1121_czech

V utorkovom trojzápasovom programe NHL St. Louis Blues zvíťazili nad Edmonton Oilers 8:3 a dostali sa vďaka tomu na čelo celej ligy o bod pred Tampa Bay Lightning. Philadelphia Flyers stratili piaty zápas za sebou, keď prehrali s Vancouver Canucks 2:5. Porážku neodvrátil ani gól českého forvarda Jakuba Voráčka. V treťom súboji si Dallas Stars na svojom ľade poradili s Montreal Canadiens 3:1.

St. Louis Blues - Edmonton Oilers 8:3
Brankár Cam Talbot inkasoval dvakrát z troch striel a prenechal svoje miesto v bránke Laurentovi Brossoitovi. Ani on však kanonádu Blues nezastavil a z 37 pokusov domácich skončilo za jeho chrbtom ďalších šesť. Paľbu riadil hlavne útok Vladimir Tarasenko, Jaden Schwartz a Brayden Schenn, ktorý bol pri piatich góloch a spolu nazbieral 12 bodov.
Tarasenko so Schennom zaznamenali po dvoch góloch a dvoch asistenciách, Schwartz si pripísal gól a tri prihrávky. Tarasenko stihol dokonca takzvaný hetrik Gordieho Howea, pretože sa v druhej tretine pobil s Mattom Benningom. Potvrdil, že Blues bojujú ako tím.
"Keď vidíte ostatných chlapcov, ako bojujú a blokujú strely, nechcete byť ten jediný, kto to nerobí. Hráme jeden za druhého. Snažíme sa nájsť lepšie postaveného spoluhráča a vytvoriť mu čo najlepšiu pozíciu," povedal po zápase Tarasenko.
V ôsmej minúte sa medzi strelcov zapísal český útočník Dmitrij Jaškin, ktorý zvýšil na 2:0 a ukončil tak desaťzápasový strelecký pôst .Presadil sa na pravej strane pri mantineli v súboji s Ryanom Stromeom a prekvapil brankára Cama Talbota strelou presne do ľavého horného rohu bránky. Vylepšil tak svoju bilanciu na šesť bodov v 19 dueloch sezóny.
Blues si tak polepšili na 33 bodov z 22 zápasov. Doterajší líder Tampa Bay dosiahol 32 bodov z 20 duelov.

Philadelphia Flyers - Vancouver Canucks 2:5
Jakub Voráček v polovici záverečnej tretiny trafil z pozície za ľavým kruhom, kam mu nabil Claude Giroux. Svojím šiestym zásahom v ročníku znížil na 2:4, ale Flyers už Jacoba Markstroma znovu neprekonali a utrpeli piatu porážku v rade. V tejto čiernej sérii dosiahli len dva body za porážky po nadstavení.
Voráček ako najproduktívnejší český hráč v súťaži bodoval v treťom dueli za sebou, ale ani dvoma góly a troma prihrávkami nedokázal pomôcť Philadelphii ukončiť sériu neúspechov. V kanadskom bodovaní ligy je s 26 bodmi z 21 zápasov celkovo ôsmy.
Prvýkrát po piatich zápasoch dostal v bránke Flyers pred Brianom Elliottom prednosť Michal Neuvirth, ale vydržal tam len do 35. minúty. Inkasoval štyri góly z 22 striel a prepustil miesto opäť Elliottovi, ktorý za svoj chrbát nepustil žiadny z 13 pokusov Canucks.
Obranca Radko Gudas druhýkrát chýbal v zostave Flyers pri desaťzápasovom disciplinárnom treste za faul na Mathieua Perraulta z Winnipeg Jets.
Flyers síce po ôsmich minútach viedli vďaka gólu obrancu Ivana Provorova, ale Daniel Sedin a Brock Boeser ešte v polovici úvodného dejstva otočili stav gólmi v rozmedzí 19 sekúnd.
Na začiatku druhej tretiny Boeser zvýšil v presilovej hre svojím druhým gólom v zápase Boeser a v 35. minúte Sven Baertschi upravil v ďalšej početnej výhode už na 4:1. Loui Eriksson 21 sekúnd pred koncom po Voráčkovej korekcii spečatil výsledok do prázdnej bránky.

Dallas Stars - Montreal Canadiens 3:1
Stars potvrdili, že sa im doma na rozdiel od duelov vonku skvele darí a pripísali si v American Airlines Center už ôsmu výhru z posledných deviatich zápasov. Montreal zaznamenal štvrtú prehru v rade a tretíkrát za sebou vyšiel bodovo naprázdno pri skóre 5:14.
Canadiens síce v Dallase získali vedenie v 33. minúte v presilovej hre vďaka gólu Brendana Gallaghera, ale na konci druhého dejstva Devin Shore a Jason Spezza otočili stav gólmi v priebehu 59 sekúnd.
Tyler Seguin zavŕšil výsledok 27 sekúnd pred koncom pri hre Montrealu bez brankára. Na jeho góle sa asistenciou podieľal Alexander Radulov, ktorý bodoval v prvom zápase proti svojmu bývalému tímu.
1. Vladimir Tarasenko (STL): 2 góly, 2 asistencie, 4 plusové body, 8 striel
2. Brayden Schenn (STL): 2 góly, 2 asistencie, 4 plusové body, 4 strely
3. Jaden Schwartz (STL): 1 gól, 3 asistencie, 4 plusové body, 1 strela