hhh

Slovenský brankár Jaroslav Halák predviedol výborný výkon v piatkovom prípravnom zápase proti New York Rangers. Prípravný zápas hraný v Bridgeporte Islanders vyhrali 2:1, Bratislavčan odchytal celý zápas a predviedol 33 zákrokov.
Za New York Rangers bodoval český talent Filip Chytil, ktorého si Rangers vybrali v tohtoročnom prvom kole draftu na 21. pozícii. V stredu na ľade pri svojej premiére proti New Jersey Devils rozhodol štyri sekundy pred koncom predĺženia pri hre štyroch proti trom o výhre 4:3. Do štatistík sa zapísal aj v dueli v Connecticute v presilovej hre a pomohol vyrovnať na 1:1.

Ideálne uvoľnil z pravého kruhu na ľavý Vinniho Lettieriho, ktorý ako jediný v dueli prestrelil Haláka. V bránke Rangers odchytal prvé dve tretiny Ondřej Pavelec a inkasoval dvakrát z 15 striel. V 22. minúte ho prekonal krátko po skončení presilovky Islanders Casey Bailey a o desať minút neskôr rozhodol Anthony Beauvillier. Pavelec predtým chytal v pondelok pri svojej premiére za Rangers rovnako proti Islanders pri výhre 1:0 v predĺžení tak isto prvých 40 minút a neinkasoval.

V drese Tampy, ktorá doma porazila Nashville 3:1, sa objavil mladý obranca Erik Černák. Slovenský talent prišiel do tímu s Petrom Budajom v rámci výmeny za Bena Bishopa. Černák odohral viac ako 16 minút, počas ktorých stihol tri strely, dva hity a tri zblokované strely. Pred Budajom dostal v bránke tentoraz prednosť Andrei Vasilevskiy, ktorý skvelo zastavil 29 z 30 pokusov posledného finalistu Stanley Cupu.
Ondřej Palát bol v 16. minúte v presilovej hre piati proti trom pri kombinácii, na ktorej konci kapitán Steven Stamkos uvoľnil Nikitu Kucherova, ktorý z pravého kruhu zvýšil na 2:0. Stamkos ozdobil svoj prvý štart po deväťmesačnej absencii kvôli zraneniu menisku pravého kolena dvoma prihrávkami.
Útočník Lukáš Sedlák pomohol v 53. minúte vyrovnať duel Columbus Blue Jackets na 3:3 v domácom zápase proti Pittsburgh Penguins. Po jeho asistencii druhýkrát v zápase trafil Pierre-Luc Dubois, ktorý už po 21 sekundách odpovedal na gól Zacharyho Astona-Reeseho. Z výhry sa ale radoval obhajca Stanley Cupu. Olli Maatta totiž skóroval 93 sekúnd pred koncom.
Hokejisti St. Louis Blues ovládli duel na ľade Washington Capitals 4:0 . Útočník Dmitrij Jaškin v 18. minúte od ľavého mantinelu prihral bekhendom do bránkoviska, kde prekonal Bradena Holtbyho Robert Thomas. Ten sa na výhre podieľal dvoma gólmi. Za Capitals nastúpil forvard Jakub Vrána.