GettyImages-2154389983

Zlepšit přesilovky! Jasný úkol pro Dallas Stars, kteří ve finále Západní konference prohráli s Edmonton Oilers první utkání v domácím prostředí 2:3 po 2. prodloužení. Také v nastavení promrhali výhodu, když soupeři seděli na trestné lavici.

"Je jasné, že pokud chcete vyhrát, je třeba takové příležitosti využít," uvedl kouč Pete DeBoer.

Celkově Stars nevyužili ani jednu z pěti početních výhod. A i když prohráli ve druhém prodloužení, paradoxně se zdálo, že to byli právě domácí, kdo má více sil. Takže v tom problém nebyl.

"Ano, zlepšovali jsme se. Naše zásobníky síly jsou pořád plné. Máme z čeho brát," uvedl veterán Joe Pavelski, který ve 39 letech zvládl porci téměř 25 minut. Ale střelecky se neprosadil.

Právě seštelovaná ofenziva, především v početních výhodách, by měla Dallasu zajistit lepší výsledek ve druhém utkání, které se hraje v noci na neděli českého času. Opět na ledě Stars. "Musíme najít cestu, jak se posunout," uvědomuje si trenér DeBoer.

Dallasu by mohlo pomoct i to, že není vyloučené, že se do sestavy vrátí útočník Roope Hintz, jenž v pátek bruslil a podle trenéra existuje naděje, že bude hrát.

"Což by nám mohlo pomoct právě i v početních výhodách," věří trenér Stars.

Finský útočník je mimo hru kvůli zranění v horní části těla.  V základní části si připsal 55 bodů (21+34) v 74 utkáních. V play off si naposledy zahrál 13. května.