Golden_Knights_Oilers_Recap_111417

Nováčik Vegas Golden Knights v utorok opúšťal Edmonton s výpraskom 2:8 od domácich Oilers. Kapitán Connor McDavid dvakrát skóroval a navyše pridal aj asistenciu. Sidney Crosby a Jack Eichel ukončili čakanie na gól, z dvoch veľkých hviezd ligy ale mohol byť spokojnejší Crosby, pretože Pittsburgh porazil Buffalo 5:4 po predĺžení. V bránkovisku tímu Minnesota Wild opäť exceloval Devan Dubnyk, ktorý vychytal v súboji s Philadelphia Flyers tretiu nulu za sebou. V utorkovom programe ôsmich zápasov sa nepredstavil ani jeden Slovák.

Edmonton Oilers - Vegas Golden Knights 8:2
Edmonton, ktorý zatiaľ patrí medzi najmenej produktívne celky súťaže, predviedol doteraz najvydarenejšie ofenzívne predstavenie sezóny. A to aj napriek tomu, že v jeho zostave ešte nebol Mike Cammalleri, ktorý bol vymenený z Kings za Jussiho Jokinena.
Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins ale zhodne dvakrát udreli a keď sa k nim pridali Oscar Klefbom, Pat Maroon, Matt Benning a Mark Letestu, bol z toho debakel Golden Knights. Nováčik ligy inkasoval minimálne šesť gólov už štvrtýkrát od začiatku sezóny.
Edmonton mal skvelý nástup do zápasu a hneď prvú tretinu drvivo vyhral 3:0. Hostia sa prvýkrát presadili až za stavu 0:4 v 35. minúte, keď trafil Pierre-Edouard Bellemare po asistencii Tomáša Noska, lenže Oilers vyhrali tretiu časť 4:1 a nepripustili ani náznak možného obratu.

Pittsburgh Penguins - Buffalo Sabres 5:4 po predĺžení
Pittsburgh Penguins dodržali pravidlo 'dve prehry a dosť'. Hoci zatiaľ majú ďaleko od skvele hrajúceho tímu, ktorý v minulej sezóne dokázal obhájiť Stanley Cup, Penguins ani tentoraz nepripustili tretiu prehru v rade.
Úspech proti jednému z najhorších celkov súťaže sa ale vôbec nerodil ľahko. Pittsburgh v zápase ani na sekundu neviedol. Sabres išli na konci 17. minúty do trháku na 2:0 a navždy ostane nezodpovedanou otázkou, ako by sa zápas ďalej vyvíjal, keby Patric Hornqvist 19 sekúnd pred prvou sirénou neznížil.
Už po 16 sekundách druhej časti zvýšil na 3:1 pre Sabres Eichel, ktorý piatym gólovým zásahom sezóny ukončil osem zápasov trvajúce strelecké sucho. Conor Sheary potom svojím prvým gólom večera znížil a následne sa v presilovke dočkal aj Crosby, ktorý predtým chýbal na zozname strelcov 'Pens' dokonca v 11 dueloch.
Svojím gólom nielen vyrovnal na 3:3, ale zároveň tak odvrátil dorovnanie svojej najdlhšej série bez streleného gólu, ktorú mal v období medzi 23. novembrom 2011 až 22. marca 2012. Kapitán Pittsburghu vtedy neskóroval dokonca v 12 zápasoch za sebou. Vtedy však išlo o sezóny, z ktorých vynechal kvôli príznakom otrasu mozgu 60 zápasov. "Ste šťastný, keď vidíte, ako puk mieri do bránky," netajil Crosby.
Ešte v čase 39:53 Benoit Pouliot vrátil Buffalu aspoň tesný náskok, lenže Phil Kessel v priebehu tretej časti vyrovnal a už po 16 sekundách predĺženia rozhodol po Crosbyho prihrávke Sheary. "Je skvelé sa z toho vyhrabať, keď prehrávate o dva góly, a ešte dokázať vyhrať," pochvaľoval si Sheary.

