karlsson sharks

Štvrtkový program ponúkol sedem prípravných súbojov a zapojili sa do nich aj štyria slovenskí hokejisti. Ani jeden z nich sa bodovo nepresadil a z víťazstva sa tešili len obrancovia Erik Černák a Christián Jaroš. Obranca Erik Karlsson si odkrútil premiéru v drese San Jose Sharks.

Karlsson však na svoj debut nebude spomínať v dobrom. Jeho tím totiž na vlastnom ľade podľahol mužstvu Calgary Flames 3:4.
Jedného z najlepších bekov celej NHL môže tešiť aspoň fakt, že na bodový zápis v novom klube čakal len necelých jedenásť minút. Už v čase 10:23 sa Karlsson druhou asistenciou podieľal na góle Anttiho Suomelu, ale Flames dokázali vývoj duelu otočiť.
Karlsson strávil na ľade viac ako 25 minút, pripísal si dve trestné minúty, jednu strelu na bránku, hit aj zablokovanú strelu súpera.
Jaroš odkorčuľoval na ľade United Center v Chicagu tesne pod 15 minút, za ktoré stihol zablokovať dve strely a pripísať si jeden plusový bod. Rozhodujúci gól hostí dal v úvode tretej tretiny Max McCormick, gólman Mike Condon chytil 27 striel.

Hedman premenil prihrávku Pointa

Černák zaznamenal tri strely a dva plusové body v ďalšom súboji floridských tímov, ktorý Tampa ovládla 6:2. Nováčik Mathieu Joseph zažiaril za Lightning troma bodmi za dva góly a asistenciu. Dva body za gól a prihrávku nazbierali Yanni Gourde, Victor Hedman a Anthony Cirelli.
Kapitán Connor McDavid dvoma gólmi priviedol domácich Edmonton Oilers k triumfu po predĺžení 3:2 nad Arizona Coyotes. Bilancia forvarda hostí Richarda Pánika znela 2 strely, 1, hit a 1 zblokovaná strela za čas 18:33. Coyotes ešte v úvode tretej tretiny viedli, ale Tobias Rieder v prvej minúte vyrovnal v oslabení a McDavid potreboval na definitívne rozlúsknutie duelu necelé tri minúty nadstaveného času.
Winnipeg Jets na domácom ľade nestačili na New Jersey Devils, ktorí si odviezli víťazstvo 5:3. Marko Daňo za domácich nepremenil jeden strelecký pokus a za čas 14:02 mal jednu mínusku v hodnotení účasti na ľade.

Vatanen krásne trafil po prihrávke Halla

Philadelphia Flyers doma podľahli tímu New York Rangers 2:4. Jednu asistenciu v drese porazených si pripísal český obranca Radko Gudas, ktorý sa presadil prvýkrát v prípravnom období.
Gudas sa zapísal do štatistík v čase 52:00, keď sa podieľal na góle Jamesa van Riemsdyka. V tej chvíli však Flyers prehrávali už o tri góly a výsledok dokázali len skorigovať.