Halak

NHL pokračovala po vianočnej pauze jedenástimi duelmi a v akcii boli aj Slováci. Jaroslav Halák kryl v bránke Islanders 35 striel Buffalo Sabres a výrazne tak prispel k triumfu 3:2 po predĺžení. Predstavili sa aj Andrej Sekera, Tomáš Tatar a Zdeno Chára, žiadny z nich sa však bodovo nepresadil. Kapitán Boston Bruins sa tešil z vysokej výhry nad Ottawa Senators 5:1. Detroit Red Wings podľahli New Jersey Devils 1:3 a Edmonton Oilers prehrali duel proti Winnipeg Jets 3:4. V drese New York Rangers zažiaril český brankár Ondřej Pavelec, ktorý vychytal New York Rangers čisté konto pri výhre nad Washington Capitals 1:0 po nájazdoch.

New York Islanders - Buffalo Sabres 3:2 po predl.
New York Islanders doma demonštrovali aktuálnu formu, keď zdolali Buffalo Sabres po predĺžení a upevnili si miesto na siedmom mieste tabuľky Východnej konferencie.
Slovenský gólman Jaroslav Halák dostal v bránke Islanders prednosť pred Thomasom Greissom v treťom dueli v rade a pochytal 35 striel hostí. Kľúčový zákrok predviedol 37 sekúnd po začiatku predĺženia, keď betónom zabránil skórovať Evanderovi Kaneovi.
"Musíme zbierať body a šplhať sa po rebríku. Snažíme sa oddeliť od konkurentov, " uviedol tridsaťdvaročný brankár z Bratislavy.
Mathew Barzal rozhodol svojím prvým gólom v predĺžení v NHL. Perfektne tak nadviazal tak na posledný víťazný duel proti Winnipeg Jets z 23. decembra, v ktorom hetrikom priviedol Islanders k výhre 5:2.
Domáci prehrávali ešte 70 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Vyrovnávací gól Josha Baileyho bol uznaný až po preskúmaní na videu, keď sa ukázalo, že puk predsa len skončil za chrbtom Robina Lehnera. Bailey tak predĺžil svoju bodovú sériu na deväť zápasov. Na jeho góle sa prihrávkou podieľal John Tavares, ktorý sa bodovo presadil v ôsmom dueli v rade.
Za Sabres skórovali bývalý hráč Islanders Kyle Okposo a Zemgus Girgensons. Druhý spomínaný zužitkoval prihrávku Jacka Eichela, ktorý nazbieral deväť bodov z posledných piatich zápasov.

New York Rangers - Washington Capitals 1:0 po náj.
Súboj medzi Rangers a Capitals sa zmenil na neúprosnú defenzívnu bitku. Duel dospel za stavu 0:0 až do nájazdov, v ktorých Mats Zuccarello rozhodol o výhre domácich.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal český brankár Ondřej Pavelec, ktorý pochytal v drese Rangers všetkých 30 striel súpera a pripísal si prvé čisté konto od 22. marca minulého roka.
"To je moja práca," usmial sa Ondřej Pavelec. "Nebolo to pre mňa jednoduché, mali sme tri dni voľna. Ale cítil som sa prekvapujúco dobre a som rád, že máme dôležité dva body."
Rangers dokázali svojho súpera herne prekonávať, v tretej časti ho jednoznačne prestrieľali 18-6. Na rozhodnutie si však museli počkať až do nájazdov.
"Podarilo sa nám nájsť cestu k víťazstvu. S ohľadom na to, aký sme podali výkon, sme si ho aj zaslúžili," vyhlásil Pavelec.

Boston Bruins - Ottawa Senators 5:1
Hráči Bostonu demonštrovali skvelú formu, keď pred vlastnými fanúšikmi rozobrali Ottawu 5:1 a pripísali si už piate víťazstvo v rade.
Zdeno Chára odohral v drese víťazov tesne cez 18 minút, zblokoval dve strely súpera, pripísal si dva hity a jeden mínusový bod. České útočné eso David Pastrňák sa nepresadil, hoci odohral necelých dvadsať minút.
Ukázali sa však iní. Riley Nash zažiaril troma bodmi za dva góly a jednu prihrávku, David Backes a Danton Heinen pridali po dvoch bodoch.
"Bolo na nás vidieť, že máme veľa síl," pochvaľoval si tréner domácich Bruce Cassidy. "Odohrali sme naozaj dobrý zápas, môžeme byť spokojní."
Jediný gól Senators strelil Thomas Chabot, Ottawa prehrala štvrtý duel v rade a utrpela ôsmu prehru na štadiónoch súperov.
Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 4:1
Hráči Vegas Golden Knights potvrdili pozíciu aktuálne najlepšieho tímu Západnej konferencie a na ľade Ducks suverénne zvíťazili 4:1.
Anaheim sa síce ujal vedenia už v čase 1:40, keď trafil Rickard Rakell, ale hostia skóre zápasu dokonale otočili. Jednou asistenciou sa na tom podieľal aj Tomáš Nosek.
Český útočník v čase 17:50 pripravil vyrovnávací gól pre Sheu Theodora a zaznamenal piatu prihrávku v prebiehajúcom ročníku.
Ďalšie góly hostí strelili Cody Eakin a William Karlsson. Vegas si drží na prvom mieste tabuľky náskok jedného bodu pred Nashville Predators.

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 5:4 po náj.
Duel medzi Pittsburghom a Columbusom sa zmenil na poriadnu prestrelku. Domáci Penguins sa nakoniec radovali z triumfu 5:4 po samostatných nájazdoch.
Pittsburghu sa vôbec nedarila prvá časť, v ktorej inkasoval dva góly a dostal sa do problémov. V záverečnej časti však obhajcovia Stanley Cupu zabrali a za dokázali vyrovnať krok aj vďaka dvom veľkým oporám.
Evgeni Malkin zaznamenal gól a dve asistencie, Phil Kessel pripojil ďalšie dva body. Artemi Panarin zažiaril za hostí dvoma dvomi gólmi.
Vyrovnaný duel dospel až do samostatných nájazdov, súťaž zručností vyznela jasne pre domácich. Kým Malkin a Sidney Crosby svoje pokusy premenili, na druhej strane neuspeli Pierre-Luc Dubois ani Panarin.

St. Louis Blues - Nashville Predators 1:2
Andrej Sekera musel prvýkrát po návrate po zranení prehryznúť porážku, jeho Edmonton Oilers podľahli Winnipeg Jets 3:4. Slovenský obranca vo svojom treťom dueli sezóny nebodoval a pripísal si dva mínusové body.
Súboj dvoch špičkových tímov Západnej konferencie vyznel pre Nashville, ktorý uspel na ľade St. Louis 2:1 a poskočil na druhú priečku tabuľky. Hlavnou hviezdou sa stal brankár hostí Pekka Rinne, ktorý pochytal 29 striel súpera.
Carolina je stále na víťaznej vlne, tentoraz doma porazila Montreal 3:1 a pridala už štvrtý triumf z posledných piatich duelov. Mladý útočník Sebastian Aho zažiaril dvoma gólmi.
Colorado dáva zabudnúť na dobrý vstup do sezóny, v stredu na svojom ľade podľahlo Arizone 1:3 a ostáva ďaleko za priečkami, ktoré zaisťujú postup do play off. Jediný gól Avalanche zaobstaral Mikko Rantanen.
1. Ondřej Pavelec (NYR): 30 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov
1. Riley Nash (BOS): 2 góly, 1 asistencia, 14:23 čas na ľade
2. Evgeni Malkin (PIT): 1 gól, 2 asistencie, 4 strely