Ovečkin trafil na druhý pokus

V noci na utorok sa v NHL bodovo presadili dvaja Slováci, ale z výhry sa radoval len jeden. Richard Panik sa asistenciou podieľal na druhom víťazstve Washingtonu v rade, Capitals po nájazdoch zdolali Winnipeg 4:3. Jednu prihrávku si pripísal aj Tomas Tatar, ktorého Montreal doma prehral s Vancouverom 3:4 po predĺžení. Boston doma nestačil na Calgary v pomere 2:5, brankár Jaroslav Halak bol pred zápasom ocenený za dosiahnutie méty 500 zápasov v NHL. Tampa s Erikom Černákom v zostave podľahla Torontu 3:4.

Pánik pomohol k výhre Capitals
Washington Capitals dokázali splniť úlohu favoritov, keď pred zrakmi svojich fanúšikov v napínavom súboji porazili Winnipeg Jets 4:3 po samostatných nájazdoch.
Jednou asistenciou sa na úspechu podieľal aj Pánik, ktorý sa asistoval Garnetovi Hathawayovi na gól na 3:0. Dvadsaťdeväťročný forvard pridal deviatu prihrávku v sezóne, okrem toho má na konte aj sedem presných zásahov.
Úvodný gól zápasu strelil kapitán Alex Ovečkin, pre ktorého to bol 43. zásah v ročníku. Na prvého strelca celej ligy Davida Pastrňáka stráca už len dva góly.
Po Hathawayovom góle sa zdalo, že tím smeruje k presvedčivému triumfu.
Hostia sa do duelu vrátili. Ešte do druhej prestávky znížil snížil Nikolaj Ehlers, v záverečnej tretine zamierili presne Kyle Connor aj Mark Scheifele a duel sa dostal do predĺženia. V ňom gól nepadol, o triumfe rozhodol v piatej sérii nájazdov Ovečkin.
V drese Capitals prvýkrát nastúpil skúsený útočník Iľja Kovaľčuk, ktorého Washington získal pred uzávierkou prestupov. Na ľade strávil takmer 15 minút, stihol tri strely a dva bloky striel súpera.
Tatar asistenciou pomohol len k bodu
Duel kanadských tímov lepšie vyznel pre Vancouver, ktorý zvíťazil na ľade Montrealu 4:3 po predĺžení. Domáci sa tak museli uspokojiť s jedným bodom, ku ktorému asistenciou prispel aj Tatar.
Montreal rozbehol zápas lepšie, tesne pred koncom šiestej minúty dal prvý gól Paul Byron. O necelú minútu a pol sa k nemu pridal aj kapitán Shea Weber, ktorému Tatar asistoval svojou 35. prihrávkou v sezóne.
Slovenský forvard bodoval v troch z posledných štyroch zápasov. Dostal sa na 56 bodov v ročníku, čo je len o dva menej ako jeho maximum z minulej sezóny.
Náskok Montrealu vyrovnali Bo Horvat a Alexander Edler. Canadiens síce ešte raz viedli po góle Jordana Weala, ale po ďalšom vyrovnaní z hokejky obrancu hostí Jakea Virtanena sa išlo do predĺženia.
To rozhodol v čase 61:35 rozhodol Tyler Toffoli, ktorého Vancouver pred uzávierkou prestupov získal z Los Angeles Kings.

Toffoliho rozhodujúci gól v predĺžení

Lídri z Bruins nestačili na Calgary
Cennú výhru v boji o play off vybojovali hokejisti tímu Calgary Flames, ktorí dokázali zvíťaziť na ľade prvého tímu cele ligy Boston Bruins 5:2.
"Myslím si, že sme podali excelentný výkon," radoval sa tréner hostí Geoff Ward. "V tejto aréne sa nehrá jednoducho, ale poradili sme si s tým výborne. Hráči robili presne to, čo sme od nich chceli."
Bruins pred zápasom ocenili slovenského brankára Jaroslava Haláka za jeho 500. zápas v NHL (odohral ho ešte v decembri minulého roka). Stal sa tak 74. gólmanom v histórii ligy, ktorý dosiahol tento míľnik. Proti Calgary v bránke šancu nedostal, chytal jeho kolega Tuukka Rask. Fínsky brankár prvýkrát po 20 zápasoch na domácom ľade nebodoval.
Bruins dokázali so súperom držať krok len v prvej tretine. Na úvodný gól Matthwea Tkachuka odpovedal v čase 30:08 domáci Brad Marchand, ktorý udrel vo vlastnom oslabení. Potom však Calgary odskočilo.
Ešte do druhej sirény dvakrát udrel Sean Monahan, ktorý zužitkoval početnú výhodu. V čase 43:09 síce Chris Wagner dostal Boston na dostrel, ale vyrovnania sa domáci nedočkali.
V záverečných dvoch minútach naopak dvakrát skóroval Mikael Backlund a definitívne potvrdil tretiu výhru Calgary z posledných štyroch duelov. Český brankár David Rittich pomohol k výhre 26 úspešnými zákrokmi.
Bruins napriek porážke ostávajú na čele tabuľky Východnej konferencie aj celej ligy, Flames na Západe držia prvú divokú kartu.
"Druhá tretina bola z našej strany veľmi zlá," nevyhováral sa brankár Rask, ktorý predviedol 26 úspešných zákrokov. "V tretej tretine sme sa zlepšili, mali sme dosť šancí, ale využili sme len jednu."
Kapitán porazených Zdeno Chara nepremenil jeden strelecký pokus a skončil s jednou mínuskou v štatistike účasti na ľade.
Blues zvládli prestrelku proti Chicagu
Diváci v Enterprise Center v St. Louis sledovali poriadne divokú bitku, po ktorej domáci Blues porazili Chicago Blackhawks 6:5 a upevnili si postavenie na čele tabuľky Západnej konferencie.
"Nemôžeme byť spokojní, pretože sme v zápase viedli a mali sme to zvládnuť úplne inak. Body potrebujeme, ale nemáme nič," hneval sa obranca hostí Duncan Keith.
Skóre sa počas duelu prelievalo z jednej strany na druhú, obidve mužstvá si štyrikrát vymenili vedenie. Posledné slovo mali domáci, ktorí dvomi gólmi v záverečných 11 minútach rozhodli o svojom triumfe.
Zach Sanford k dvom gólom pridal aj asistenciu, útočník Robert Thomas zažiaril gólom a dvoma prihrávkami. Ryan O´Reilly a Brayden Schenn pripojili gól a asistenciu.

