Tatar v presilovke oklamal Markstroma

Tomas Tatar v utorok strelil rozhodujúci gól Montrealu proti Vancouveru a predĺžil tak svoju bodovú sériu na päť zápasov. Šiestykrát v kariére tak pokoril hranicu 30 bodov v sezóne. Boston utrpeli tretiu porážku v rade, keď nestačili na Los Angeles. Taylor Hall v premiére v drese Coyotes prihral na víťazný gól proti Sharks a Tampa zlomila Ottawu až v predĺžení. Nashville si suverénne poradil s Islanders, ktorých prestrieľal 8:3.

Tatar znova skóroval
Montreal si z vancouverskej Rogers Areny odniesol výhru 3:1 a štvrtý úspech z posledných piatich zápasov. Canadiens sa to podarilo najmä vďaka vydarenej tretej tretine, v ktorej rýchlo za sebou využili dve presilovky.
Najprv sa v 42. minúte presadil Tatar, ktorý po prihrávke Philipa Danaulta predviedol blafák do bekhendu a pripísal si rozhodujúci gól zápasu. Už o necelé tri minúty sa presadil aj kapitán Shea Weber.
Za prvú hviezdu zápasu bol vyhlásený brankár Carey Price, ktorý inkasoval len raz z 39 striel domácich. Bola to už jeho 335. výhra v NHL, vďaka čomu prekonal Cama Warda na 23. mieste v histórii.
Tatar skóroval už v štvrtom zápase v rade a predĺžil svoju bodovú sériu na päť zápasov, v ktorých nazbieral spolu šesť bodov. Gól proti Canucks bol jeho 30. bodom v sezóne, túto bilanciu stihol za 33 zápasov.
Jediný gól Vancouveru strelil v závere prvej tretiny Adam Gaudette, ale to bolo zo strany domácich všetko. V druhej tretine vyrovnal Nick Cousins a v záverečnej časti Tatar s Weberom preklopili duel na stranu Canadiens. Canucks prehrali tri zápasy v rade a štyri z posledných piatich.
Svečnikov sa znova blysol
Zápas medzi Winnipeg Jets a Carolina Hurricanes ponúkol veľmi zaujímavý súboj, v ktorom hostia zvíťazili 6:3.
Obidvom tímom sa už dlhší čas darí, ale vzájomný zápas vyšiel lepšie Hurricanes, ktorí predĺžili svoju bodovú sériu na šesť zápasov, z ktorých päť vyhrali.
Pre vývoj zápasu bola kľúčová druhá tretina, ktorú hostia vyhrali 4:1. Podiel na tom mal aj Andrei Svechnikov, ktorému sa už druhýkrát v sezóne podaril husársky kúsok v podobe gólu s lakrosovo-florbalovým zakončením. Tentoraz ním nachytal Connora Hellebuycka.
Sebastian Aho si v drese víťazov pripísal dva góly a prihrávku, Jordan Staal skóroval dvakrát, Dougie Hamilton pripojil tri asistencie. Brankár Petr Mrazek predviedol 30 úspešných zákrokov.

Svečnikov zopakoval svoj lakrosový gól

Česká bratský súboj vyhral David
Skúsenejší Ondrej Kase a jeho mladší brat David spolu zviedli prvý súboj v NHL. Navrch mal tentoraz nováčik David Kaše, ktorý pomohol Philadelphia Flyers k víťazstvu nad Anaheim Ducks 4:1.
Ondřej sa do štatistík nezapísal, David stihol za necelých 11 minút na ľade víťazný gól a bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
Po bezgólovej prvej tretine Flyers predviedli skvelý vstup do druhej časti. Už po 55 sekundách sa presadil Claude Giroux. V čase 24:14 potom trafil Kaše po šikovnom teči nahodenia Travisa Sanheima.
Rickard Rakell síce v 37. minúte znížil, ale potom vyrazil do akcie Jakub Voracek, ktorý sa dostal do prečíslenia dvoch na jedného a vyriešil situáciu strelou o hornú tyčku.
Osem sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času potom Sean Couturier zavŕšil stav pri hre Ducks bez brankára.

