GettyImages-1241476556

Postavil tím, ktorý v minulej sezóne dokráčal až do finále Stanley Cupu. A v prebiehajúcom ročníku tiež odvádza vynikajúcu prácu. Florida Panthers preto ocenili generálneho manažéra Billa Zita novým viacročným kontraktom a úspešný funkcionár bol zároveň v pondelok vymenovaný za nového šéfa hokejových operácií.

"Od svojho prvého dňa vo funkcii Bill ukazuje absolútne odhodlanie k tomu, aby sme boli úspešní na ľade aj mimo neho," uviedol prezident Panthers Vincent Viola. "Neúnavne pracoval na tom, aby v našom klube nastavil naozaj vysoký štandard fungovania."

Zito bol vymenovaný za generálneho manažéra Floridy 2. septembra 2020 a hneď vo svojej prvej sezóne vo funkcii sa dostal medzi finalistov na cenu Jima Gregoryho pre najlepšieho generálneho manažéra sezóny. Posledný nováčik v tejto úlohe, ktorému sa to podarilo, bol pred ním Pierre Dorion (Ottawa Senators) v ročníka 2016-2017.

"Budúcnosť nášho klubu nikdy nevyzerala lepšie. Sme nadšení, že Bill bude vo svojej funkcii pokračovať," zdôraznil Viola.

Od spomínanej sezóny 2020-2021 majú Panthers bilanciu 188-88-25, čo z nich v danom období robí piaty najúspešnejší tím celej ligy. NHL kraľuje v počte striel na bránku (35,7) aj v góloch v predĺžení (34). V tretích tretinách nastrieľali spolu 370 gólov, čo z nich robí druhý najlepší tím.

"Pod Billovým vedením pozorujeme dramaticky zvýšený záujem zo strany fanúšikov a tím v play off podáva konzistentné výkony. Nastavili sme tu víťaznú mentalitu," ocenil ďalší z členov vedenia Michael Viola. "Týmto krokom sa zaväzujeme k ďalšej stabilite a rozvoju nášho klubu."

Panthers pod Zitom zatiaľ vždy postúpili do play off a vo vyraďovacej časti nebudú chýbať ani tentoraz. Aktuálne sú na druhom mieste Atlantickej divízie a na štvrtej priečke vo Východnej konferencii. Úspešný manažér je navyše podpísaný pod trejdom, ktorý na Floridu priviedol elitného forvarda Matthewa Tkachuka z Calgary Flames. Čerstvou posilou sa na začiatku marca stal aj útočník Vladimir Tarasenko.

Príbuzný obsah