Černák zamieril medzi betóny Gibsona

Slovenský obranca Erik Cernak sa v druhom zápase v rade objavil medzi strelcami Lightning. Tampa aj vďaka jeho presnému zásahu ovládla duel na ľade Ducks 4:3. Alex Ovečkin strelil ďalšie dva góly a posunul sa na ôsme miesto v historickom poradí strelcov pred Marka Messiera. Navyše priviedol Washington k triumfu nad Ottawou 5:3. Boston má späť brankársku jednotku, Tuukka Rask po návrate vychytal Bruins výhru nad Winnipegom 2:1.

Černák opäť skóroval
Anaheim Ducks nestačili na Tampa Bay Lightning, favorizovaní hostia si odviezli tesnú výhru 4:3, ktorá pre nich bola tretia z posledných štyroch zápasov. Cesta k nej však vôbec nebola jednoduchá.
Erik Cernak prvýkrát počas kariéry v NHL skóroval v dvoch dueloch v rade. Presným zásahom proti Ducks nadviazal na stredajší víťazný gól proti Los Angeles, ktorým prispel k výhre 4:2.
Gól proti susedným Ducks už síce nebol rozhodujúci, ale zariadil ním Tampe vedenie 2:1 a dvadsaťdvaročný bek pripojil už piaty presný zásah v sezóne.
Skóre otvoril v piatej minúte Ondrej Palat, ktorý sa presadil rýchlym zakončením zblízka. V deviatej minúte kontroval Rickard Rakell.
Michael Del Zotto potom rovnako dokázal zareagovať na gól Černáka a vyrovnaný stav trval až do záveru druhej časti.
Minútu a dve sekundy Anthony Cirelli využil prihrávku Jana Ruttu a tretíkrát v zápase vrátil vedenie na stranu hostí, tentoraz už definitívne. Náskok zvýšil v tretej tretine Nikita Kucherov, zníženie Troya Terryho už prišlo neskoro.
Ovečkin sa dotiahol na Pastrňáka
Alex Ovechkin bol znova hlavnou hviezdou zápasu Washington Capitals. Bodovo najlepší tím (75 bodov) v doterajšom priebehu sezóny aj vďaka dvom jeho gólom vybojoval výhru 5:3 na ľade Ottawa Senators.

Ovečkin už nechal za sebou aj Messiera

Ovečkinova veľká chvíľa prišla v druhom dejstve, v ktorom dal gól číslo 694 a dotiahol sa na Messiera.
V čase 59:45 sa gólom do prázdnej bránky osamostatnil na ôsmom mieste v poradí strelcov. Navyše 37. gólom v sezóne dobehol doteraz najlepšieho strelca ročníka Davida Pastrňáka.
Kapitán Capitals v posledných piatich dueloch skóroval jedenásťkrát a je len päť zásahov od méty 700 gólov v základnej časti. Na tú sa zatiaľ dostalo len sedem hráčov v histórii: Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jaromír Jágr (766), Brett Hull (741), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717) a Mike Gartner (708).
Raskov víťazný návrat
Brankár Tuukka Rask sa vo veľkom štýle vrátil do bránky Boston Bruins. K tesnej výhre 2:1 Winnipeg Jets v Bell MTS Place pomohol 37 zákrokmi a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Slovenský brankár Jaroslav Halak mal voľno prvýkrát od 14. januára, keď Rask v súboji s Columbusom utrpel otras mozgu. Zdravotné problémy ho pripravili aj o účasť na 2020 Honda NHL All-Star Game.
"Rask bol dnes naozaj úžasný," ocenil tréner víťazov Bruce Cassidy. "Nejaký čas bol mimo hry, navyše s otrasom mozgu, čo vždy vyvolá určité obavy, ale on dnes chytal naozaj dobre."
Fínsky brankár síce inkasoval ako prvý už v siedmej minúte, keď ho prekonal jeho krajan Patrik Laine a pridal svoj 18. gól v sezóne, ale viac už Rask domácim nedovolil.
Potom hostia rozbehli obrat. Do veľkej miery sa na ňom podieľal aj elitný strelec David Pastrnak, ktorý tentoraz prihrával. Najprv rozbehol kombináciu prvej formácie, ktorá sa skončila vyrovnávacím gólom Patrica Bergerona.
Pri víťaznom góle naopak obišiel bránku, v ďalšej početnej výhode predložil puk Jakeovi DeBruskovi a ten zblízka pálil úplne presne.

