bos tor

David Pastrňák rázně ukončil pětizápasové gólové sucho a na ledě Toronto Maple Leafs se dvěma zásahy posunul na metu 19 gólů. Stejně má ve střelecké tabulce i lídr Patrik Laine z Winnipeg Jets. Boston Bruins přes příspěvek 'Pasty' prohráli 2:4.

Radost z týmového úspěchu si naopak mohl vychutnat Filip Chytil. Mladý útočník pomohl New York Rangers asistencí k vítěztsví nad Ottawa Senators 4:2. Rangers tak poté, co minule přišli o sedmizápasovou domácí šňůru výher s Washingtonem, opět před svými diváky zabrali. Nahrávku zaznamenal i Dmitrij Jaškin při výhře Capitals.
Dvě trefy Pastrňáka Bruins na body nestačily
Pastrňák dvakrát odpověděl na poněkud nečekané střelce z řad domácích. Mladý obránce Travis Dermott dal s blížícím se koncem první třetiny první gól sezony a druhý v NHL. Vůbec poprvé na velké scéně NHL se pak za stavu 1:1 trefil Igor Ozhiganov.
Josh Leivo ale ještě před druhou pauzou z přesilovky rozhodl a Zach Hyman potvrdil vítězství při hře Bruins bez gólmana. Mitchell Marner si připsal tři nahrávky, hlavní favorit sezony dosáhl na devátou výhru z posledních 12 zápasů a je ve Východní konferenci jen bod za vedoucím celkem Tampa Bay Lightning.
Bostonu naopak skončila série pěti utkání, ve kterých bodoval. "V první třetině byli lepší než my," uvedl Pastrňák, u jehož obou branek asistovali shodně Torey Krug a Brad Marchand. "O přestávce jsme si v kabině něco řekli, začali hrát naši hru a tvrdě bojovat. Bohužel jsme nakonec prohráli a je těžké to přijmout, i když Toronto je dobrý tým a my jsme věděli, že to nebude lehké."
Pastrňák byl za svůj výkon oceněn jako druhá hvězda zápasu. Tou první byl zvolen gólman vítězů Frederik Andersen, jenž ve Scotiabank Areně přiložil ruku k povedenému dílu 38 úspěšnými zákroky. Špatně si ale přes tři inkasované góly nevedl ani jeho slovenský protějšek Jaroslav Halák s 27 zásahy.
Boston postrádal hned několik hráčů stabilní sestavy jako forvarda Patrice Bergerona a beky Zdena Cháru, Charlieho McAvoye a Brandona Carla.
"Tím, koho mají a nemají v sestavě, jsme se nijak nezabývali. Jen jsme se snažili hrát svoji hru," prohlásil strážce domácí branky Andersen. "Chceme hrát naši hru, protože to je cesta, na níž jsme byli úspěšní. A myslím, že jsme dnes odvedli dobrou práci."
Patrick Marleau odehrál jako jedenáctý hráč historie 1600. zápas v základní části NHL a oslavil ho asistencí u vítězného gólu. Šlo navíc o 731. utkání v řadě, jež Marleau nevynechal. Jeho šňůra trvá od 7. dubna 2009.

Pastrňák se po Krugově pasu trefil podruhé v zápase

Chytil pomohl nahrávkou
Podobný příběh jako Pastrňák si během pondělního večera prožil také Mark Stone z Ottawy. Ten byl na ledě Madison Square Garden s dvěma zásahy sice nejlepším střelcem zápasu, jenže na straně týmu, který nezískal ani bod.
Více toho totiž hostům 'King Henrik' nedovolil. Lundqvist si připsal 29 zákroků a byl vyhlášen hlavní hvězdou duelu, jehož stav byl ještě na začátku třetí části vyrovnaný 1:1.
Chytil se za takřka 16 minut na ledě neprosadil gólově, přesto zaujal. Měl totiž obrovský podíl na vítězné trefě, jíž Chris Kreider zvyšoval ve 49. minutě na 3:1. Chytil zatáhl puk podél levého mantinelu, v přečíslení dvou na jednoho na sebe natáhl Bena Harpura a předložil puk ideálně Kreiderovi, který nezaváhal.
Stone pak sice v čase 57:17 ještě snížil, ale účet uzavřel o minutu později gólem do prázdné branky Mika Zibanejad.
"Nemůžeme spoléhat jen na pár kluků, potřebujeme, aby každý v tomto týmu hrál velkou roli. Je třeba, aby byli všicchni na vlně, věřili si a cítili se dobře, protože vyhráváme jako jeden tým," zdůraznil Lundqvist. "Tohle je jediná cesta, jak v této sezoně uspět. A na ní pracujeme."
V sestavě vítězů scházel kvůli poraněnému tříslu podruhé za sebou útočník Mats Zuccarello a vynechal tak nuceně osmý z posledních 10 zápasů.

