Chara

Kapitán Bruins Zdeno Chára skóroval v druhej tretine zápasu na ľade Anaheimu. Gól tridsaťdeväťročného obrancu ale na víťazstvo nestačil, Boston prehral 3:5 a skončila sa tak jeho štvorzápasová víťazná séria.
V druhej tretine duelu proti Floride musel odstúpiť obranca Andrej Sekera, ktorý sa zranil pri blokovaní strely Aarona Ekblada. Puk sa od Sekeru nešťastne odrazil a presilovkovú akciu Panthers zakončil gólom Aleksander Barkov. Sekera sa do zápasu vrátil ešte na dve striedania. Podľa trénera Oilers Todda McLellana by zranenie ruky nemalo byť vážne.

Anaheim Ducks - Boston Bruins 5:3
Ondřej Kaše vyrovnal na 1:1 po 123 sekundách druhého dejstva, keď si medzi kruhmi vymenil puk s Nickom Ritchiem a strelou k ľavej tyčke prekonal gólmana Tuukku Raska. Spolu s Ritchiem sa v 34. minúte postarali aj o vedenie 3:2, keď ich kombináciu zakončil úspešnou dorážkou Josh Manson.
Dvadsaťjedenročný odchovanec Kadane ukončil svoje jedenásť zápasov trvajúce čakanie na bod a druhýkrát v kariére si pripísal hneď dva v jednom zápase. 4. januára sa podieľal na výhre nad Detroit Red Wings 2:0 rovnako gólom a asistenciou. Celkovo vylepšil svoju bilanciu v premiérovej sezóne v NHL na 14 bodov za päť gólov a deväť asistencií zo 44 zápasov.
Boston ale v Anaheime dvakrát viedol. Najskôr v polovici úvodnej časti otvoril skóre Brandon Carlo a v 27. minúte trafil strelou od modrej čiary Chára, ktorý si pripísal svoj šiesty gól v sezóne.
Smolu mali českí útočníci. Pri Pastrňákovej strele v presilovej hre krátko pred Chárovým gólom atakoval Berniera Brad Marchand a kouč Ducks Randy Carlyle proti situácii úspešne protestoval. Vzápätí ešte trafil brvno David Krejčí, ktorý po vyrovnaní Rickarda Rakella za stavu 2:2 v 32. minúte v ďalšej početnej výhode trafil tyčku.
Krejčí sa síce v 52. minúte asistenciou podieľal na vyrovnávacom góle Franka Vatrana na 3:3, ale v čase 57:26 zariadil víťazstvo Ducks svojím druhým gólom v stretnutí Rakell a výsledok ešte potvrdil v power play do prázdnej bránky Andrew Cogliano.

Florida Panthers - Edmonton Oilers 3:4
Panthers dokázali trikrát vymazať náskok súpera, ale na trefu Krisa Russella už odpoveď nenašli. Pre obrancu Oilers, ktorý v čase 52:02 zakončil po kombinácii najproduktívnejšieho hráča súťaže Connora McDavida a Leona Draisaitla prečíslenie traja na dvoch, to bol prvý gól v sezóne. Edmonton si pripísal štvrté víťazstvo z posledných piatich duelov.
Oilers dostal do vedenia v šiestej minúte Oscar Klefbom a po 21 sekundách druhého dejstva vyrovnal v presilovej hre Aleksander Barkov. Na trefu Zacha Kassiana z polovice zápasu odpovedal v 36. minúte Colton Sceviour a na gól Ryana Nugenta-Hopkinsa reagovala Florida štyri sekundy pred koncom druhej tretiny opäť v presilovke, keď trafil Jonathan Marchessault.
Pri druhom i treťom góle Floridy bol na ľade Jaromír Jágr, ale nebodoval. Vyšiel druhýkrát za sebou naprázdno, napriek tomu že v zápase vyslal päť striel na bránku, najviac zo všetkých hráčov Panthers. Predtým si štyridsaťpäťročný najstarší hráč súťaže pripísal bod v piatich dueloch za sebou, čo bola jeho najdlhšia séria v sezóne.
Pre Sekeru v drese víťazov skončil zápas v druhej tretine, keď pri blokovaní strely Aarona Ekblada utrpel zranenie ruky. Ešte sa na dve striedania vrátil do hry, ale v 29. minúte definitívne odstúpil. Podľa kouča Todda McLellana by sa nemalo jednať o nič vážne.

Philadelphia Flyers - Washington Capitals 1:4
Jakub Voráček prekonal už v 23. sekunde zápasu Bradena Holtbyho z medzikružia, ale kouč Capitals Barry Trotz si vyžiadal overenie situácie a gól nakoniec nebol uznaný, pretože gólmana Capitals atakoval Dale Weise. Namiesto toho išiel do vedenia v siedmej minúte vďaka gólu Nicklasa Backstroma líder NHL.
V 17. minúte prekonal brankára Michala Neuvirtha v presilovej hre Evgeny Kuznetsov. V druhom dejstve síce najskôr znížil Brayden Schenn, ale Kuznetsov svojím druhým gólom v zápase vrátil Capitals dvojgólový náskok a výsledok dovŕšil ešte v 55. minúte T.J. Oshie. Brankár Michal Neuvirth nezabránil porážke 25 úspešnými zákrokmi.

1. Víťazná séria Panthers sa skončila
Florida pri návrate na vlastný ľad nenadviazala na päťzápasovú víťaznú šnúru, ktorú dosiahla pri rovnako dlhej sérii vystúpení na ľadoch súperov. Panthers síce proti Edmontonu trikrát vymazali stratu, ale nakoniec prehrali 3:4.
2. Neuznané góly Voráčka a Pastrňáka
Až dvaja českí útočníci v stredu oslavovali gól, ale radosť im následne po zásahu trénera súpera pokazil videozáznam. Jakubovi Voráčkovi nebola uznaná trefa z 23. sekundy duelu pri prehre Philadelphie s Washingtonom 1:4. Radosť z gólu Davida Pastrňáka v 26. minúte pri porážke Bostonu v Anaheime 3:5 bola tiež len chvíľková.
3. Capitals po pauze prvýkrát oslavovali
Washington sa po týždennej pauze vyplnenej krátkou hráčskou dovolenkou na tretí pokus prvýkrát dočkal víťazstva. Po prestávke sa skončila séria šiestich výhier Capitals, ktorí prehrali vonku s Detroitom 2:3 po nájazdoch a s New York Rangers 1:2. Svoju 40. výhru v sezóne zaznamenal líder NHL až v stredu na ľade Philadelphie (4:1).
1. Rickard Rakell (ANA): 2 body, 2 góly, 3 strely
2. Evgeny Kuznetsov (WSH): 2 body, 2 góly, 4 strely
3. Ondřej Kaše (ANA): 1 gól, 1 asistencia, 2 strely
Na čo sa tešiť:
Hrá sa šesť zápasov. V súboji tradičných celkov sa stretnú Toronto Maple Leafs s New York Rangers.