Tomas Tatar sa v utorok gólom a prihrávkou podpísal pod víťazstvo Montrealu v Pittsburghu 4:1. Jeden bod mal na konte aj obranca Erik Cernak, ktorý asistenciou pomohol Tampe poraziť Floridu 2:1. Dallas s Andrejom Sekerom zvládol prvý duel pod novým trénerom, Devils nedovolil ani jeden gól a pripísal si výhru 2:0.

Tatar ukončil Jarryho nepriestrelnosť
Montrealu sa v Pittsburghu podarila otočka, po ktorej zvíťazili 4:1. Domáci dlho viedli po góle Jakea Guentzela, ale druhá polovica zápasu aj vďaka Tatarovmu vyrovnaniu patrila súperovi.
Čerstvo dvadsaťdeväťročný forvard sa presadil v polovici duelu, keď v presilovej hre využil prihrávku Brendana Gallaghera a vyrovnal na 1:1. Potom sa už k slovu dostali len hostia.
Ešte v druhom dejstve sa presadili aj Joel Armia a kapitán Shea Weber. V závere Penguins stiahli brankára Tristana Jarryho, čo využil Brendan Gallagher a po Tatarovej prihrávke zavŕšil skóre. Jarry tak prišiel o svojich 177 minút a 14 sekúnd počas ktorých neinkasoval. Jeho sériu ukončil práve Tatar, ktorý ho prekonal v trinástej minúte druhej tretiny.
Canadiens uspeli v troch zo štyroch posledných duelov, brankár Carey Price sa na výhre podieľal 33 zákrokmi.
"Dobre sme si uvedomovali, že sme neodohrali najlepšiu prvú tretinu, ale prehrávali sme len o gól. Vedeli sme, že môžeme hrať lepšie a držali sme sa toho. Druhú a tretiu tretinu sme zvládli," hodnotil zápas Price, ktorý bol na záver vyhlásený za prvú hviezdu.
Evgeni Malkin mohol v drese domácich streliť 400. gól v NHL, ale ešte si naň musí počkať.

Weber sa presadil proti Pittsburghu

Černák asistoval pri triumfe
Tampa aj vďaka Černákovej asistencii zvíťazila v hale Floridy tesne 2:1. Domáci sa presadili až po 58 odohraných minútach, keď znížil Evgenii Dadonov.
Ako prvý sa za hostí presadil kapitán Steven Stamkos, ktorý tak dal štvrtý gól v posledných troch dueloch. V úvode druhej časti sa k nemu po Černákovej prihrávke pridal Alex Killorn. Dvadsaťdvaročný rodák z Košíc pridal druhú prihrávku v sezóne, okrem nej má na konte aj dva góly.
Lightning zasypali bránku Sergeja Bobrovského 48 strelami, ruský brankár ich síce zastavil 46, ale ani to Panthers nestačilo. Andrej Vasilevský mal na druhej strane len menej ako polovicu práce, zastavil spolu 27 pukov.

Stamkos na úvod prekonal Bobrovského

Bownessov víťazný štart
Dallas Stars nijak nevykoľajila náhla zmena na poste trénera. Neprofesionálne správanie stálo miesto Jima Montgomeryho, priestor dostal asistent Rick Bowness a začal víťazne.
Texaský klub, ktorý má v tejto sezóne veľké ambície, porazil New Jersey Devils 2:0. Pre Stars to bol tretí úspech v rade a Devils sa márne usilovali o víťazstvo už v šiestom dueli za sebou.
Už po 102 sekundách hry otvoril skóre Radek Faksa a nakoniec bol ten gól aj víťazný. V 12. minúte zvýšil náskok Joe Pavelski a tým bol strelecký účet duelu uzavretý.
"Tento nástup nám veľmi pomohol," pripustil Faksa. "Dali sme v rýchlo po sebe dva góly a prevzali sme tak kontrolu nad zápasom. To nám naozaj veľmi pomohlo."
Brankár Ben Bishop zastavil všetkých 26 pokusov Devils, vychytal prvú nulu v sezóne a stal sa prvou hviezdou duelu.

