bolts_121818

Hlavný favorit ligy opäť potvrdil svoju silu. Tampa Bay vďaka utorkovej výhre nad Vancouverom 5:2 bodovala už v desiatom dueli po sebe a na čele celej NHL má už osembodový náskok. Z ďalšej výhry sa radoval aj slovenský obranca Erik Černák, ktorý v utorok nazbieral päť hitov. Arizona s Richardom Pánikom naopak pokračuje v nevydarenej sérii, prehra s Islanders 1:3 bola už šiestou z posledných siedmich stretnutí.

Tampa naďalej kraľuje
Prvý tím celej ligy Tampa Bay Lightning znova potvrdil, že dva zápasy po sebe skrátka neprehráva. V sezóne sa to tímu z Floridy prihodilo len raz. Na porážku po predĺžení vo Winnipegu Lightning odpovedali výhrou 5:2 vo Vancouveri.
Nikita Kucherov hral svoj jubilejný 400. zápas v NHL a oslávil ho gólom a asistenciou. Bodoval tak už v šiestich dueloch v rade. Pridali sa k nemu aj Cedric Paquette, Adam Erne a kapitán Steven Stamkos. Ondřej Palát v závere zavŕšil výhru do prázdnej bránky a dal tretí gól v sezóne.

Paquette sa presadil z brejku proti Canucks

Černák strávil medzi mantinelmi viac ako 19 minút, za ktoré stihol rozdať päť hitov a zablokovať tri strelecké pokusy súpera. Dve vlastné strely nepremenil. Po 16 odohraných dueloch v tomto ročníku má bilanciu 5 asistencií a 8 kladných bodov v štatistike plus/mínus.
Brankár Andrei Vasilevskiy predviedol 36 úspešných zákrokov.
Úspešné premiéry Flyers
Carter Hart pri svojom debute v NHL predviedol v bránke domácich Philadelphia Flyers 20 zákrokov a pomohol tímu k tesnej výhre nad Detroit Red Wings 3:2. Scott Gordon, ktorý sa ujal vedenia mužstva v úlohe dočasne dosadeného kouča namiesto odvolaného Davea Hakstola mohol v novej úlohe hneď na prvý pokus oslavovať víťazstvo.
Hart sa svojím štartom podieľal na zápise do histórie, keďže sa stal šiestym gólmanom, ktorý bol nasadený v bránkovisku Flyers od začiatku sezóny. V úvodných 35 dueloch sezóny niečo také žiadny tím NHL nikdy neurobil.
"Len som sa snažil hrať svoju hru, veriť sám sebe a sústrediť sa na veci, ktoré ma dostaly až sem, nie na tie, ktoré nemám pod kontrolou a sú mimo mojej komfortnej zóny," uviedol Hart, ktorý bol prvou hviezdou zápasu a vo veku 20 rokov a 127 dní sa stal najmladším gólmanom v histórii klubu, ktorý vyhral pri svojom debute.
James van Riemsdyk a Shayne Gostisbehere pomohli uťať sériu štyroch porážok gólom a asistenciou. Radko Gudas pred polovicou zápasu vrátil Flyers vedenie. Výrazne tak pomohol svojmu krajanovi Jakubovi Voráčkovi, ktorý tak bude na svoj 800. zápas v základnej časti spomínať v dobrom. Voráček nebodoval, hoci štyrikrát vystrelil medzi tyče.
Hosťujúci Red Wings prehrali štvrtýkrát za sebou. "Myslím, že sme tu dnes mali veľmi veľa hráčov, ktorí hrali svoj zápas B či C," hneval sa kouč Jeff Blashill. "Ale nebolo ich tu dosť takých, ktorí by sa priblížili k svojmu zápasu z kategórie A."

Czech Sharks show
České trio vo farbách San Jose si medzi seba rozdelilo šesť bodov a Sharks odchádzali zo štadióna Minnesota Wild s výhrou. Sharks duel odohrali skvelo a po výsledku 4:0 si pripísali piate víťazstvo po sebe, čo je najviac v sezóne.
Do polovice duelu bol stav bezgólový. Logan Couture skóroval dvakrát, Lukáš Radil prežil vďaka gólu pri záverečnej hre Wild bez gólmana a asistencii prvý večer v NHL s viacerými bodmi, Tomáš Hertl a bek Radim Šimek priložili ruku k dielu dvoma asistenciami. Hertl bol druhou hviezdou zápasu, Šimek treťou.
Martin Jones predviedol 26 zákrokov a vyslúžil si tak prvé čisté konto v aktuálnom ročníku.
"Toto je pre nás obrovská výhra," radoval sa Jones. "Z môjho pohľadu to bol jeden z našich najvydarenejších zápasov od začiatku až do konca. Bolo skvelé, ako sme bránili a zatvárali sme im cestu do šancí."

