Hurricanes si vynútili siedmy zápas série

Hokejisti tímu Carolina Hurricanes odmietli ukončiť sezónu pred vlastnými fanúšikmi. Namiesto toho dotlačili obhajcov Stanley Cupu Washington Capitals k rozhodujúceho zápasu číslo 7, takže aj šiesty duel série 1. kola play off vyhral domáci tím.

Pod víťazstvo 5:2 sa opäť podpísal český brankár Petr Mrázek. Hurricanes rozhodli o osude zápasu až v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. O víťazný gól sa v 44. minúte postaral Jordan Staal.

Mrázkov zákrok betónom proti Carlsonovi

Carolina Hurricanes - Washington Capitals 5:2 (stav série: 3:3)
Carolina bola v zápase strelecky aktívnejším tímom, ale na začiatku musela doháňať stratu.
Na úvodný zásah Bretta Connollyho po polovici prvého dejstva odpovedal Warren Foegele, ktorý strelil štvrtý gól v sérii.
Rovnako na štyri góly posunul svoju bilanciu v tohtoročnom play off aj kapitán hostí Alex Ovechkin a v 16. minúte Capitals opäť viedli.
Na začiatku druhej tretiny však znova vyrovnal Teuvo Teravainen a stav 2:2 trval až do chvíle, keď sa presadil Jordan Staal.

Staal dal víťazný gól z dorážky

"Dúfal som, že sa mi podarí dať gól. Rovnako ako všetci v našej kabíne," vyhlásil Staal. "Mal som to šťastie, že sa mi to naozaj podarilo. Ale na tomto úspechu má svoj podiel každý z nás. Dúfam, že to tak bude aj v zápase číslo 7."
V čase 50:34 hostia verili, že vyrovnali, keď Ovechkin opäť dostal puk do bránky. Gól však nebol uznaný kvôli nedovolenému bráneniu brankárovi. Kouč Todd Reirden požiadal o preskúmanie na videu, lenže pôvodný verdikt ostal v platnosti.
"Nám sa zdalo, že to bol voľný puk," podotkol Reirden. "Bol to puk, ktorý bol stále v hre," trval na svojom.
Staal tak začal gólovo bohatú tretiu časť zo strany svojho tímu, ktorú potom podporili aj Justin Williams a Dougie Hamilton pri hre skorej hre hostí bez brankára.
"Počuli sme budíček a zareagovali sme na to," pochvaľoval si po úspešnom obrate kapitán víťazov Williams. "Od začiatku série hovorím, že ak nás majú vyradiť, tak to s nami určite nebudú mať jednoduché."
[Kompletné pokrytie série Washingtonu s Carolinou]
Staal a Hamilton si obaja pripísali gól a asistenciu, Mrázek zastavil 23 striel a Braden Holtby na druhej strane 31.
"Mám taký pocit, že sme dnes od každého z našich hráčov potrebovali niečo navyše," povedal tréner Capitals Reirden. "Za prehru si môžeme sami. S pukom sme ani zďaleka nezaobchádzali tak dobre, ako sa nám to darilo v piatom dueli."

Ďalší zápas: Streda 24. apríla (štvrtok 25. apríla 1:00 SELČ) v Capital One Arene vo Washingtone.