Slovenský týždeň v NHL: Najlepšie akcie

\Aj v sezóne 2023-24 každý týždeň vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V osemnástom týždni ročníka v NHL naskočili piati slovenskí hokejisti. Tu je najlepší z nich: \

Martin Pospíšil (Calgary Flames)

Viac ako dva mesiace neskóroval, ale tento týždeň si to patrične vynahradil. Martin Pospíšil sa strelecky presadil v dvoch zápasoch v rade a pomohol Flames vybojovať dve cenné výhry za sebou.

V pondelok Calgary odštartovalo hrací týždeň víťazstvom 6: nad Winnipeg Jets. V ňom sa útočník zo Zvolena ešte bodovo nepresadil, odohral čas 14:33 a rozdal päť hitov, najviac z celého víťazného tímu.

"Je skvelý pocit, keď nahneváte najlepších hráčov súpera," povedal Pospíšil o svojej fyzickej hre. "Som na nich tvrdý a nič im nedám zadarmo."

Vo štvrtok Flames znova na domácom ľade porazili Boston Bruins 3:2 po predĺžení. Pospíšil sa presadil v poslednej minúte úvodnej tretiny, keď poslal domácich do vedenia 2:1. Strelil tak prvý gól od 18. decembra, odvtedy si pripísal šesť asistencií.

Pospíšil trafil 37 sekúnd pred koncom tretiny

Dvadsaťštyriročný forvard proti Bruins predviedol aj sedem hitov, štyri strelecké pokusy a skončil s jedným kladným bodom v hodnotení účasti na ľade. Strelený gól v jeho podaní bol piaty v sezóne.

Už o dva dni neskôr pridal aj šiesty, keď Flames aj vďaka jeho príspevku ovládli prestížnu Bitku o Albertu s Edmonton Oilers 6:3. Krídelník druhej formácie Flames tentoraz zvýšil na 2:0 a prvýkrát v NHL skóroval dvakrát za sebou. Pripísal si aj šesť hitov, hoci na ľade strávil len 12 minút a 24 sekúnd.

Pospíšil si po úspešnom týždni vylepšil štatistiky vo svojej premiérovej sezóne v NHL na šesť gólov a deväť asistencií v 42 dueloch. Na konte má aj 9 kladných bodov v plus/mínus. Jeho 146 hitov je najviac z tímu napriek tomu, že v lige debutoval až 4. novembra.