MTL-celebrate 2-3

V nedeľu sa všetky tri zápasy v zámorí odohrali už okolo poludňajších hodín a nastúpili v nich aj traja Slováci. Ako jediný bodoval Tomáš Tatar, ktorého asistencia prispela k obratu Montrealu proti Edmontonu. Zdeno Chára a Peter Cehlárik sa tešili z víťazstva Bostonu nad Washingtonom, na ktoré Bruins stačil len jeden gól Davida Krejčího.

Tatar v úlohe nahrávača
Edmonton utrpel už piatu porážku po sebe, keď na ľade Montrealu podľahol 3:4 po predĺžení. Po krásnom sóle o tom v čase 60:58 rozhodol Jonathan Drouin.

Drouin v predĺžení vystrelil výhru

Tatar si pripísal druhú asistenciu pri vyrovnávajúcom góle Jesperiho Kotkaniemiho, ktorý v 54. minúte odštartoval obrat domácich. Slovenský útočník zaznamenal už 28. prihrávku v sezóne.
Oilers nepomohli ani dva góly Leona Draisaitla, ktorý najskôr v polovici úvodnej tretiny vyrovnal na 1:1 a v 35. minúte otočil stav na 3:2 pre hostí. Za Canadiens sa presadil aj Max Domi a Edmontonu tradične pomohol k bodu kapitán Connor McDavid, ktorý v druhej časti využil presilovú hru.
Krejčí ukončil sériu porážok
Jediná gólová akcia zápasu vo Washingtone sa odohrala v čase 30:43. Pastrňák z otočky na pravej strane našiel rozbehnutého obrancu Toreyho Kruga, ktorý okamžite nabil na ľavý kruh Krejčímu a ten trafil odkryté miesto pri pravej tyčke bránky Bradena Holtbyho.
Bruins vďaka tomuto gólu zabrali po troch porážkach v rade a predovšetkým ukončili prekliatie zo zápasov proti Washingtonu. Capitals totiž porazili prvýkrát od 29. marca 2014 po 14 prehrách za sebou a počas tejto série len trikrát získali body.

Krejčí dal rozhodujúci gól Bostonu proti Capitals

Fínsky brankár Bostonu Tuukka Rask prežil veľký večer, keď vytvoril nový klubový rekord v počte vychytaných výhier. Má ich na konte 253 a prekonal Cecila "Tinyho" Thompsona. Rask vďaka 24 úspešným zákrokom vychytal čisté konto druhýkrát v sezóne a celkovo to bola jeho 43. nula v kariére.
Washington nastúpil už s kapitánom Alexom Ovechkinom, ktorý musel vynechať piatkový zápas proti Calgary Flames, pretože bol na jeden duel suspendovaný za absenciu na All-Star Game. Z tribúny sledoval výhru 4:3 a teraz musel prehryznúť ôsmu porážku z posledných deviatich duelov.
Nezabránil tomu ani Holtby, ktorý si pripísal 38 zákrokov. Čelil veľkému tlaku najmä v prvých dvoch tretinách, v ktorých Boston prestrieľal domácich v pomere 30:13.
Súboj českých brankárov pre Ritticha
V dueli sa proti sebe postavili David Rittich v bránke Calgary a Petr Mrázek za Carolinu. Rittich si pripísal jubilejné 20. víťazstvo v sezóne, keď v PNC Arena Raleighu prispel k výhre 34 úspešnými zákrokmi a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Flames, ktorí vládnu Západnej konferencii, pridali deviatu výhru z posledných 11 zápasov.

Ryan oklamal Mrázka a zariadil Flames vedenie

Petr Mrázek neodvrátil prehru 28 zákrokmi a Hurricanes vyšli naprázdno prvýkrát po štyroch stretnutiach, v ktorých trikrát vyhrali a raz podľahli po predĺžení. Bolo to v utorok 22. januára práve na ľade Flames po výsledku 2:3 po predĺžení.
V drese Calgary proti svojmu bývalému tímu trafili Elias Lindholm, Derek Ryan aj Noah Hanifin. Ďalší gól Flames pridal vo vlastnom oslabení Garnet Hathaway. Ritticha prekonali Teuvo Teravainen, Dougie Hamilton a Sebastian Aho.