Red_Wings_Celebrate_Preseason

Detroit Red Wings v sobotu odohrali historický prvý prípravný zápas v novej hale Little Caesars Arena. A premiéra to bola viac ako vydarená. V novom domove, ktorá Red Wings nahradila ich dlhoročný stánok Joe Louis Arenu, domáci porazili Boston Bruins 5:1.
Natešení do nového prostredia boli okrem fanúšikov samozrejme aj súčasní členovia kádra Red Wings. Premiéry sa nemohli dočkať.

"Nová hala bude skvelá, absolútne moderná a so všetkým, čo si my aj fanúšikovia môžeme želať. A potom je toho veľa postaveného aj okolo nej. Zatiaľ čo predtým sme do centra Detroitu nechodili napríklad na večeru, teraz to bude inak. Je tu množstvo dôvodov, prečo doraziť. Hala má v sebe zvláštnu energiu a to je pre miestnych ľudí jedine dobre," našiel obranca Niklas Kronwall pozitíva novej detroitskej pýchy.
Slovenský forvard Tomáš Tatar si za viac ako 17 minút na ľade pripísal jednu asistenciu, keď v záverečnej tretine prihral na presilovkový gól českého útočníka Martina Frka. Ten dal pri výhre dva góly, na ďalší prihral a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Mladík, ktorý bojuje o miesto v detroitskej zostave, tak ukázal, že by mu ľad v novom pôsobisku Red Wings mohol svedčať.

"Určite som veľmi rád, ale hokej nie je len o skórovaní," povedal Frk po zápase podľa mlive.com. "Je to aj o tom, čo predvádzate na druhej strane ihriska. Ja musím byť dobrým hráčom vpredu aj vzadu, nielen v útočnom pásme. Je to pre mňa plus, ale uvidíme, ako bude prebiehať ďalší zápas."
Za porazených nenastúpil kapitán Zdeno Chára ani mladý slovenský forvard Peter Cehlárik. Na ľade však bola hneď trojica Čechov. Útočníci David Pastrňák s Davidom Krejčím ani obranca Jakub Zbořil však nebodovali a všetci traja mali zhodne -1 v plus/mínus hodnotení.
Ostrý štart a oficiálny prvý zápas čaká Little Caesars až v základnej časti, predsa len išlo teraz len o prípravu. Prvý krst novej haly sa však aj vďaka Tatarovi vydaril na výbornú.
Winnipeg Jets v zostave bez Marka Daňa prehrali duel na ľade Edmonton Oilers . Svoj prvý gól v prípravných zápasoch strelil Michael Špaček, ktorý v čase 4:51 využil presilovku a dostal hostí do vedenia. Jets to však nestačilo, domáci aj vďaka dvom gólom Jesse Puljujaarviho duel otočili a odišli s výraznou výhrou 6:2.
Richard Pánik a Tomáš Jurčo v drese Chicago Blackhawks museli stráviť porážku 2:3 od Columbus Blue Jackets. Lukáš Sedlák, ktorý zužitkoval jednu zo svojich štyroch striel na bránku: dostal zásahom z druhej tretiny Columbus Blue Jackets do vedenia 2:1 a pomohol ku konečnému triumfu 3:2.
Z triumfu sa však tešil Martin Marinčin, ktorého Toronto Maple Leafs zdolalo Buffalo Sabres 3:1. Slovenský obranca strávil na ľade viac ako 16 minút, dvakrát vystrelil na bránku a skončil s bilanciou -1 v hodnotení plus/mínus.

Washington Capitals strelili jediný gól pri porážke 1:4 s Carolina Hurricanes, na ktorý asistoval Jakub Vrána. Jednu asistenciu si pripísal aj Tomáš Plekanec, ktorý bol pri jedinom góle Montreal Canadiens pri prehre 1:5 s Ottawa Senators. Český center bol s časom na ľade 19:47 úplne najvyťaženejším forvardom Canadiens.
Kari Lehtonen pomohol Dallas Stars k výhre 4:0 nad St. Louis Blues čistým kontom, na ktoré mu stačilo len 15 zákrokov. Hrdinom zápasu bol bek Adam Hamhuis, ktorý dal gól a na ďalší prihral. Radek Faksa napriek štyrom strelám na bránku nebodoval, na druhej strane sa nepresadili Adam Musil ani Vladimír Sobotka.
V Pekingu už počas sobotňajšieho dňa Los Angeles Kings porazili celok Vancouver Canucks 4:3 (písali sme samostatne) a zvládli tak aj druhý diel China Games.