stars_wc_roundup

Hokejisti Dallas Stars predviedli veľkolepý obrat a s pomocou gólu Andreja Sekeru, na ktorý asistoval Radek Faksa, v novoročnom dueli 2020 Bridgestone Winter Classic porazili tím Nashville Predators 4:2. Ešte dve minúty pred koncom druhej tretiny pritom prehrávali o dva góly, ale štyrmi zásahmi v priebehu ôsmich minút orámovali druhú prestávku, otočili vývoj a zo štadióna Cotton Bowl si tak odnášajú dva body.

Gólmi k tomu okrem Sekeru prispeli Blake Comeau, Mattias Janmark a Alexander Radulov. Pre slovenského obrancu to bol prvý gól za Dallas, v ktorého drese odohral svoj 37. zápas.
"Je fajn dať prvý gól. Taká akcia je výnimočná a dať pri nej gól je ako čerešnička na torte. Ale hlavné je, že sme vyhrali," radoval sa tridsaťtriročný slovenský obranca.
"Teším sa aj zaňho. Je dôležitý člen nášho tímu a skvelý mentor pre našich mladších chlapcov. V tejto lige hrá už nejaký ten piatok, trápili ho zranenia. Je fajn vidieť ho hrať dobrý hokej," povedal na adresu Sekeru švédsky bek John Klingberg.
Za Nashville sa presadil Matt Duchene, ktorý si navyše pripísal aj asistenciu, a ďalší útočník Dante Fabbro.
Prvá tretina však na veľké oslavy domácich, ktorých hnali približne tri štvrtiny z 85-tisíc divákov na tribúnach (odhadom až 20-tisíc fanúšikov prišlo z Nashvillu a vytvorilo pôsobivý žltý ostrov v zelenom mori), určite nevyzerala. Výrazne ho ovplyvnil faul Coreyho Perryho, ktorý lakťom trafil do hlavy obrancu hostí Ryana Ellisa.
Elitný bek Predators opustil ľad a čiastočne odišiel - čiastočne bol odvezený do kabíny na ošetrenie. Do zápasu už nezasiahol, rovnako ako útočník Stars, ktorý dostal trest na päť minút a do konca zápasu. Venoval tak Nashvillu dlhú presilovku, ktorú Blake Comeau ešte znásobil nešťastným vyhodením puku mimo ľadu.
Predators síce trvalo skoro deväťdesiat sekúnd, kým sa proti trom hráčom Dallasu presadili, ale nakoniec sa im to podarilo vďaka Ducheneovmu zakončeniu po peknej prihrávke Filipa Forsberga. Ešte v pokračujúcej presilovke piatich na štyroch o 110 sekúnd neskôr zvýšil Fabbro na 2:0 a hosťujúci tím dostal do pohody.
"V prvej tretine sme využili presilovky a hrali sme dobre. Tlačili sme ich, hrali sme náš hokej," pochvaľoval si obranca Predators Mattias Ekholm.
Dallas pôsobil kŕčovito, súperovo pásmo dobýval takmer výhradne nahodeniami a jeho útoky buď končili v roku, ale sa rozbíjali o dobre sformovaný blok Predators.
Táto situácia trvala až do polovice zápasu, ale potom sa postupne úplne zmenila. V presilovke na konci druhej tretiny znížil Comeau, ktorý pred pauzou inkasoval hit od Austina Watsona a prvú časť nedohral.

"Hrá sa tvrdý zápas, atmosféra je vypätá. Čakali sme, že to tak bude. Bolo fajn vrátiť sa do zápasu a ešte k tomu skórovať," povedal strelec prvého gólu Stars pre stanicu NBC.
Gól 68 sekúnd pred druhou sirénou domácich nabudil a hneď od začiatku tretieho dejstva si vytvorili veľký tlak korunovaný tromi gólmi v rozmedzí necelých šiestich minút.
"Mrzí ma hlavne tretia tretina. Aj keď sme vedeli, že to na konci druhej nebolo oni, stále sme do nej išli s vedením. Ale tých desať minút potom všetko rozhodlo," dodal Laviolette.
58 sekúnd po prestávke sa presadil Janmark, v čase 45:06 v presilovke udrel Radulov a po Faksovej asistencii pri práci pred brankárom Rinnem Sekera dorážkou stanovil konečné skóre.
"Zakopali sme sa do diery vylúčeniami v prvej tretine, ktoré potrestali. Ale od druhej sme hrali dobre. Mali sme šance, dobre sme napádali, dostávali sme ich pod tlak. Išli sme si za tým a góly boli pre nás odmenou," povedal tréner domácich Rick Bowness.
Počas zvyšku duelu si Stars vedenie ustrážili aj vďaka solídnemu výkonu Bena Bishopa, ktorý kryl 31 z 33 striel Predators. Pekka Rinne si na druhej strane pripísal tiež 31 zákrokov, ale dostal o štyri góly viac a nakoniec odchádzal z ľadu ako porazený.
Dallas (23-14-4) si vďaka výhre upevnil tretiu pozíciu v Centrálnej divízii a s 50 bodmi sa pritiahol na druhých Colorado Avalanche. Nashville (18-15-6) je v tejto divízii so 42 bodmi predposledný, rovnaký počet majú aj poslední Chicago Blackhawks.