrou, neboť v nich z osmi zápasů od začátku sezony uzmuli pouhé dva body.
Jets pomohli nasměrovat za výhrou hned zkraje zápasu Jack Roslovic a Mark Scheifele, kteří se trefili ve čtvrté minutě v rozmezí 29 sekund. Scheifele nakonec prožil tříbodový večer, když dvakrát skóroval a navrch přidal i asistenci. V uplynulých devíti utkáních tak stihl 15 bodů (7+8).

Roslovic trefil z mezikruží přesně pravý horní růžek

"Takhle to bylo odehrané správně," řekl Scheifele. "Jsme na správných místech, kde máme být, jsme o něco více konzistentní, což je to, co chceme. Na tomhle chceme stavět."
Forvard vítězů Blake Wheeler se díky dvěma asistencím dostal na metu 501 bodů (168+333) v 550 utkáních za Jets. Stal se tak prvním hráčem, jenž dosáhl na hranici 500 bodů od přestěhování klubu z Atlanty do Winnipegu v roce 2011.
Wheelerovi se zatím v sezoně daří skvěle, spolu s Rantanenem vévodí s 20 asistencemi pořadí nahrávačů a mezi nejlepší patří i v kanadském bodování celkově.
Vítězná trefa Granlunda
Tým Minnesota Wild skvěle zakončil celkem sedmizápasový trip, když vyhrál na ledě St. Louis Blues těsně 3:2. Pro Wild šlo na této cestě o pátou výhru, celkově uspěli v 10 z posledních 12 vystoupení a díky výborným výkonům jsou jen dva body za Nashville Predators, nejlepším mužstvem Západní konference, ale i celé ligy.
Mikael Granlund překonal Chada Johnsona za rovnovážného stavu 2:2 a v čase 47:43 desátým gólem sezony rozhodl. Šestadvacetiletý finský forvard tak stihl 18 bodů (10+8) za posledních 14 utkání. "Je pár maličkostí, které se snažím dělat lépe," uvedl Granlund. "A jak se zdá, teď mi to tam vážně padá."
Gólman Devan Dubnyk pomohl k výhře 29 úspěšnými zákroky.