zacha-buf-GettyImages-634069356

Český útočník Pavel Zacha byl hlavní hvězdou New Jersey v duelu s Buffalem. Výhru Devils 2:1 zařídil devatenáctiletý talent v 53. minutě v přesilové hře svou první vítěznou trefou v kariéře v NHL a asistoval také u úvodní branky, kterou vstřelil Adam Henrique. Ukončil tak sedm zápasů trvající sérii porážek New Jersey na domácím ledě.

New Jersey Devils - Buffalo Sabres 2:1
Zacha se při vyloučení Evandera Kanea trefil z dorážky z mezikruží po střele Mikea Cammalleriho a Devils potěšili své fanoušky výhrou v Prudential Center poprvé od 6. prosince, kdy zdolali Vancouver Canucks 3:2. Pro Zachu to byla šestá branka v sezoně a počtvrté se prosadil v početní výhodě. Bodoval ve čtvrtém z posledních pěti duelů a byl zvolen první hvězdou utkání.
"Měl jsem štěstí, že se mi to odrazil přímo na hokejku. Snažil jsem se co nejrychleji vystřelit, protože brankář nevěděl, kde puk je," popisoval rozhodující okamžik Zacha, jehož si Devils vybrali v roce 2015 v prvním kole jako šestku draftu.
Také první bod v utkání si připsal Zacha v početní výhodě. Zapojil se ve 29. minutě do akce, po které Henrique zpoza branky šťastně skóroval o brusli obránce Codyho Fransona a 15. gólem v ročníku oslavil své pondělní 27. narozeniny.
V polovině třetí třetiny vyrovnal Tyler Ennis, který jako jediný překonal Coryho Schneidera. Gólman Devils pomohl k výhře 22 úspěšnými zákroky. Robin Lehner nezabránil prohře Sabres 37 zásahy.
Schneider měl radost, jakým způsobem Devils čekání na výhru před vlastním publikem ukončili. "Je důležité vyhrát doma, ale ještě důležitější je, jaký výkon jsme předvedli. Někdy tým neuspěje, i když hraje dobře. Ale myslím, že jsme dneska předvedli hodně dobrých věcí a zasloužili jsme si vyhrát," prohlásil gólman New Jersey.
Zacha si v posledních devíti duelech připsal sedm bodů za čtyři trefy a tři přihrávky. Celkem v sezoně zaznamenal ve 47 utkáních 14 bodů za šest gólů a osm asistencí.

Philadelphia Flyers - St. Louis Blues 0:2
Výhru Blues vychytal svým třetím čistým kontem v sezoně Carter Hutton, který kryl všech 26 střel Philadelphie. Flyers byli v utkání aktivnější, přesto vyšli ve druhém duelu za sebou střelecky naprázdno. V sobotu prohráli doma s Los Angeles Kings 0:1 po prodloužení.
Český gólman Michal Neuvirth inkasoval dvě branky ze 16 střel. V 36. minutě jej překonal tečí střely Kevina Shattenkirka Paul Stastny a na začátku závěrečného dějství se prosadil v samostatném úniku Kenny Agostino, který sehrál svůj vůbec první duel za St. Louis. Blues povolali neproduktivnějšího hráče American Hockey League v neděli z farmářského týmu Chicago Wolves.

hutton020617_169

Potřetí za sebou nebodoval v dresu Philadelphie nejproduktivnější český hráč sezony Jakub Voráček. Flyers se opět nedařilo v přesilových hrách a proměnili jen tři z 32 početních výhod za posledních devět zápasů. "Kdybychom dali v přesilovce gól, vypadal by zápas jinak," uvedl Voráček.
New York Islanders - Toronto Maple Leafs 6:5 po prodl.
V čase 62:18 rozhodl svou druhou trefou v utkání Brock Nelson, když přečíslení tří na jednou zakončil individuálně a překonal střelou z pravého kruhu Frederika Andersena. Celkem si hrdina večera připsal tři body.
Islanders dokázali zachránil zápas, který se pro ně nevyvíjel dobře. Vyrovnali z 2:4 na 4:4, ale v 58. minutě opět prohrávali po brance Williama Nylandera. Hned za 32 vteřin ale vynutil nastavení Andrew Ladd.

bn020617_169a

"Je nepříjemné takhle v závěru inkasovat, ale dokázali jsme odpovědět. Byl to velice důležitý (Laddův) gól, který poslal zápas do prodloužení," pochvaloval si Nelson.

1. Zacha potěšil fanoušky Devils
Devatenáctiletý Pavel Zacha si přispal první vítěznou trefu v kariéře a výrazně potěšil fanoušky New Jersey. Devils totiž zdolali Buffalo 2:1 a ukončili sérii sedmi domácích porážek za sebou.
2. Flyers vyschnul střelecký prach
Philadelphia po porážce s St. Louis 0:2 čeká na gól už 122 minut a 49 sekund. Flyers se neprosadili už v sobotu, kdy také doma podlehli Los Angeles 0:1 po prodloužení.
3. Obrat Islanders
Třetí porážku za sebou nedopustili hokejisté New York Islanders, přestože prohrávali s Torontem 1:2, 2:4 a po inkasované brance v 58. minutě i 4:5. Třikrát vyrovnali a v prodloužení se radovali díky trefě Brocka Nelsona.
1. Brock Nelson (NYI): 2 góly, 1 asistence, 4 střely
2. Pavel Zacha (NYR): 1 gól, 1 asistence, 2 střely
3. Carter Hutton (STL): 26 úspěšných zákroků, 3. nula v sezoně
Na co se těšit:
Na program je 11 utkání. Lídr soutěže Washington Capitals budou útočit na desátou domácí výhru za sebou proti celku Carolina Hurricanes.