Boucher-Crawford 3-1

Posledný tím NHL sa odhodlal k zmene na poste trénera. Za nového kouča Ottawa Senators bol v piatok vymenovaný Marc Crawford, ktorý nahradí vyhodeného Guya Bouchera.
Kanadský tím prehral posledných šesť zápasov.

"Chcem poďakovať Guyovi za tri roky dobrých služieb," povedal generálny manažér Senators Pierre Dorion. "Je to výborný človek a príkladne reprezentoval náš klub. V tejto chvíli však potrebujeme iný trénerský prístup, aby sme náš tím dokázali prebudovať. Marc so sebou prináša odlišnú perspektívu, ale aj množstvo skúseností."
Crawford bol vo svojej tretej sezóne asistentom trénera v Senators. Ako hlavný kouč viedol Quebec Nordiques, Colorado Avalanche, Vancouver Canucks, Los Angeles Kings a Dallas Stars. V 1 151 zápasoch má bilanciu 549-421-78 a 103 remíz. V roku 1996 priviedol Avalanche k Stanley Cupu, v roku 1995 získal hneď po svojej prvej sezóne v NHL ako kouč Quebecu Jack Adams Award.
Na lavičke Senators bude mať premiéru v sobotu proti Tampa Bay Lightning. Bude to Crawfordov prvý zápas od sezóny 2010-11, keď ho zo svojich služieb prepustili Stars.
Boucher mal v 228 zápasoch so Senators bilanciu 94-108-26. V sezóne 2016-17 hrala Ottawa pod jeho vedením finále Východnej konferencie, ale v minulom roku sa neprebojovala do play off a rovnaký osud ju čaká aj tento rok.
V šiestich sezónach v Senators a Tampa Bay Lightning mal Boucher v 424 dueloch bilanciu 191-187-46.
Boucher je siedmym trénerom, ktorý bol v tejto sezóne vyhodený. Rovnaký osud postihol aj šesticu Randy Carlyle (Anaheim Ducks), Dave Hakstol (Philadelphia Flyers), Todd McLellan (Edmonton Oilers), Mike Yeo (St. Louis Blues), Joel Quenneville (Chicago Blackhawks) a John Stevens (Los Angeles Kings).