DeBrusk strelil rozhodujúci gól proti Jets

Domáci útočník Mark Scheifele tak nebude v dobrom spomínať na svoj 500. zápas v základnej časti NHL. Kapitán Bruins Zdeno Chara odohral bez jednej sekundy 22 minút, skončil s jedným záporným bodom v plus/mínus.
Crosby dal víťazný gól proti Flyers
Pittsburgh Penguins doma privítali rivalov z Philadelphia Flyers, ktorých porazili 4:3 po predĺžení. Úvodný gól duelu strelil útočník hostí Jakub Voracek, ktorý v presilovej hre zastavil časomieru na 19:31.
Na začiatku 32. minúty však už domáci viedli 3:1. O obrat sa postarali Evgeni Malkin, Bryan Rust a Kris Letang. Tyler Pitlick ešte do druhej pauzy stihol znížiť.
Philadelphia v tretej tretine drvivo prestrieľala Pittsburgh 17:4 a Flyers boli za svoju snahu odmenení hneď v nástupe do tejto časti, keď sa presadil Scott Laughton.
Nakoniec sa z výhry predsa len radovali domáci - v čase 60:55 rozhodol svojím 16. gólom v predĺžení Sidney Crosby, ktorý si predtým pripísal aj dve asistencie. Viac ich v nadstavení doteraz stihli len Alexander Ovečkin (23) a Jaromír Jágr (19).
Crosby tak má na konte v 70 vystúpeniach proti Flyers 105 bodov (43+62). Len Mario Lemieux (124), Jágr (120) a Bryan Trottier (117) bodovali proti rivalovi viackrát.
Gól a dve prihrávky nazbieral aj Malkin.
Súboj divokých kariet pre Golden Knights
Carolina Hurricanes prehrali v súboji tímov, ktoré boli pred štartom piatkového programu na posledných postupových pozíciách v obidvoch konferenciách, s Vegas Golden Knights 3:4.
Domácim nepomohlo k tretej výhre za sebou ani vydarené predstavenie brankára Petra Mrázka, ktorý si pripísal 33 úspešných zákrokov. Hostia naopak nepripustili tretiu porážku v rade.
O ich radosti rozhodol v čase 57:32 v početnej výhode Alex Tuch, keď do odkrytej bránky presmeroval prihrávku Paula Stastnyho. Ten v zápase strelil aj úvodný gól. Hostí nakoniec ani nemuselo mrzieť, že v dueli stratili vedenie 3:1.

Stastny vystrelil Vegas náskok

"Bolo to niečo, čo sme sa snažili urobiť," povedal o kľúčovom góle Tuch. "Nakoniec sa nám to podarilo, ja som len nechal hokejku na ľade a snažil som sa iba trafiť bránku."
Ostatné zápasy: Oilers porazili šampiónov, Red Wings opäť prehrali
Edmonton Oilers porazili St. Louis Blues 4:2. Bodovali tak štvrtýkrát v rade a tretíkrát vyhrali. Obhajcovia Stanley Cupu sú naopak v menšom útlme, stratili už štvrtý duel z posledných piatich. Domáci viedli v šiestej minúte už 2:0, keď Leona Draisaitla už po 17 sekundách nasledoval Caleb Jones. Na začiatku tretej časti síce bolo po zásahu Roberta Thomasa vyrovnané, ale Draisaitl čoskoro druhým gólom v zápase vrátil Oilers vedenie. Josh Archibald potom pri hre Blues bez brankára zaistil úspech domácich.
Mika Zibanejad sa gólom a dvoma prihrávkami podpísal pod výhru New York Rangers nad Detroit Red Wings 4:2. Chris Kreider a Artemi Panarin mali v drese víťazov bilanciu 1+1. Red Wings neuspeli siedmykrát v rade, počas tejto série majú skóre 12:33. Gólman porazených Jimmy Howard už 17 zápasov (0-15-2) márne čaká na výhru, v 15 z nich inkasoval tri a viac gólov. Je to druhá najdlhšia séria od zavedenia samostatných nájazdov (2005-06). Cory Schneider prehral v drese New Jersey Devils dokonca 21 duelov v rade (0-17-4).