voracek priamry 1113

Žádné góly, jen asistence. Takový byl vklad českých hráčů do středečního programu NHL. Zatímco Radek Faksa s Filipem Chlapíkem svými nahrávkami pomohli k výhře týmů Dallas Stars a Ottawa Senators, Jakub Voráček asistencí přispěl k zisku jediného bodu mužstva Philadelphia Flyers v domácím střetu s Washington Capitals.

Voráčkova asistence stačila jen na bod
Čtyři výhry a dost. Pátý triumf už hráči celku Philadelphia Flyers nepřidali, na vlastním ledě totiž podlehli týmu Washington Capitals 1:2 po samostatných nájezdech.
Zatímco vítězné tažení Flyers skončilo, Capitals potvrdili pozici aktuálně nejlepšího týmu v lize. Bodovou šňůru natáhli už na 13 utkání.
"Odehráli jsme další dobré utkání," pochvaloval si kouč hostů Todd Reirden. "Hlavně ve druhé polovině třetí části jsme si vypracovali dost šancí, abychom duel rozhodli dřív. Ale samozřejmě bereme i výhru v nájezdech."
Washington se ujal vedení v čase 6:13, kdy se po přihrávce Johna Carlsona prosadil Brendan Leipsic. Flyers si odpověď schovali až na závěrečnou část. V čase 46:38 našel Jakub Voracek parťáka Claudea Girouxe, jenž svou pátou trefou v sezoně poslal dramatický duel do prodloužení.
Během něj branka nepadla, o zisku jednoho bodu navíc pro Capitals rozhodl v nájezdech útočník Evgeny Kuznetsov, jenž svůj pokus bezpečně proměnil.
"První třetina od nás byla hodně špatná, nebyli jsme vůbec silní na puku, chyběl nám důraz. Pak jsme se trochu zlepšili, zápas se vyrovnal. Bod bereme," ujistil Voráček.
Ve velmi dobrém světle se ukázali oba brankáři. Domácí Carter Hart si připsal dohromady 35 úspěšných zákroků, hostující Braden Holtby pak 30.

Chlapík pomohl k výhře Senators
Fantastickou třetí třetinu předvedli hráči týmu Ottawa Senators v aréně New Jersey Devils. Především díky ní si nakonec odvezli všechny body za triumf 4:2.
Senators šli do závěrečného dějství za stavu 1:2, třemi góly v rozmezí šesti minut však předvedli úžasný obrat. Hattrickem zazářil útočník Jean-Gabriel Pageau, Filip Chlapik přidal asistenci.
"Pageauova formace s Nickem Paulem a Connorem Brownem hrála úžasně," prohlásil gólman Senators Craig Anderson, jenž přispěl 21 úspěšnými zákroky. "Byli silní na puku, vytvořili si spoustu šancí a dokázali je proměnit."
S ambicemi Devils to dlouho vypadalo solidně. V čase 4:19 otevřel skóre Wayne Simmonds, pak sice srovnal účty svou první trefou Pageau, do kabin šli přesto v lepší náladě domácí. Tu jim zajistil brankou Will Butcher.
V prostřední třetině žádné góly nepadly, až v té třetí spustila Ottawa velkou otočku. Nejprve znovu vyrovnal Mark Borowiecki, u jehož trefy si připsal druhou asistenci Chlapík.
Pak už přišly chvíle Pageaua, jenž dvěma góly rozhodl o výhře Senators a potvrdil výtečnou formu. V uplynulých šesti duelech se trefil už osmkrát, celkem má na kontě 12 přesných zásahů.
"Hráli jsme trpělivě," pochvaloval si hrdina utkání. "Nezačali jsme tak, jak jsme chtěli, ale postupně se nám povedlo získat kontrolu nad utkáním. Byli jsme lepším týmem, proto máme dva body."
Devils tak po třetí porážce z posledních čtyř zápasů klesli na poslední místo tabulky Východní konference.

Pageau zařídil třemi góly výhru Ottawy

Faksa asistoval u výhry Stars
Výbornou momentální formu podtrhli hráči týmu Dallas Stars, když uspěli na ledě Calgary Flames 3:1 a oslavili už čtvrtou výhru z posledních pěti utkání.
Hlavní zásluhu na ní měl útočník Joe Pavelski, autor dvou branek. Zkušený křídelník otevřel skóre v čase 23:22, když využil přesilovku. Druhý zásah si schoval na samotný závěr, kdy po přihrávce Radka Faksy určil ranou do prázdné branky konečný stav.
"Musíme hrát mnohem lépe, tohle od nás nebylo dostatečně dobré," uznal útočník Calgary Matthew Tkachuk. "Je rozhodně na čem pracovat."
Svůj jediný gól vstřelil kanadský tým v polovině závěrečné části, kdy Sean Monahan zužitkoval přesilovou hru. V tu chvíli už ale Flames prohrávali o dvě branky, protože se po Pavelskim prosadil i Justin Dowling. Pro něj to byla první trefa v kariéře.
Domácí navíc mohli děkovat brankáři Camu Talbotovi, že je uchránil od debaklu. Vytáhlý gólmana, jenž dostal přednost před Davidem Rittichem, připsal 29 úspěšných zákroků.
"Byl velice dobrý. Svým výkonem nám dal šanci na vítězství, my jsme se jí ale nechopili," prohodil zklamaně trenér Calgary Bill Peters.

Pavelski v přesilové hře otevřel skóre

Islanders září dál
Parádní fazonu si i nadále drží hráči týmu New Yor Islanders, kteří na svém ledě přestříleli Toronto Maple Leafs 5:4 a bodovou sérii rozšířili už na 13 utkání.
"Tentokrát jsme se mohli spolehnout na dobré přesilovky," upozornil domácí kouč Barry Trotz na fakt, že Islanders využili dvě ze tří nabídnutých výhod. "Navíc nám fungovalo i oslabení."
Celek z Long Islandu se dostal v průběhu prvního dějství do vedení o dva góly. To sice hosté dokázali během druhé části smazat, na třígólovou odpověď domácích ale odpověď nenašli.
Dvěma trefami zazářil domácí Anthony Beauvillier, Derick Brassard přidal gól a dvě asistence, Mathew Barzal pak branku a nahrávku.
"Myslím, že jsme neodehráli tak špatný zápas," uvedl hostující útočník William Nylander. "Musíme se ale zlepšit v obraně, pět inkasovaných branek je příliš."
V dresu Toronta se nejvíc dařilo Johnu Tavaresovi, jenž proti svému bývalému klubu připsal gól a asistenci. Toronto, kterému chyběl zraněný útočník Mitchell Marner, ale prohrálo potřetí za sebou.

Brassard se trefil po Barzalově krásné akci

Trápení Vegas pokračuje
V problémech se i nadále potácí celek Vegas Golden Knights. Ke zlepšení nedošlo ani po návratu z venkovního tripu, tým z Nevady doma podlehl mužstvu Chicago Blackhakws 3:5 a utrpěl čtvrtou porážku za sebou.
Hosté se mohli spolehnout na ofenzivní příspěvek hvězdného útočníka Patricka Kanea, jenž ke gólu připojil i dvě asistence. Stejná čísla vykázal i centr elitní formace Dylan Strome.
Domácí sice po šesti a půl minutách hry vedli 2:0, když se trefili William Carrier a William Karlsson, nadějně rozehraný duel jim ale následně protekl mezi prsty.
Značnou zásluhu na tom měl brankář Chicaga Corey Crawford, jenž si připsal 39 úspěšných zákroků.