Kreider se trefil v přečíslení po Chytilově pasu

Výhra číslo 6
Šampioni jsou v ráži. Washington si po výhře 5:3 na ledě Rangers poradil i s další newyorskou výzvou a domácí Islanders přehrál jednoznačným výsledkem 4:1.
Capitals tak znovu protáhli své nejlepší období v sezoně, do níž vstupovali poprvé ve své historii jako obhájci Stanley Cupu.
Valtteri Filppula sice otevřel po 36 sekundách skóre, jenže záhy odpověděl první ze dvou tref v utkání Tom Wilson. Na vítězný gól Nica Dowda ze druhé třetiny nahrával Dmitrij Jaškin.
Pak se v třetím dějství trefil znovu Wilson a při hře domácích bez gólmana pečetil výsledek Alex Ovechkin, ruský ostřelovač tak vylepšil svou bilanci na 18 zásahů.
Wilson přidal ke dvěma gólům i asistenci a překazil tak domácímu kouči Barrymu Trotzovi první setkání s týmem, který dovedl ke Stanley Cupu.
"Byl to jeden z těch zápasů, které jsme museli vydřít," uvedl Wilson. "Předvedli jsme pár dobrých akcí a vyslali ve správnou chvíli povedené střely, ale domácí hráli dobře. Hodně to zahušťovali před brankou a dělali přesně věci, které Barry vyžaduje."

Wilson zakončil krásnou kombinaci v přesilovce

Střelecké dostihy pro Blue Jackets
Celkem 12 gólů viděli diváci při přestřelce v Detroitu, který ani tentokrát nezvládl domácí vystoupení s Columbus Blue Jackets. Red Wings jim doma podlehli popáté za sebou a posedmé z posledních osmi vzájemných utkání v 'Hockeytownu'.
Hosté si výhru vystříleli především v první polovině zápasu. Už první třetinu vyhráli jasně 3:0, ve druhé odskočili až na 5:1, přesto ještě nebylo zdaleka hotovo.
Detroit ještě do druhé přestávky snížil na 3:5, Anthony Mantha v nástupu do třetí dvacetiminutovky dokonce přidal čtvrtý gól, jenže Pierre-Luc Dubois druhou trefou v utkání po chvilce opět zvýšil.
Mantha se nenechal zahanbit a v čase 57:48 dostal Red Wings znovu do hry, Seth Jones ale odmítl střelou do prázdné branky větší komplikace.
"Potřebujeme se z tohoto utkání hodně poučit," zdůraznil Dubois, jenž si připsal i asistenci u Jonesovy trefy. "Nemůžeme nechat soupeře, aby se vrátil do zápasu, v němž vedeme o čtyři góly."
Artemi Panarin pomohl Columbusu rovněž třemi body (1+2), Mantha, který desetkrát pálil mezi tyče, měl v dresu poražených stejnou bilanci jako Dubois (2+1).

Dubois se prosadil po pasu Panarina o zadní mantinel

O výhře Panthers rozhodl Hoffman
Chtělo by se jen dodat - kdo také jiný? Mike Hoffman dal vítězný gól Floridy v čase 61:28 a rozhodl o vítězství 4:3 v prodloužení nad New Jersey Devils.
Svou bilanci v sezoně tak vylepšil devětadvacetiletý forvard na 23 bodů (12+11) z 22 utkání a zůstává nejproduktivnějším hráčem týmu. I díky tomu, že bodoval v 19 z posledních 20 zápasů.
Panthers díky jeho zásahu utnuli sérii tří porážek, tu mají nyní na kontě hosté a dostali se v tabulce právě pod svého posledního soupeře.
Hosté přitom vedli po šesti minutách 2:0 a v průběhu třetí třetiny ještě i 3:2, ale Jonathan Huberdeau 100. gólem v NHL v čase 58:31 vyrovnal.
Huberdeau si vedle gólu připsal i dvě nahrávky, Aleksander Barkov měl gól a nahrávku, Evgenii Dadonov přispěl dvěma asistencemi.
Panthers opět scházel kvůli zranění kolena Roberto Luongo, zastoupil ho James Reimer a předvedl 29 zákroků.