Florida Panthers - Dallas Stars 4:3 po nájazdoch
V hlavných úlohách duelu boli hráči, z ktorých potom paradoxne ani jeden nepremenili svoj pokus v rozstrele. Panthers poslal do vedenia dvoma presilovkovými gólmi Jonathan Huberdeau. V 18. minúte ale znížil Jamie Benn a po polovici zápasu aj sám vyrovnal. Na obidva góly Bennovi asistoval Alexander Radulov, ktorý tak predĺžil svoju bodovú sériu na skvelých deväť duelov, v ktorých nazbieral päť gólov a osem asistencií. Martin Hanzal si pripísal tretiu asistenciu v drese Stars
Dallas potom síce prestrieľal Floridu pomerom 4:0 v predĺžení, lenže rozhodujúci gól nepadol. V nájazdoch Alexander Barkov v druhej sérii odpovedal na gól Tylera Seguina, Radulov potom neuspel a Vincent Trocheck zaistil Panthers prerušenie série štyroch domácich porážok, keď strelou medzi betóny prekonal Kariho Lehtonena. Domáci gólman Roberto Luongo si pripísal 40 úspešných zákrokov.

Minnesota Wild - Philadelphia Flyers 3:0
Dubnyk má za sebou tretie bezchybné predstavení v sezóne bez inkasovaného gólu. Bránku navyše uzavrel už v treťom dueli v rade. Tridsaťjedenročný gólman pochytal za tieto tri vystúpenia 103 striel súperov a neinkasoval už 195 minút a päť sekúnd.
Tentoraz zastavil 30 striel Flyers. "V bránke sa cítim sebavedomo," potvrdil Dubnyk svoje rozpoložení, ktoré ho priviedlo k osobnému maximu, ale zároveň aj klubovému rekordu Wild.
"Hlavným kľúčom pre mňa je, aby som si vždy našiel puk. A aby som bol pripravený na nohách. Skvelú prácu však odvádzajú aj moji spoluhráči," dodal Dubnyk.
Flyers síce svojho súpera prestrieľali 30:20, ale ani v druhom zápase za sebou mu nedali gól. Góly víťazov strelili Nino Niederreiter a do prázdnej bránky pri záverečnej hre súpera bez gólmana Eric Staal a Jason Zucker, ktorý jediným gólom rozhodol predchádzajúce meranie síl oboch súperov.
Výsledky ostatných utorkových zápasov:
Winnipeg Jets - Arizona Coyotes 4:1Montreal Canadiens - Columbus Blue Jackets 1:2 po predĺženíLos Angeles Kings - Vancouver Canucks 2:3Nashville Predators - Washington Capitals 6:3
Winnipeg síce prišiel o svoju sedemzápasovú neporaziteľnosť v tretích tretinách, ale vôbec mu to nemuselo prekážať, keďže po druhej prestávke sa Jets vracali na ľad s vedením 4:0. Arizona prehrala piatykrát za sebou a ani na dvadsiaty pokus nevyhrala v riadnom hracom čase.
Montreal sa podelil o body s Columbusom. Blue Jackets viedli už od polovice tretej minúty, ale na ďalší gól sa čakalo až do tretej časti. V 53. minúte Paul Byron poslal duel do predĺžení. V čase 61:09 potom rozhodol Zach Werenski. Canadiens chýba okrem druhého bodu aj mladý fínsky forvard Arturri Lehkonen, ktorý nenastúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela.
Hokejisti Los Angeles zaznamenali tretí zápas bez bodového zisku, hoci v čase 3:14 viedli proti Vancouveru 2:0. Canucks ale od prvej prestávky patril zvyšok zápasu a aj vďaka dvom gólom v presilovkách vývoj otočili, keď dal v 45. minúte rozhodujúci gól Sven Baertschi.
Nashville Predators si vďaka vydarenej kanonáde proti Capitals pripísali už piatu výhru za sebou a dávajú tak stále väčší priestor spomienke na skvelé ťaženie v poslednom play off, v ktorom ich Pittsburgh zastavil až vo finále.
Hviezdy večera:
1. Connor McDavid (EDM): 2 góly, 1 asistencia, +3 body, 2 strely na bránku
2. Devan Dubnyk (MIN): 0 inkasovaných gólov, 30 úspešných zákrokov, tretia vychytaná nula za sebou
3. Conor Sheary (PIT): 2 góly, +3 body, 4 strely na bránku, víťazný gól v predĺžení