Ellis prekonal Haláka v predĺžení

Boston Bruins v sobotu nestačili na Nashville Predators a utrpeli už tretiu porážku po predĺžení v rade. Prehru 3:4 neodvrátil ani brankár Jaroslav Halak. Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom rovnakým pomerom podľahli Edmonton Oilers. Washington Capitals v zostave s Richardom Pánikom si poradili s Tampa Bay Lightning 3:1, za ktorých už tradične nastúpil obranca Erik Cernak.

Halák neodvrátil ďalšiu porážku
Boston prehral tretí duel v rade po predĺžení, aj predchádzajúce dva proti Los Angeles (3:4 po predĺ.) a New York Islanders (2:3 po nájazdoch) pritom odohral doma. Tím kapitána Zdena Cháru pred svojimi fanúšikmi celkovo prehral už dokonca piatykrát, naposledy im dopriali radosť z víťazstva na začiatku decembra.
Ďalšiemu pádu nezabránil ani Halák, ktorý sa takmer po dvoch dueloch na striedačke opäť postavil medzi tri tyče. Predviedol 25 úspešných zákrokov, ale aj štyrikrát inkasoval.
Predators síce otáčali skóre z 1:2 na 3:2, ale o druhý bod neprišli, pretože im ho v predĺžení v čase 64:05 vystrelil Ryan Ellis.
Dva góly si v drese domácich pripísal Patrice Bergeron. Na druhý zásah mu prihral David Pastrnak, ktorý v čase 58:55 pri hre Bruins bez Haláka úplne vedome trafil Bergeronovu čepeľ hokejky a Pekka Rinne bol bezmocný.
Washington stále suverénny
Washington Capitals si v súboji ťažkých váh poradili s Tampa Bay Lightning 3:1. Tím z hlavného mesta USA pripojil už desiaty úspech z posledných 12 duelov.
Ako prvý sa presadil obranca Capitals Radko Gudas, ktorému v 25. minúte prichystal puk Lars Eller.
Na sekundu presne v polovici tretej tretiny síce Nikita Kucherov svojím 200. gólom za Lightning vyrovnal, ale Dmitry Orlov dal s pomocou Jakuba Vránu v čase 53:57 víťazný gól. Nic Dowd potom gólom v oslabení pri hre Lightning bez brankára zavŕšil úspech Capitals.
Washington vyhral štvrtý zápas z posledných piatich a s 57 bodmi z 37 duelov kraľuje nielen Východnej konferencii, ale aj celej lige, hostia sa stále hľadajú. Tampa je za postupovými pozíciami do play off, prehrala tretí zo štyroch duelov.
V zápase bolo v akcii spolu sedem slovenských a českých hráčov. Okrem Pánika na strane domácich a Černáka v drese Lightning sa predstavila aj pätica Čechov (Gudas, Vrána, Michal Kempny - Jan Rutta, Palát).
Veľký obrat Chicaga
Výhra Chicago Blackhawks nad Colorado Avalanche 5:3 prišla po veľkej otočke v skóre. Pre Blackhawks navyše znamenala tretiu výhru z posledných štyroch vystúpení, navyše na ľade druhého tímu Západnej konferencie.
Avalanche v dueli skórovali ako prvý, keď sa v prvej tretine ako jediný presadil Ryan Graves. Už po 21 sekundách druhej časti Jonathan Toews vyrovnal po prihrávke Patricka Kanea, ale Matt Calvert ešte do druhej prestávky kontroval dvomi gólmi.

Kaneova strela zápästím proti Coloradu

V posledných deviatich minútach tretej dvadsaťminútovky prišiel nečakaný zvrat. Philippa Grubauera najprv v čase 51:22 z kruhu prestrelil Kane po prihrávkach Dominika Kubalíka a Toewsa a vylepšil tak svoju bilanciu na 20 gólov a 26 prihrávok.
Už o 28 sekúnd neskôr vyrovnal Kirby Dach. V 57. minúte sa Toews prihrávkou spoza bránky snažil nájsť Kanea, ktorý bol síce odclonený, ale Kubalík z priestoru medzi kruhmi zamieril absolútne presne. V závere potom ešte Connor Murphy po prihrávke Davida Kämpfa trafil prázdnu bránku.
Flyers sa radovali po nájazdoch
Duel v kanadskej metropole sa niekoľkokrát prelial z jednej strany na druhú, Philadelphia Flyers rozhodli o svojej výhre 5:4 až po lepšie zvládnutých samostatných nájazdoch.
Vo štvrtej minúte otvoril skóre Kevin Hayes, ktorý využil prihrávku Jakuba Voráčka. James van Riemsdyk na začiatku druhej tretiny zvýšil, lenže potom ťahali za dlhší koniec Ottawa Senators a Tyler Ennis, Mark Borowiecki a Anthony Duclair v početnej výhode otočili na 3:2 pre domácich.

V čase 39:12 sa znova dostal k slovu Voráček. Pri strele Tylera Pitlicka z kruhu najprv clonil pred bránkoviskom, potom sa rýchlo otočil za vyrazeným pukom a z bekhendu ho poslal za chrbát Marcusa Högberga.
Takže od tretieho dejstva sa začínalo znovu. V jeho úvode sa aj tentoraz presadil van Riemsdyk a Flyers opäť viedli. Lenže aj na strane domácich bol dvojgólový strelec - Senators zaistil bod Ennis. Jediným úspešným exekútorom v nájazdoch bol Sean Couturier.
Ostatné zápasy: Eichel bodoval osemnásty raz v rade, Wild utrpeli debakel s Jets
Buffalo Sabres zdolali Los Angeles Kings 3:2 a uťali tak sériu troch porážok. Hostia vyšli naprázdno prvýkrát po šiestich dueloch, štyri z nich vyhrali. Kapitán Sabres Jack Eichel sa po menšom zdravotnom probléme a vynechaní predchádzajúceho duelu vrátil do zostavy a asistenciou predĺžil svoju osobnú bodovú sériu už na 18 zápasov.
Pre Minnesota Wild sa duel proti Winnipeg Jets skončil poriadne tvrdým debaklom. Hostia zvíťazili vysoko 6:0, Wild pritom bodovali v minulých 12 domácich dueloch v rade (9-0-3). Patrik Laine dal dva góly, brankár Connor Hellebuyck vďaka 31 zákrokom vychytal nulu. Blake Wheeler sa vďaka gólu a prihrávke stal najproduktívnejším hráčom v histórii Jets/Atlanta Thrashers, s 616 bodmi predbehol Iľju Kovaľčuka.
Anaheim Ducks odmietli tretiu porážku vonku v rade a v treťom vystúpení na štvorzápasovom tripe si v Nassau Coliseum pripísali cennú výhru 6:5 po nájazdoch nad domácimi New York Islanders. Medzi domácimi bol v rozhodujúcich chvíľach úspešný len Josh Bailey, za hostí skórovali Max Comtois a Jakob Silfverberg.