Couture hetrikom priviedol Sharks k víťazstvu

Hráči San Jose pre seba opäť získali výhodu domáceho ľadu, keď v treťom dueli série 2. kola play off Západnej konferencie vyhrali na ľade Colorada 4:2 a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy.
Hviezdou duelu sa stal útočník hostí Logan Couture, ktorý zaťažil konto súpera tromi gólmi a radoval sa zo svojho prvého hetriku v play off v kariére.

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 2:4 (stav série: 1:2)
Sharks vstúpili do zápasu výborne, prvá tretina bola úplne v ich réžii. V čase 15:24 sa po prihrávke Gustava Nyquista prvýkrát v dueli presadil Couture a o necelé štyri minúty neskôr Timo Meier strelou o brvno pridal druhý gól.
"Vrátili sme sa k našej rýchlej hre, darilo sa nám dobre prechádzať cez stredné pásmo. Nadviazali sme na to, čo sme predvádzali v závere série proti Vegas," pochvaľoval si Couture.

Couture a jeho prvý hetrik v play off

Avalanche sa v prvej časti naopak trápili. Vôbec sa nedostali do tempa a na bránku gólmana Martina Jonesa vyslali len sedem streleckých pokusov.
"Vôbec sme sa nedokázali udržať na puku. Okrem toho sme robili aj zlé rozhodnutia a sami sme sa tak dostávali do problémov," nebol spokojný hlavný kouč klubu z Denveru Jared Bednar.
Od druhej tretiny sa obraz hry predsa len trochu zmenil. Colorado pridalo a dokázalo znížiť. Postaral sa o to Nathan MacKinnon, ktorý v čase 35:51 naskočil do hry zo striedačky, prevzal prihrávku a z kruhu prestrelil Philippa Grubaera.
Tento gól hostí nakopol, hlavne v tretej tretine si vypracovali veľký tlak a množstvo šancí. V čase 51:45 sa dočkali vyrovnania, keď štvrtýkrát v play off udrel Matt Nieto.
Radosť v Pepsi Center však trvala len 65 sekúnd. Kapitán domácich Gabriel Landeskog v obrannom pásme prišiel o puk, Couture sa dostal do výhodnej streleckej pozície a zamieril presne do ľavého horného rohu domácej bránky.
Avalanche mohli opäť vyrovnať účty, ale presilovú hru v závere riadneho hracieho času nevyužili. Na druhej strane naopak Couture spečatil úspech San Jose svojím tretím zásahom, tentoraz do prázdnej bránky.
[Kompletné pokrytie série San Jose s Coloradom]
"Chcem dávať góly a pomáhať tak tímu. Tentoraz sa to podarilo," radoval sa hrdina zápasu. "Ak budeme naďalej takto napádať a nedoprajeme súperovi priestor, máme veľkú šancu uspieť."
Ďalší zápas: Štvrtok 2. mája (Piatok 3. mája 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveri.