Maroon v 2. predĺžení rozhodol o postupe Blues

Hokejisti St. Louis v rozhodujúcom siedmom zápase série zdolali Dallas 2:1 po druhom predĺžení a oslavujú postup do finále Západnej konferencie.

O úspechu Blues rozhodol útočník Pat Maroon, ktorý sa presadil krátko po vyhranom vhadzovaní a strelil svoj tretí gól v tohtoročnom play off.
St. Louis Blues - Dallas Stars 2:1 po 2. predl. (Konečný stav série: 4:3)
Mali prevahu, mali tlak. A zaslúžene postupujú ďalej. Hráči St. Louis v rozhodujúcom siedmom zápase série proti Dallasu ukázali viac síl a prvýkrát od roku 2016 si zahrajú v konferenčnom finále.
"Toto sú skvelé časy pre celé St. Louis a som nadšený, že sa mi podarilo streliť postupový gól," vyhlásil útočník Pat Maroon.

Maroon dal víťazný gól v druhom predĺžení

Bol to práve on, kto v čase 85:50 vystrelil po prihrávke Roberta Thomasa a prekonal fantasticky chytajúceho gólmana Bena Bishopa.
"Podarilo sa nám vyhrať vhadzovanie a odohrali sme to dobre. Som nesmierne hrdý na celé mužstvo, dokázali sme niečo veľké," upozornil Maroon.
Blues vstúpili do zápasu lepšie, v čase 13:30 obranca Vince Dunn prestrelil húštinu tiel a zaistil svojmu tímu vedenie. To však ešte pred prvou sirénou vymazal Mats Zuccarello, ktorý využil šťastný odraz od rozhodcov.
Potom už do konca riadneho hracieho času ďalšie góly nepadli. Napriek tomu, že Blues na ľade dominovali. V druhej a tretej tretine svojho súpera prestrieľali v pomere 31:4.
Hráči St. Louis však nenachádzali recept na úžasne chytajúceho Bena Bishopa. Opora Dallasu predviedla fenomenálny výkon, postupne zneškodnila šance Joela Edmundsona, Davida Perrona, Jadena Schwartza a ďalších. Bishop si spolu pripísal 52 zákrokov, čo je jeho kariérny rekord v play off.
\[Kompletné pokrytie série St. Louis s Dallasom\]
"Mal som naozaj veľa práce, ale nevadilo mi to. Som nesmierne sklamaný, že sme ten zápas nezvládli. S druhým gólom som už bohužiaľ nemohol nič urobiť," povedal po zápase Bishop. "Všetci sme z toho frustrovaní."
Blues sa teraz môžu pripravovať na konferenčné finále, v ktorom si zahrajú proti víťazovi série medzi San Jose a Coloradom. Rozhodujúci siedmy duel je na programe v noci na štvrtok na ľade Sharks.