Couture a Pavelski sa presadili za 29 sekúnd

Silný záver Rangers
New York Rangers pomohla k víťazstvu nad Anaheim Ducks skvelá tretia tretina a hlavne posledných 11 minút, počas ktorých otočili skóre z 0:1 na konečných 3:1. Ukončili tak sériu troch porážok.
Víťazný gól si Kevin Hayes odložil na oslabenie a dal ho v ideálnom čase 59:20, keď už Ducks ostávalo naozaj málo času na odpoveď.
Na trestnej lavici bol v tej chvíli za nedovolený atak gólmana Filip Chytil, ktorý následne skóre uzavrel. Po návrate na ľad potom český forvard uzavrel skóre strelou do prázdnej bránky a presadil sa po desaťzápasovej odmlke.

Hayes skóroval z brejku v oslabení

"Už to s nami zase vyzeralo zle," pripomenul Hayes, "Ale snáď nás táto výhra oživí a naštartuje k ďalším úspechom."
Vladimir Namestnikov si pripísal tri body vďaka gólu a dvom prihrávkam.
O jediný gól hostí, ktorých víťazná séria sa zastavila na štyroch dueloch, sa postaral Pontus Aberg. Ducks tak prišli o sériu šiestich triumfov v arénach súperov.
Na Západe nič nové
Nielen Calgary, ale aj Winnipeg Jets a Nashville Predators ako ďalší členovia tria lídrov Západnej konferencie s rovnakým počtom 46 bodov ďalšie body nepridali.
Jets si odviezli porážku 1:4 z Los Angeles a Predators nestačili na Chicago, keď na ľade Blackhawks utrpeli tesnú prehru 1:2.

Winnipeg síce na začiatku druhej časti vyrovnal, ale po zvyšok hracieho času sa už presadzovali len domáci.
Ešte lepšie na tom bol Nashville po prvom góle Kevina Fialu, lenže Gustav Forsling a Erik Gustafsson sa v priebehu necelých dvoch minút v druhej tretine postarali o obrat. Chicago sa vďaka tomu udržalo o bod pred posledným tímom Západu, ktorým sú Kings.
Zaváhanie prvej trojice pomohlo San Jose, ktoré po svojej vydarenej sérii stráca len tri body.
Ostatné zápasy: Otočka Floridy v Buffale, debakel New Jersey s Torontom, Blues uspeli v Edmontone
Buffalo Sabres po dvoch tretinách viedli nad mužstvom Florida Panthers 2:1, nestačilo to však ani na body, nie to ešte na výhru. Sabres inkasovali trikrát v priebehu úvodnej päťminútovky tretieho dejstva a nakoniec prehrali 2:5. Evgenii Dadonov si v drese víťazov pripísal tri body za dva góly a prihrávku. Kanonier Jeff Skinner strelil v 35. dueli sezóny už 25. gól. V klubovej histórii Sabres bol rýchlejší len Alex Mogilny, 25 gólov stihol počas úvodných 34 zápasov v sezóne 1992-93.
New Jersey Devils pri výhre Philadelphie neodvrátili pád na dno Východnej konferencie. Namiesto toho schytali výprask 2:7 od Toronto Maple Leafs. Hostia si suverénne pripísali ešte len druhú výhru za posledných šesť zápasov, už po prvej dvadsaťminútovke viedli 3:1, po druhej dokonca 5:1. Nazem Kadri a Connor Brown obaja stihli tri prihrávky, Tyler Ennis prispel k víťazstvu dvoma gólmi. Hosťujúci veterán Patrick Marleau dal už 544. gól v kariére, na 30. priečke histórie dobehol jednu z najväčších legiend - Maurice 'Rocket' Richard ako prvý pokoril hranicu 500 gólov v NHL.
St. Louis Blues síce v druhej tretine súboja s domácimi Edmonton Oilers prišli o tesné vedenie, ale v tretej tretine všetko napravili. Pat Maroon, Vladimir Tarasenko a Jaden Schwartz zariadili víťazstvo 4:1. Brayden Schenn si pripísal tri asistencie. Oilers nebodovali druhýkrát za sebou.
Arizona Coyotes nenadviazali na tri veľmi tesné domáce víťazstvá z predchádzajúcich sezón proti New York Islanders. Hoci skórovali ako prví, hostia tromi gólmi vývoj zápasu otočili. Pripísali si tak tretí úspech v rade, Coyotes naopak stratili šiesty z posledných siedmich duelov. Richard Pánik v drese porazených nepremenil štyri strely na bránku a nebodoval v treťom dueli po sebe.
Dallas Stars nedovolili ani jeden gól Calgary Flames a ukončili tak sériu štyroch porážok v rade. O góly sa postarali český forvard Radek Faksa, ktorému stačil jeden strelecký pokus, a kapitán Jamie Benn. Hosťom na body nestačil ani ďalší spoľahlivý výkon gólmana Davida Ritticha, ktorý chytil 26 striel Stars. Ešte lepšie sa darilo Benovi Bishopovi, ktorý uhájil čisté konto a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.