Malkin dal 400. gól
Calgary Flames prehrali s Pittsburgh Penguins 1:4 a pridali tak druhý zápas po sebe bez zisku bodov.
Spočiatku to pritom pre Flames vyzeralo veľmi nádejne. Johnny Gaudreau na začiatku 17. minúty otvoril skóre a hráči Calgary mali na svojej strane tesné vedenie ešte krátko po polovici zápasu.
Po predchádzajúcej porážke s Carolina Hurricanes 0:4 však viac radosti svojim fanúšikom nedopriali a štyrikrát inkasovali. V priebehu 82 sekúnd sa o obrat postarali John Marino a Bryan Rust.
Potom sa až do záveru tretej tretiny hralo bez gólov. Nakoniec to Flames skúsili bez brankára, ale Penguins sa dvakrát presadili. Najprv dal Evgeni Malkin svoj 400. gól v základnej časti a len o 20 sekúnd neskôr Kris Letang zvŕšil skóre.
Arizone vyšla Hallova premiéra
Situácia Sharks v súboji s Coyotes dlho vyzerala nádejne, ale nakoniec bol jediným strelcom tímu a proti hosťom to nestačilo - odviezli si cenné víťazstvo 3:2.
Carl Soderberg na konci piatej minúty poslal Coyotes do vedenia. V 18. minúte prvýkrát vyrovnal Tomas Hertl, keď využil prihrávku Erika Karlssona.
Aj v druhom dejstve hostia udreli ako prví a vedenie na ich stranu vrátil Derek Stepan. Lenže Hertl opäť ukázal výbornú strelu zápästím a z podobného miesta - len na druhej strane klziska- vyrovnal na 2:2.
Rozhodujúci moment zápasu nastal v čase 57:23, keď Oliver Ekman-Larsson. Prihral mu Taylor Hall, ktorý tak bodoval vo svojom debutovom zápase za Arizonu po príchode z New Jersey Devils.
Tretia odpoveď už neprišla, hoci Sharks v závere dohrávali vo veľkej početnej prevahe šiestich na štyroch.
Ostatné zápasy: Boston doma opäť prehral, Nashville dal Islanders osem gólov
Boston Bruins síce doma nebodovali len raz z 19 duelov, ale s Los Angeles Kings si pripísali tretiu porážku pred svojimi divákmi za sebou, keď prehrali 3:4 po predĺžení. Posledné slovo mal v čase 63:23 kapitán hostí Anze Kopitar.
Detroit Red Wings nezvládli súboj s Columbus Blue Jackets, ktorým podľahli 3:5. Detroit viedol, potom prehrával 1:2, ale otočil zase na 3:2, keď sa na začiatku druhej tretiny s pomocou Filipa Hronka presadil Tyler Bertuzzi. Potom už na listinu strelcov pribúdali len hostia. Hronek vylepšil svoju bilanciu v sezóne na 34 štartov a 19 bodov (7+12).
Toronto Maple Leafs si po návrate zo štvorzápasového tripu poradili s Buffalo Sabres a zvíťazili 5:3, vďaka čomu si pripísal štvrtú výhru z posledných piatich duelov. Sabres naopak druhýkrát za sebou opúšťali ľad ako porazení. Obranca Martin Marincin, ktorého Maple Leafs v pondelok povolali z farmy, bol medzi náhradníkmi.
Tampa Bay Lightning síce boli proti Ottawa Senators obrovským favoritom, na začiatku druhej tretiny viedli 3:1, ale odpor súpera dokázali prelomiť až v predĺžení. Výhru 4:3 zariadil gólom v čase 64:41 Anthony Cirelli.
New York Islanders podľahli Nashville Predators vysoko 3:8. Keď bol hosťujúci Craig Smith jediným strelcom prvej tretiny, určite to nevyzeralo na divočinu, ktorá sa strhla neskôr. Islanders totiž v druhej časti najprv otočili na 3:1, ale ešte pred jej koncom štyrikrát inkasovali. Smith si nakoniec pripísal tri body (2+1), rovnako ako Calle Jarnkrok (1+2).
Vegas Golden Knights si poradili s Minnesota Wild 3:2 a jedným gólom sa na tom podieľal aj český útočník Tomas Nosek, ktorý predtým neskóroval v 13 zápasoch v rade. Brankár Marc-Andre Fleury predviedol 24 úspešných zákrokov a vďaka 453. výhre v NHL sa posunul na šieste miesto v historických tabuľkách.