Útočník Richard Panik bol jediným slovenským hokejistom, ktorý sa predstavil v štyroch stredajších dueloch. Pomohol Washingtonu jednou asistenciou, ale Capitals prehrali s rozbehnutými Flyers 2:5. Philadelphia pridala siedmu výhru v rade. Po siedmich víťazstvách po sebe naopak padli Avalanche, ktorí padli s Anaheimom po 3:4 po predĺžení. Rovnako po predĺžení si Calgary poradilo s Columbusom a Arizona vďaka triumfu nad Vancouverom získala dôležité body v boji o postup.

Pánik asistoval pri porážke Capitals
Pánik síce bodoval v treťom z posledných štyroch duelov, ale z výhry sa radovať nemohol. Jeho Washington na domácom ľade prehral 2:5 s Philadelphiou.
Slovenský krídelník v prvej časti pripravil prvý gól zápasu z hokejky Larsa Ellera a Capitals aj vďaka jeho 10. asistencii v sezóne išli jedinýkrát v dueli do vedenia. Okrem 10 prihrávok má na konte aj 8 gólov a 12 kladných bodov v plus/mínus. V čase 14:08 šikovnou zadovkou našiel Ellera, ale Flyers dokázali skóre otočiť.
Flyers vďaka výhre 5:2 pridali siedmu výhru v rade a priblížili sa na druhom mieste Metropolitnej divízie práve k Washingtonu, ktorý má už len o jeden bod viac. Philadelphia naposledy neuspela 15. februára, keď podľahla na ľade Tampa Bay Lightning. Capitals porazila tretíkrát zo štyroch súbojov v sezóne.
Po prvom góle Capitals najskôr v presilovej hre vyrovnal Travis Konecny, potom šesť sekúnd po skončení ďalšej početnej výhody doťukol puk do bránky aj Kevin Hayes a následne Tyler Pitlick zužitkoval bekhendovú prihrávku Michaela Raffla.
Po 87 sekundách síce po prihrávke Toma Wilsona znížil Garnet Hathaway, ale Ivan Provorov po prihrávke Jakuba Voráčka vrátil Flyers dvojgólový náskok a v 55. minúte Flyers zavŕšili výsledok. Nahodenie Scotta Laughtona si Dmitry Orlov nešťastne zrazil korčuľou do prázdnej bránky.
"Zápas ukázal vôľu a charakter nášho tímu. Ešte sme nič nedokázali, ale dnešný zápas bol pre obidva tímy veľmi dôležitý," povedal tréner Flyers Alain Vigneault, ktorého tím vyhral 16 z uplynulých 21 duelov a len v štyroch z nich nebodoval.
Capitals prehrali šiesty z posledných deviatich duelov. "Keď budeme takto pokračovať, tak to pre nás nemá budúcnosť. Stále sa držíme na dobrej pozícii, ale musíme hrať lepší hokej," vyhlásil Hathaway.
Flyers v zápase prišli o útočníka Jamesa van Riemsdyka, ktorý si v prvej tretine zlomil pravú ruku pri blokovaní strely obrancu Capitals Jonasa Siegenthalera.
Víťazná séria Avalanche sa skončila
Útok na ôsmu výhru za sebou Coloradu nevyšiel, ale Avalanche aj tak deviatykrát za sebou bodovali. Keďže Philipp Grubauer je zranený, chytal ôsmykrát z deviatich duelov Pavel Francouz, ale svoju sériu šiestich vychytaných víťazstiev nepredĺžil. V tomto období pomohol tímu z Denveru získať 14 zo 16 bodov.
Avalanche vstúpili do zápasu lepšie a Vladislav Namestnikov otvoril skóre z dorážky po strele Nathana MacKinnona. Po 103 sekundách však po prihrávke Cartera Rowneyho vyrovnal Andrew Agozzino a v 14. minúte po ideálnej prihrávke Jacoba Silfverberga otočil stav Brendan Guhle.
Za Colorado síce v presilovej hre odpovedal Gabriek Landeskog, ale v 33. minúte Sam Steel vrátil Ducks do vedenia. MacKinnon potom svojou sólovou akciou v 48. minúte vynútil predĺženie.
Keď sa už schyľovalo k nájazdom, 1,2 sekundy pred koncom predĺženia trafil Rickard Rakell do rohu Francouzovej bránky a rozhodol.

Rakell strelil rozhodujúci gól v predĺžení

Dokonalý obrat Flames
V bránke Calgary dostal druhýkrát za sebou prednosť Cam Talbot, ktorý v nedeľu čistým kontom pomohol k úspechu na ľade Florida Panthers (3:0), a 20 zákrokmi sa podieľal aj na víťazstve Columbusom 3:2 po predĺžení.
Blue Jackets viedli v Scotiabank Saddledome v 12. minúte vďaka gólom Devina Shorea a Gustava Nyquista 2:0, ale napriek tomu si pripísali jedenástu porážku z posledných trinástich duelov. Aj tak sa však posunuli na pozíciu prvej divokej karty vo Východnej konferencii o jeden bod pred New York Islanders.
Calgary, ktoré sa drží na treťom mieste Pacifickej divízie, odštartovalo obrat v čase 51:14. Andrew Mangiapane za bránkou získal puk a pripravil gól pre Eliasa Lindholma. O vyrovnanie sa v 59. minúte postaral Matthews Tkachuk, ktorý tečoval nahodenie Marka Giordana.
"Je to skvelé. Predtým sa nám doma až tak nedarilo a bolo dôležité takto začať. Vrátili sme sa z náročného tripu a chceme nazbierať nejaké výhry," povedal Tkachuk. Flames pred vlastným publikom vyhrali druhýkrát z posledných ôsmich duelov.
Zápas rozhodol 11 sekúnd pred koncom predĺženia po prihrávke Seana Monahana spoza bránky TJ Brodie. Calgary tak úspešne začalo sériu piatich domácich vystúpení.

Brodie v predĺžení vystrelil Flames výhru

Coyotes získali dôležité body
Arizona vybojovala vo Vancouveri dôležitú výhru 4:2 a vo vyrovnanom boji o play off v Západnej konferencii sa bodovo dotiahla na Canucks a Winnipeg Jets. Vancouver so 74 bodmi drží prvú divokú kartu, Jets druhú a Coyotes sú tesne za nimi deviati.
Arizona v Rogers Arene od ôsmej minúty viedla vďaka gólu v presilovke Carla Söderberga, ale Canucks medzi 44. a 47. minútou otočili stav. Rovnako v početnej výhode vyrovnal Tyler Tofolli a Tanner Pearson z dorážky získal domácim vedenie.
Nakoniec však Vancouver ostal štvrtýkrát za sebou bez bodu, čo sa mu stalo prvýkrát v sezóne. V čase 50:10 po zaváhaní defenzívy Canucks vymazal stratu Nick Schmaltz, o necelé tri minúty neskôr sa tečom presadil Lawson Crouse a Oliver Ekman-Larsson potom 35 sekúnd pred koncom zavŕšil skóre pri hre bez brankára.