Tampa Bay v noci na stredu nekompromisne ukončila víťaznú sériu Vancouveru, ktorý porazila 9:2 a odškrtla si ôsmy triumf v rade. Obranca Erik Cernak sa na tom podieľal gólom a asistenciou. Washington uspel proti Ottawe 6:1, Richard Panik si pripísal prihrávku. Alex Ovečkin dvakrát skóroval a v historickej tabuľke strelcov sa dotiahol na Teemu Selänneho. Tomas Tatar nastúpil s Montrealom na ľade svojho bývalého tímu z Detroitu, ale nebodoval a Canadiens prehrali 3:4.

Kanonáda Lightning
V súboji dvoch rozbehnutých tímov Tampa Bay deklasovala Vancouver 9:2 a pridala už ôsmu výhru za sebou. Svojím prvým hetrikom v NHL zažiaril Carter Verhaeghe, štyri body za gól a tri asistencie zaznamenal Brayden Point.
Černák v závere druhej časti strelil tretí gól v sezóne a na ďalší asistoval. Jednu prihrávku zaznamenal aj český útočník Ondrej Palat. Canucks neuspeli po siedmich víťazstvách v rade.
Lightning pritom po prvej tretine prehrávali po góle Eliasa Petterssona 0:1, ale v druhom dejstve strelili šesť gólov a otočili stav na 6:2. O tento priebežný výsledok sa medzi 38. a 39. minútou postarali tromi gólmi v priebehu 56 sekúnd.
Dvadsaťštyriročný nováčik Verhaeghe mal doteraz na konte v NHL z 28 zápasov šesť bodov za dva gól a štyri asistencie. Hetrik zavŕšil v čase 58:09 v presilovej hre piatich proti trom, keď po ideálnej prihrávke Nikitu Kučerova trafil odkrytú časť bránky Thatchera Demka.
"Je to príjemný pocit. Všetci sa mi snažili posúvať puk a bola to výborná prihrávka. Všetci podali úžasný výkon," povedal Verhaeghe, ktorý mohol ešte v závere štvrtým gólom vyrovnať rekord klubu, ale Demko 21 sekúnd pred koncom zastavil jeho šancu betónom.
Ovečkin sa dotiahol na Selänneho
Washington po góle Arťoma Anisimova v šiestej minúte síce prehrával, ale po 79 sekundách druhého dejstva T.J. Oshie vyrovnal po prihrávke Jakuba Vránu a v 29. minúte sa Radko Gudas postaral o obrat.
Pánik v úvode 43. minúty rozbehol akciu, ktorá sa skončila gólom Larsa Ellera a Capitals vďaka tomu zvýšili už na 5:1. Dvadsaťosemročný obranca z Martina si pripísal ôsmy bod v sezóne, v posledných šiestich dueloch nazbieral štyri body.
Ešte na konci druhej tretiny Ovečkin ukončil svoj trojzápasový strelecký pôst a zvýšil na 3:1. V záverečnom dejstve po ďalších góloch Oshieho a Larsa Ellera uzavrel účet zápasu v čase 56:19. Tridsaťštyriročný kanonier dobehol Selänneho na pozícii druhého najlepšieho európskeho strelca v histórii.

Ovečkin vyrovnal Selänneho v počte gólov

"Bez svojich spoluhráčov by som sa na takéto číslo nikdy nedostal. Byť v tejto spoločnosti je skvelé. Ale mám toto ešte veľa pred sebou a vždy sa snažím predviesť to najlepšie, čo viem," vyhlásil Ovečkin.
Tatar v Detroite nebodoval
Red Wings sa radovali ešte len z druhého víťazstva z posledných desiatich zápasov. S hosťami z Montrealu si poradili tesne 4:3.
Tatar sa bodovo nepresadil napriek tomu, že od trejdu z Red Wings (28. februára 2018 do Vegas) proti nim v siedmich dueloch nazbieral desať bodov. Aj tentoraz bol so štyrmi pokusmi jedným z najusilovnejších hráčov Canadiens, ale strely sa neujali.
Rozhodujúci gól strelil v čase 56:08 Filip Zadina. Po prihrávke Adama Erneho prekonal Charlieho Lindgrena z priestoru pred bránkou. Na záver bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Zadina dal rozhodujúci gól proti Montrealu