Blues dali dva góly za 16 sekúnd

Hostí ťahal gólom a prihrávkou Keith, kapitán Jonathan Toews sa podieľal na dvoch góloch a bodovali aj českí útočníci Dominik Kämpf a David Kampf. Chicago však stratilo štvrtý z posledných piatich duelov.
Schneider sa dočkal
Konfrontácia mužstiev z dna tabuľky Východnej konfrontácie vyznela pre New Jersey Devils, ktorí uspeli v aréne Detroit Red Wings 4:1.
"Dobre sme pracovali v defenzíve, celkovo mám z nášho výkonu dobrý pocit," ocenil tréner Devils Alain Nasreddine. "Súperovi sme poskytli minimum šancí, to je skvelá vizitka."
Brankár Cory Schneider vychytal úplne prvú výhru v sezóne, pripísal si pri nej spolu 27 zákrokov. Z víťazstva sa mohol tešiť prvýkrát od 25. marca minulého roka.
"Je to skvelý pocit," vydýchol si brankár. "Je to síce len jedna výhra, ale pre mňa má veľký význam. Základná časť sa síce blíži ku koncu, ale je to pre nás dôležité víťazstvo. Pre sebavedomie hráčov aj pre našich fanúšikov."
O góly Devils sa postarali Jesper Bratt, Nikita Gusev, Joey Anderson a Kyle Palmieri. Český útočník Pavel Zacha pomohol dvoma asistenciami. Jediný gól Detroitu strelil veterán Valtteri Filppula.
"Musíme odviesť lepšiu prácu," sklamane povedal útočník Red Wings Frans Nielsen. "Nie je možné, aby sme dostali tri góly v presilových hrách. To je skrátka príliš."
Ostatné zápasy: Zibanejad rozsekol derby, Flyers naďalej vyhrávajú
Hokejisti Dallasu odohrali skvelú prvú tretinu, ktorú v Caroline vyhrali 4:1. Stars opanovali úvodné dejstvo v pomere 3:0 a položili tak základ úspechu. Útočník Roope Hintz strelil gól a pridal k nemu aj dve prihrávky. V zostave víťazov nechýbal obranca Andrej Sekera.
Do predĺženia dospel aj súboj tímov z New Yorku. Všetky body za víťazstvo 4:3 získali Rangers, ktorých hrdinom sa po góle v predĺžení stal Mika Zibanejad. V drese domácich prvých štartoval Jean-Gabriel Pageau, ktorý sa po príchode z Ottawy uviedol gólom.
Pageauovo bývalé mužstvo Senators naopak padlo v Nashville 2:3. Predators využili dve presilové hry z troch a vylepšili si pozíciu v boji o druhú divokú kartu v Západnej konferencii. V drese porazených sa predstavil aj Christian Jaros.
Výbornú aktuálnu formu dokázala Philadelphia, ktorá na svojom ľade porazila San Jose 4:2. Kevin Hayes sa blysol dvomi gólmi a asistenciou, Travis Konecny pridal gól a dve prihrávky. Flyers vyhrali štvrtýkrát v rade.
Tretíkrát za sebou neuspela Tampa, ktorá v domovskej Amalie Arene podľahla Torontu 3:4. Kapitán John Tavares priviedol kanadský klub k triumfu dvomi gólmi, Auston Matthews vyšiel strelecky naprázdno, ale pomohol jednou asistenciou. Za Tampu odohral viac ako 22 minút obranca Erik Cernak, ktorý posledný duel proti Arizone zo zdravotných dôvodov nedohral. Bek Martin Marincin za Maple Leafs nenastúpil.
Minnesota pridala tretí triumf z posledných štyroch zápasov, Columbus pretlačila 5:4. Zažiaril predovšetkým veterán Mikko Koivu, ktorý strelil dva góly. V jednom dueli tak dokázal dať rovnaký počet gólov ako v celom doterajšom priebehu sezóny.
Výhodu domáceho ľadu nevyužila Arizona, ktorý podľahla Floride 1:2. Coyotes síce viedli, ale Panthers zvládli skóre otočiť. Víťazný gól strelil v čase 48:50 v presilovej hre produktívny útočník Mike Hoffman.
Edmonton získal len bod, pretože padol v aréne Anaheimu 3:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól dal Sonny Milano, uzdravený kapitán Oilers Connor McDavid nazbieral tri asistencie.