sk1

NHL v piatok pokračovala tromi duelmi. Los Angeles s Mariánom Gáboríkom predĺžili sériu porážok na šesť zápasov, keď prehrali na ľade Anaheim Ducks. Montreal Canadiens sa tešili z triumfu nad Washington Capitals aj vďaka asistenciám Jakuba Jeřábka a Tomáša Plekanca. Florida Panthers doma zdolali Vegas Golden Knights, Aleksander Barkov prispel tromi bodmi.

Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 2:1
Bitka o Kaliforniu vyznela pre Anaheim, ktorý pred svojimi fanúšikmi zdolal Los Angeles 2:1 a odškrtol si už tretí triumf z posledných štyroch zápasov.
Kings naopak prehrali aj šiesty duel v rade. To sa im stalo prvýkrát od decembra roku 2007, keď si pripísali dokonca osem porážok za sebou.
Marián Gáborík strávil na ľade viac ako 14 minút, ani raz nevystrelil na bránku a odsedel si dve minúty na trestnej lavici. Za posledných šesť duelov má na konte jednu asistenciu a v 24 odohraných zápasoch v sezóne zatiaľ nazbieral 14 bodov (7+7).
Na úspechu Ducks sa jednou asistenciou podieľal aj Ondřej Kaše, ktorý demonštroval skvelú formu. Mladý Čech nazbieral v posledných štyroch dueloch už šesť bodov.

Zápasu dlho vládli obidve defenzívy, diváci sa dočkali gólov až v tretej časti. Najprv po prihrávke Kašeho trafil Adam Henrique, ale Alex Iafallo na druhej strane vyrovnal krok.
O výhre Anaheimu rozhodol v čase 52:21 skúsený center Ryan Kesler, ktorý sa presadil ešte len tretíkrát v tomto ročníku.
Washington Capitals - Montreal Canadiens 2:3
Hráči Montrealu vybojovali cenný triumf, keď uspeli na ľade favorizovaného Washingtonu 3:2 a ukončili tak sériu troch porážok v rade.
Na výhre kanadského klubu sa významne podieľali aj Česi, útočník Tomáš Plekanec a obranca Jakub Jeřábek si pripísali po jednej asistencii.
"Bol to z našej strany oveľa lepší výkon ako v predchádzajúcich dueloch," konštatoval útočník Canadiens Max Pacioretty. "Neboli sme spokojní s tým, čo sme naposledy predviedli proti Bostonu. Toto bolo úplne o niečom inom."
Hostia sa dostali do vedenia v čase 27:08, keď sa v presilovej hre presadil práve Pacioretty. John Carlson na druhej strane odpovedal už po piatich minútach, rovnako v početnej výhode.

Zlom nastal v záverečnej časti. Najprv v čase 50:41 udrel Paul Byron, ktorému prihral Jeřábek a predĺžil svoju bodovú sériu na tri duely. Následne trafil druhýkrát v zápase Max Pacioretty, ktorému tentoraz asistoval Plekanec. Ten sa bodovo presadil po desiatich dueloch.
Domáci už len v úplnom závere znížili, keď Lars Eller trafil 54 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Dánsky reprezentant strelil šiesty gól v posledných deviatich zápasoch.
Fínsky brankár Antti Niemi sa v bránke Montrealu tešil z úplne prvého víťazstva od 4. apríla.
Florida Panthers - Vegas Golden Knights 4:3 po predl.
Dramatický súboj Floridy s Vegas dospel až do predĺženia a z triumfu 4:3 sa nakoniec mohli radovať domáci, ktorí pridali druhú výhru z posledných troch zápasov.
Panthers v priebehu duelu trikrát viedli, ale hostia vždy prišli s odpoveďou. O výhre domácich rozhodol obranca Aaron Ekblad, ktorý sa presadil po 40 sekundách predĺženia.
"Je to pre nás mimoriadne dôležité," radoval sa Ekblad. "Dokázali sme si vypracovať veľa šancí a mnoho z nich aj využiť."
Útočník Floridy Aleksander Barkov zažiaril tromi bodmi, keď ku gólu pripojil aj dve asistencie. Fínsky talent strelil už piaty gól v oslabení, čo je najviac z celej NHL.
Gólman James Reimer odchytal v bránke Floridy sedemnásty duel v rade, pripísal si 33 úspešných zákrokov a v niekoľkých momentoch svoj tím skvelo podržal. V drese hostí chýbal Tomáš Nosek kvôli zraneniu v hornej časti tela.
Tréner Vegas Gerard Gallant sa vrátil na Floridu prvýkrát od novembra 2016, keď skončil ako kouč Panthers. Tí si ho uctili spomienkovým videom počas prvej tretiny.

1. Max Pacioretty (MTL): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely
2. Aleksander Barkov (FLA): 1 gól, 2 asistencie, 5 striel
3. James Reimer (FLA): 3 inkasované góly, 33 úspešných zákrokov