"Veľmi veľa to pre mňa znamená. Myslím si, že to bol môj najlepší gól v kariére. Už sme naozaj veľmi potrebovali vyhrať. Je to pre nás dôležité. Všetkým sme ukázali, že nikdy neprestaneme hrať," povedal Zadina.
Detroit v dueli prehrával 0:2 aj 2:3, ale v 52. minúte svojím druhým gólom v zápase Frans Nielsen odštartoval obrat. Za porazených si pripísal dve asistencie ruský útočník Iľja Kovaľčuk, ktorý tak bodoval aj v druhom zápase za Canadiens.
Hynes sa v Nashville uviedol prehrou
David Pastrnak skóroval v treťom zápase v rade a v boji o Maurice Richard Trophy sa oddialil od druhého Austona Matthewsa z Toronto Maple Leafs na rozdiel troch gólov.
Český kanonier v Nashville po 96 sekundách hry otvoril skóre a po individuálnej akcii bombou z pravého kruhu.
Bruins pod vedením Zdena Cháru vyhrali po troch porážkach v rade. Jedným gólom sa na výhre podieľal aj David Krejci, ktorý 55 sekúnd pred koncom poistil vedenie do prázdnej bránky Predators.
Nashville nakoniec podľahol 2:6 a tréner John Hynes tak zažil neúspešný debut na lavičke Predators. Len niekoľko hodín pred duelom nahradil v pondelok odvolaného Petera Laviolettea.
Pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke prednosť prvý gólman Tuukka Rask, ktorý zastavil 33 pokusov domácich.
Ostatné zápasy: Rangers podržal nováčik v bránke, Hall dal víťazný gól Arizony
Blackhawks síce viedli nad Flames vďaka gólu Dominika Kubalíka viedli 1:0, ale Elias Lindholm dvomi gólmi otočil skóre. Švédsky útočník tak štýlovo oslávil svoj 500. duel v NHL.
Philadelphia prehrala štvrtýkrát za sebou, po troch zápasoch si však na ľade Caroliny pripísala aspoň bod po porážke 4:5 po predĺžení. Víťazný gól strelil po 116 sekundách predĺženia Dougie Hamilton, asistoval mu český útočník Martin Necas. Za Flyers si pripísal prihrávku Jakub Voracek.
Arizona vyhrala na ľade Floridy 5:2 a štvrtou výhrou za sebou vyrovnal svoj najlepší výkon v sezóne. Prvý gól v desiatom dueli za Coyotes po príchode z New Jersey pripísal útočník Taylor Hall, ktorý pridal aj asistenciu. Brankár Adin Hall prispel k výhre 37 zákrokmi. Antti Raanta a Darcy Kuemper sú zranení, takže prvýkrát v sezóne chytal od začiatku zápasu.
Anders Lee druhýkrát za sebou zaistil výhru New York Islanders. V pondelok strelil jediný gól pri domácom víťazstve nad Coloradom 1:0. V dueli na ľade New Jersey v čase 64:09 zaistil úspešný výsledok 4:3 po predĺžení.
Brankár Igor Šesťorkin si vychutnal úspech pri svojom debute v NHL, 29 úspešnými zákrokmi pomohol New York Rangers poraziť Colorado 5:3. Avalanche prehrali siedmy z posledných desiatich zápasov.
Obhajcovia Stanley Cupu zo St. Louis po troch porážkach, keď zdolali San Jose 3:2. Sharks sa tak nevydarila odveta v prvom vzájomnom dueli po vyradení s Blues v šiestich zápasoch minuloročného finále Západnej konferencie.
Prvýkrát po štyroch zápasoch neuspelo Vegas, ktoré doma podľahlo Pittsburghu 3:4. Gólman Marc-Andre Fleury proti bývalému klubu, s ktorým trikrát získal Stanley Cup, neodchytal dobrý zápas. Inkasoval štyrikrát zo 16 striel.
Anaheim utrpel domácu prehru s Columbusom 3:4, Blue Jackets už deviatykrát v rade bodovali na ľade súpera. Za Ducks strelil dva góly útočník Ondrej Kase, ktorý predtým neskóroval v 17 zápasoch.