Faksa zariadil Dallasu vedenie nad Devils

Šiesty úspech Flames
Hokejisti Calgary Flames odchodom trénera Billa Petersa očividne pookriali. Pod jeho nástupcom Geoffom Wardom si pripísali už šiestu výhru v rade, tentoraz v Gila River Arene porazili Arizona Coyotes 5:2.
V bránke dostal priestor Cam Talbot a odvďačil sa za to 46 pochytanými strelami domácich. Bol tak hlavným strojcom úspechu Flames a vyslúžil si ocenenie pre prvú hviezdu zápasu,. Druhou sa stal Michael Frolik, ktorého gól odštartoval celý zápas a navyše k nemu pridal aj asistenciu.
"Keď tvrdo pracujete, väčšinou ste za to odmenení a veci sa dejú o niečo ľahšie," vyhlásil Zac Rinaldo, autor gólu a prihrávky . "A presne to teraz zažívame. Akoby sa otvorili stavidlá."
Po Rinaldovi zvýšil už na 4:0 pre Flames Sean Monahan, až 11 sekúnd pred koncom druhej tretiny našiel na Talbota recept Jakob Chychrun. Milan Lucic tretím gólom v štyroch zápasoch dodal hosťom istotu. V závere potom ešte za hostí skóroval Phil Kessel, ktorý využil presilovú hru.
Prehra Chicaga vo Vegas
Neúspešný bol utorkový večer pre hokejistov Chicago Blackhawks, ktorí v T-Mobile Arene podľahli Vegas Golden Knights. Prehrali jasne 1:5 a po zisku piatich bodov z predchádzajúcich troch zápasov vyšli naprázdno.
V čase 27:27 spustil gólostroj domácich Golden Knights Reilly Smith, ešte do druhej prestávky zvýšil rozdiel v skóre Deryk Engelland a William Karlsson sa následne presadil vo vlastnom oslabení.
V treťom dejstve domácich divákov potešili Max Pacioretty a Ryan Reaves. Až 27 sekúnd pred koncom sa dostali k slovu aj hostia, keď sa v presilovke presadil Dominik Kubalik.
Ostatné zápasy: Eichel predĺžil sériu, Sharks znova padli a Toronto uspelo vo Vancouveri
Winnipeg Jets si s prehľadom poradili s trápiacimi sa Detroit Red Wings a zvíťazili 5:1. Jediná komplikácia prišla v druhej tretine, keď Christoffer Ehn vyrovnal po asistencii Filipa Zadinu. Ešte pred druhou prestávkou sa však v priebehu dvoch minút postupne presadili Blake Wheeler, Andrew Copp a Patrik Laine, a bolo to jasné.
Jack Eichel ako správny kapitán previedol Buffalo Sabres cez zápas proti St. Louis Blues. K výhre 5:2 nad úradujúcimi šampiónmi pomohol dvomi gólmi a predĺžil tak svoju najdlhšiu bodovú sériu v kariére na 14 zápasov. Stihol počas nej 25 bodov za 12 gólov a 13 prihrávok, v utorok pridal šiesty zápas s viacerými bodmi.
Anaheim Ducks premohli domácich hokejistov Minnesota Wild v nájazdoch a vyhrali 3:2. Asistenciou k tomu pomohol aj útočník Ondrej Kase. Ten bol pri góle Cama Fowlera, ktorým hostia zvýšili na 2:0. Wild nakoniec vybojovali aspoň bod, ale v nájazdoch potom na ich strane zlyhali Zach Parise a Kevin Fiala. Rickard Rakell a Max Comtois boli naopak úspešní.
Edmonton Oilers podľahli Carolina Hurricanes 3:6. Hlavný podiel na výhre mal dvojgólový strelec Sebastian Aho. Do kádra Hurricanes sa po štvorzápasovej zdravotnej pauze vrátil český útočník Martin Necas.
Vancouver Canucks pred svojimi divákmi podľahli Toronto Maple Leafs 1:4. O jediný úspech domácich sa až v 52. minúte postaral Josh Leivo, ktorý znížil na 1:2. Viac im však dánsky brankár Frederik Andersen nedovolil, spolu si pripísal 38 úspešných zákrokov. John Tavares sa pod víťazstvo Maple Leafs podpísal dvomi gólmi.
Los Angeles Kings vďaka gólom Dustina Browna a Tylera Toffoliho viedli nad New York Rangers 2:0, po dvoch rýchlych góloch v závere vyhrali 3:1. Posledný tím Západnej konferencie ta zabral po štyroch dueloch bez zisku bodov. Víťazi sa mohli oprieť o výkon brankára Jonathana Quicka, ktorému až v čase 59:30 zobral nulu Artemi Panarin.
Porážka San Jose Sharks 1:3 na ľade Nashville Predators bola už piata v rade. Tím počas tejto série získal len jeden bod. Všetky gól zápasu padli v tretej tretine, pri jedinom góle Sharks asistoval aj Tomas Hertl.